Uutiset 2011

Uutiset 2011

18.12 Vilna KV Liettua, Aleksandr Burykin Venäjä

MG Majesté “Mikke” VAL ERI1 PU1 SERT CACIB ROP
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN ROP

******

17.12 Vilna KV Liettua, Stefan Sinko Slovakia

MG Majesté “Mikke” VAL ERI1 PU1 SERT CACIB ROP
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN ROP

*****

11.12 St. Petersburg KV, Venäjä Anatoli Zhuk Valko-Venäjä

MG Notre-Dame “Malli” AVO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP RKFV-11
-> RYP2 (Julia Ovsyannikova RU)

MG Elysion “Melli” VAL ERI1 PN2 SERT VARA-CACIB
MG Napoléon “Elmo” NUO ERI1 PU1 SERT CACIB RKFV-11 VSP

GGV; Farfallone Amoroso Detto Walle JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN

 

*******

11.12 Stockholm KV NORD-WINNER, Kirsti Lummelampi

MG MinGrand “Mokka” VAL ERI1 SA PN2 VARA-CACIB
MG Olivier “Tico” JUN EH1

GFDB; M. Griffon Qadir “Kalle” ERI1

*******

10.12 St. Petersburg KV, Larisa Galiaskarova RU

MG Elysion “Melli” VAL ERI1 PN1 SERT CACIB ROP RKF -> RU CH ja RKFV-11
-> RYP 3 (Sergey Galiaskarov RU)

 
MG Notre-Dame “Malli” AVO ERI1 PN2 SERT VARA-CACIB -> CACIB
MG Napoléon “Elmo” NUO ERI1 PU1 SERT CACIB RKF VSP

GGV; Farfallone Amoroso Detto Walle JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> RU JCH

*****

4.12 Helsinki Voittaja, Dick Hutten Hollanti

MG Olivienne “Oona” JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP -> JW-11 ja W-11


MG Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN2 VARA-SERT CACIB
MG Joyau “Jaffa” VAL ERI1 SA PN3 VARA-CACIB
MG Olivier “Tico” JUN ERI1 SA PU1 SERT VSP -> JW-11 ja W-11
MG Napoléon “Elmo” NUO ERI1 SA PU2 VARA-SERT CACIB
MG Octavius “Pablo” JUN ERI2 SA PU3
MG Jeudi “Kasper” VAL ERI1
MG Michael J. “Mitro” VAL EH
MG Kompere “Kate” VAL ERI2
MG MinGrand “Mokka” VAL EH
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV  (Koirat; Tico, Pablo, Oona, Malli)

GGV; Johan Juslin
Farfallone Amoroso Detto Walle JUN EH

GFDB; Johan Juslin
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP-> JW-11 ja W-11
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN EH
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN EH
Hovriket´s Bijou “Coco” VAL EH

*****

3.12 Helsinki Winner, Pekka Teini

MG Michael J. “Mitro” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP-> HeW-11
MG Octavius “Pablo” JUN ERI1 SA PU2 SERT -> HeJW-11
MG Olivier “Tico” JUN ERI2 PU3 VARA-SERT
MG Jeudi “Kasper” VAL ERI2 VARA-CACIB
MG Joyau “Jaffa” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> HeW-11
MG Elysion “Melli” KÄY ERI1 SA PN2 VARA-CACIB
MG Olivienne “Oona” JUN ERI
MG Neigeux “Namu” NUO ERI1
MG Notre-Dame “Malli” NUO ERI2 
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV (Koirat; Mitro, Tico, Pablo, Melli)

GGV; Tapani Pukkila
Farfallone Amoroso Detto Walle JUN EH

GFDB; Tapani Pukkila
Hovriket´s Bijou “Coco” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP-> HeW-11
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI
M. Griffon Qanette “Teela” JUN EH

*******

27.11 Helsinki pentunäyttely, Harto Stockmari

Rainstone Cabriole “Kille” PEK1 KP PU1ROP-PENTU
MG Saint-Espirit “Bruno” PEK1 KP PU2
MG Smirnoff Ice “Smirre” PEK2
MG Sa Dé Jaffa “Sade” PEK1 KP PN1 VSP-PENTU

********

20.11 Jyväskylä INT, Petru Muntean, Romania

M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SA PU1 ROP SERT ((kuuden joukossa ryhmässä)

GBGV; Rita Reyniers, Belgia

MG Olivier “Tico” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
MG Jeudi “Kasper” VAL ERI1 PU2 VARA-CACIB
MG MinGrand “Mokka” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> C.I.E !!!!
MG Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB
MG Octavius “Pablo” JUN EXC
MG Lorenzo “Topi” AVO EH
MG Odette “Tessa” JUN EXC
Fifi la Fume vttv “Viivi” AVO EH
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Kasper, Mokka, Malli)

*****

19.11 Jyväskylä INT, Laurent Pichard, Sveitsi

M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SA PU1 ROP SERT

GBGV; Harri Lehkonen

MG Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP
MG MinGrand “Mokka” VAL ERI1 SA PN2 VARA-CACIB 
MG Olivier “Tico” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP 
MG Lorenzo “Topi” AVO ERI1 SA PU2 VARA-SERT VARA-CACIB 
MG Octavius “Pablo” NUO ERI2 SA PU3 
Fifi la Fume vttv “Viivi” AVO ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Pablo, Topi, Malli)

*****

13.11 Kouvola Kirsi Nieminen

M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP-> RYP4
M. Griffon Quince “Remu” JUN ERI2 SA PU2 VARA-SERT
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN ERI1 SA PU3
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 2

******

12.11 Helsinki pentunäyttely, Matti Luoso

Rainstone Cabriole “Kille ” PEK 5-7 kk KP2
MG Sans-Souci “Zorro” PEK 7-9 kk KP1 PU2
MG Saint-Espirit “Bruno” PEK 7-9 kk KP2
MG Sa de Jaffa “Sade” PEK 7-9 kk KP1 PN2

******

6.11 Tartu KV Eesti Anatoli Zhuk, Valkovenäjä

MG Olivier “Tico” ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP -> RYP 4 (Tino Pehar, Kroatia)
MG Notre-Dame “Malli ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
MG Napoléon “Elmo” ERI1 SA PU2 SERT CACIB
MG Olivienne “Oona” ERI1 SA PN2 JU-SERT -> EE, LT, LV, BALT JCH

KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV

GFDB; MG Qadir “Kalle” KP ROP-PENTU (Tino Pehar, Kroatia)

*****

5.11 Tartu KV Eesti, Hans Boelaars

MG Olivier “Tico” ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP -> EE, LT JCH -> RYP 2
MG Notre-Dame “Malli ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
MG Napoléon “Elmo” EH
MG Olivienne “Oona” EH

KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV

GFDB; MG Qadir “Kalle” KP ROP-PENTU

*****

30.10 Riga KV  Juan Naveda Carrero Espanja
MG Olivier “Tico” ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP-> RYP 1 (Barbara Muller Sveitsi) ->  BIS 3 (Juan Naveda Carrero)


MG Napoléon “Elmo” ERI1 SA PU2 SERT CACIB
MG Notre-Dame “Malli” ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
MG Olivienne “Oona” ERI1 SA PN2 JUN-SERT

******
29.10 Seinäjoki KV  Paula Sunebring Ruotsi
MG Octavius “Pablo” ERI1
MG MinGrand “Mokka” ERI1
MG Elysion “Melli” ERI1

******

23.10 Lohja pentunäyttely, Marianne Holm

M. Grand Sans-Souci “Zorro” PEK1 KP ROP-PENTU -> RYP2
Rainstone Cabriole “Kille” PEK2 KP
M. Grand Sa dè Jaffa “Sade” PEK1 KP VSP-PENTU

*******

8.10 Hamar Norja, Harald Aune Norja

M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP
M. Grand Napoléon “Elmo” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 SA PN3 VARA-CACIB

*****

2.10 Tuulos, Erja Nummi

GFDB
M. Griffon Qantas “Elvis” PEK1 KP ROP-PENTU
M. Griffon Qanette “Teela” PEK1 KP VSP-PENTU

M. Grand Lorenzo “Topi” AVO ERI1 SA PU2 VARA-SERT
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO EH1
M. Grand Kasino “Eetu” AVO H
Fifi la Fume van Tum-Tums Vriendjes “Viivi” AVO EH1

*****

25.9 Eckerö KV, Tapio Eerola

M. Grand Napoléon “Elmo” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RYP4
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP

*****

18.9 Bjerringbro KV Tanska, Dominic Harris Irlanti

M. Grand Napoléon “Elmo” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
M. Grand Elysion “Melli” VAL ERI1 SA PN2 VARA-CACIB

******

18.9 Lohja pentunäyttely, Marjo Nygård

M. Grand Sans-Souci “Zorro” PEK1 KP ROP-PENTU -> RYP2

******

17.9 Hyvinkää, Erja Nummi

M. Grand Fasciner “Lulu” VAL ERI1 SA PN1 ROP

*****

17.9 Haverslev, Basset erikoisnäyttely Tanska , Jette Vind Ramvad Tanska

M. Grand Elysion “Melli” VAL ERI1 SA PN1 SERT ROP -> NORD CH & DK CH -> BIS1
M. Grand Napoléon “Elmo” NUO ERI1 SA PU1 SERT VSP -> BIS3 Nuori koira
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN2

******

11.9 Porvoo, Giovanni Battista Tabo, Italia

Fifi la Fume van Tum-Tums Vriendjes “Viivi” AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP
M. Grand Neigeux “Namu” NUO ERI1 SA PN2 VARA-SERT
M. Grand Elysion “Melli” VAL ERI1 PN3
M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI1 SA PU1 SERT VSP
M. Grand Maverik “Rex” VAL ERI1 PU2
M. Grand Onille “Bono” JUN EH

KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Namu, Melli, Rex)

GGV; Farfallone Amoroso Detto Walle JUN EH

*****

3.9 Helsinki Jeanette Balkan, Tanska

M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
M. Grand Majesté “Mikke” VAL ERI1 SA PU2
M. Grand Napoléon “Elmo” NUO ERI1 SA PU3 VARA-SERT
M. Grand Onille “Bono” JUN EH
M. Grand Neigeux “Namu” NUO ERI1 SA PN1 SERT VSP
Fifi la Fume van Tum-Tums Vriendjes “Viivi” AVO ERI1 SA PN2 VARA-SERT
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 SA PN3

KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Elmo, Namu, Melli)
” a very nice breeders class where all the dogs has been given excellent and including ck.
The breeder has a clear point of what she want to breed with similar types. Good sizes.
Good heads. Keep on the good work!!!!! ”

GGV; Juha Putkonen
Farfallone Amoroso Detto Walle JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP

******

28.8 Tervakoski KV, Elfriede Heidecker Itävälta

M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP*
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
M. Grand Odette “Tessa” JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 PN3 VARA-CACIB
M. Grand Gratitude “Helga” VAL ERI1 SA PN4

KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Tessa, Malli, Melli)

GGV; Harri Lehkonen, Farfallone Amoroso Detto Walle JUN EH

******

27.8 Ristiina, Esko Nummijärvi

M. Grand Napoléon “Elmo” NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP
M. Grand LaQuetta “Sienna” AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP -> FI, LV CH
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN2 VARA-SERT

******

27.8 Ruotsi, pentunäyttely

M. Grand Silmarillion “Mille” PEK1 KP ROP-PENTU -> RYP1 -> BIS1-PENTU

********

21.8 Tallinn KV, Eesti, Aleksei Belkin RU

M. Grand Olivienne “Oona” JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 PN2 CACIB
M. Grand Jeudi “Kasper” VAL ERI1 PU1 CACIB VSP
M. Grand Majesté “Mikke” AVO ERI1 PU2 VARA-CACIB SERT

GGV, Farfallone Amoroso Detto Walle JUN ERI1 PU1 ROP-JUN ROP

*****

21.8 Heinola, Paula Heikkinen-Lehkonen

M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP -> RYP3 (Kirsi Nieminen)

*****

20.8 Vårgårda, Ruotsi Mats Jonsson

M. Grand Silmarillion “Milli” PEK1 KP ROP-PENTU -> BIS1-PENTU

*****

20.8 Tallinn KV Eesti, Jelena Kruus EE

M. Grand Jeudi “Kasper” VAL ERI1 PU1 CACIB SERT ROP -> RYP3
M. Grand Majesté “Mikke” AVO ERI1 PU2 VARA-CACIB
M. Grand Olivienne “Oona” JUN ERI1 PN1 VSP ROP-JUN JUN-SERT
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 PN2 SERT

GGv, Farfallone Amoroso Detto Walle JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP-> EE JCH

*****

20.8 Kouvola, Rafael Malo Alcrudo Espanja

M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI1 SA SERT VSP
M. Grand Kasino “Eetu” AVO EH1

*******

14.8 Kajaani, Tanya Ahlman-Stockmari

M. Grand Olivienne “Oona” JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP

*****

13.8 Ruukki, Paavo Mattila

M. Grand Octavius “Pablo” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
M. Grand Olivienne “Oona” JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP

******

13.8 Valkeakoski, Paula Rekiranta

Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI1 ROP-> RYP2 (Cindy Kerssemaijer NL)
M. Grand Elysion “Melli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN2 SERT
M. Grand Lorenzo “Topi” AVO ERI1 SA PU2 SERT
GGV. Farfallone Amoroso Detto Walle JUN EXC

******

7.8 Saarijärvi, Tanya Ahlman-Stockmari

M. Grand Octavius “Pablo” JUN ERI1 SA SERT ROP

*****

6.8 Liettua Druskininkin, BALTIC-WINNER Laszlo Erdos Unkari

M. Grand Michael J. “Mitro” AVO ERI1 SERT CACIB ROP -> BALTV-11
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SERT CACIB -> BALTV-11
M. Grand Olivienne “Oona” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN -> BALTJV-11

GGV: Farfallone Amoroso Detto Walle JUN EH

******

6.8 Kuopio KV, Saija Juutilainen

M. Grand Octavius “Pablo” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
M. Grand Jeudi “Kasper” VAL ERI1 SA PU2 CACIB

******

5.8 Liettua Druskininkin KV, Birte Scheel Tanska

M. Grand Michael J. “Mitro” AVO ERI1 SERT CACIB ROP -> RYP2
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SERT CACIB
M. Grand Olivienne “Oona” JUN EH

GGV; Farfallone Amoroso Detto Walle JUN ERI

******

31.7 Ransäter Ruotsi KV, Nils Molin Ruotsi

M. Grand Michael J. “Mitro” AVO ERI1 SA PU1 CACIB ROP
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 SA PN1 CACIB VSP
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN2 VARA-CACIB
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 SA PU2 VARA-CACIB

*****

30.7 Ransäter Ruotsi KV, Manola Poggesi Italia

M. Grand Kalvados “Cosmos” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
M. Grand Michael J. “Mitro” AVO ERI2 SA PU3
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 SA PN2 VARA-CACIB
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 SA PU4

KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV (Koirat; Cosmos, Mitro, Malli, melli)

*****

30.7 Pori KV

M. Grand MinGrand “Mokka” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
M. Grand Majesté “Mikke” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP

*****

29.7 Ransäter Ruotsi, Ulf Wall Ruotsi

M. Grand Michael J. “Mitro” AVO ERI1 SA PU1 CACIB ROP
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> S CH
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 SA SERT PU2 -> S CH ja NORD CH

*****

24.7 Torniå KV, Tuula Savolainen

M. Grand Octavius “Pablo” JUN ERI1
M. Grand LaQuetta “Sienna” AVO EH

******

23.7 Helsinki KV, Lilian de Ridder-Onghena Belgia

M. Grand MinGrand “Mokka” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
M. Grand Joyau “Jaffa” VAL ERI2 PN2 VARA-CACIB
M. Grand Gratitude “Helga” VAL ERI3
M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI1 SA PU1 SERT VSP

KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Mokka. Tico, Jaffa, Helga)

*****

17.7 Oulu KV, Rony Doedijns, Hollanti

M. Grand MinGrand “Mokka” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB
M. Grand Michael J. “Mitro” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
M. Grand Octavius “Pablo” JUN ERI1 SA PU2 SERT ROP-JUNIOR
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Pablo, Mokka, Mitro)

*****

16.7 Piteå Ruotsi, Maret Kärdi Eesti

M. Grand LaQuetta “Sienna” AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP -> RYP2

*****

16.7 Pöytyä, Harri Lehkonen

M. Grand Majesté “Mikke” AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP -> FI, LT, LV CH
M. Grand Gratitude “Helga” VAL ERI1 SA PN1 VSP

******

16.7 Oulu KV, Sirgid Jarmer Itävalta

M. Grand Michael J. “Mitro” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP3 (Jose Homem de Mello
M. Grand Octavius “Pablo” JUN ERI1 SA PU2 SERT ROP-JUNIOR
M. Grand Joyau “Jaffa” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
M. Grand MinGrand “Mokka” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
M. Grand Heritage “Haiku” VAL ERI3
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Pablo, Mokka, Mitro, Jaffa)

******

10.7 Hyvinkää, Esko Nummijärvi

M. grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 SA PN1 ROP -> RYP1
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN2 SERT
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI1 SA PU1 VSP
M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI1 SA PU2 SERT
M. Grand Majesté “Mikke” AVO ERI1 SA PU3 VARA-SERT
M. Grand Jeudi “Kasper” VAL ERI2 SA PU4
M. Grand Lorenzo “Topi” AVO ERI2 SA
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Tico, Melli, Kasper) -> BIS 4 (Jurate Butkiene LT)

GGV ; Olga Kojevnikova, Valko-Venäjä

Farfallone Amoroso Detto Walle JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP

******

10.7 Pariis Ranska, Maailman Näyttely Jose de Mello Homem PT

M. Grand MinGrand “Mokka” AVO ERI 3

****

9.7 Pariisi, Ranska Rene Favre Ranska

M. Grand MinGrand “Mokka” AVO ERI2

*****

3.7 Karjaa, Juhani Lappi

M. Grand MinGrand “Mokka” AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP -> FI, LV, LT, RU CH -> RYP 4
M. Grand Maberick “Rex” AVO ERI1 SA PU1 SERT VSP -> FI CH

******

3.7 Juva, Tapani Pukkila

M. Grand Michael J. “Mitro” VAL ERI1 SA PU1 ROP
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN1 SERT VSP
M. Grand Olivienne “Oona” JUN ERI
M. Grand Jeudi “Kasper” VAL ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Mitro, Oona, Kasper)

******

2.7 Kokkola KV, Dimitris Antonopoulos Kreikka

M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP
M. Grand Michael J. “Mitro” VAL ERI1 SA PU1 SERT VSP -> FI, LV, LT, RU CH
M. Grand Olivienne “Oona” JUN ERI ROP-JUNIORI

******

2.7 Tuusula, Juhani Lappi

Fifi La Fume van Tum-Tums Vriendjes “Viivi” NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP
M. Grand Neigeux “Namu” NUO EH
M. Grand Majesté “Mikke ” AVO EH
M. Grand Odette “Tessa” JUN HYL

******

25.6 Rovaniemi KV, Massimiliano Manucci Italia

M. Grand Elysion “Melli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Eclips van Tum-Tums Vriendjes “Efi” AVO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> FI, LT, RU CH
M. Grand Michael J “Mitro” NUO ERI1 SA PU1 CACIB SERT VSP
M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI1 SA PU2 VARA-SERT
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI1 SA PU3 VARA-CACIB
M. Grand Olivienne “Oona” JUN ERI
M. Grand Laquetta “Sienna” AVO H
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (koirat; Oona, Melli, Tico, Mitro)

GGV Markku Kipinä
Farfallone Amoroso Detto Walle JUN ERI

*******

19.6 Kotka KV, Manuel Loureiro Borges Portugali

Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Paavo” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI1 SA PU2 SERT
M. Grand Napoléon “Elmo” NUO ERI1 SA PU3 VARA-SERT VARA-CACIB
M. Grand Ideal “Cava” VAL ERI1 PN1 CACIB VSP
M. Grand MinGrand “Mokka” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB
M. Grand Olivienne “Oona” JUN ERI1 SA PN3 VARA-SERT
M. Grand Notre-Dame “Malli” JUN ERI2
M. Grand Othello “Jekku” JUN ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Oona, Mokka, Cava)

*******

18.6 Riihimäki, Markku Mähönen

M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 SA PN1 ROP-> RYP2
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI1 SA PU1 VSP
M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI1 SA PU2 SERT
M. Grand Majesté “Mikke” NUO H
M. Grand Napoléon “Elmo” JUN EH
M. Grand Notre-Dame “Malli” JUN EH

GGV Riitta Lahtovaara Farfallone Amoroso Detto Walle JUN H

*******

12.6 Erikoisnäyttely Tampere, Rudy Smits, Hollanti

M. Grand Joyau “Jaffa” VAL ERI1 SA PN1 ROP
M. Grand MinGrand “Mokka” NUO ERI1 SA PN2 SERT
M. Grand Olivienne “Oona” JUN 1 PN3 SA VARA-SERT VSP-JUNIOR
Eclips van Tum-Tums Vriendjes “Efi” AVO ERI1 SA
M. Grand Lexus “Leka” VAL ERI1 SA PU1 VSP
M. Grand Octavius “Pablo” JUN ERI1 SA PU2 SERT ROP-JUN-> BIS4 JUNIOR
M. Grand Michael J. “Mitro” NUO ERI1 SA PU3 VARA-SERT
M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI2 SA PU4

M. Grand Palladium “Pate” PEK1
M. Grand ONille “Bono” JUN ERI3 SA
M. Grand Napoléon “Elmo” JUN ERI4 -> PARAS PÄÄ
M. Grand Majesté “Mikke” NUO ERI2
M. Grand Lorenzo “Topi” AVO ERI1 SA 
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Paavo” VAL ERI2 SA
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI3 SA
M. Grand Jeudi “Kasper” VAL ERI4
Jour Aprés Jour Infini “Into” VAL EH
M. Grand Kalvados “Cosmos” VAL EH
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” VET ERI1 -> BIS3
M. Grand Notre-Dame “Malli” JUN ERI2 SA
M. Grand Neigeux “Namu” JUN ERI3 SA
M. Grand Odette “Tessa” JUN ERI
Fifi la Fume van Tum-Tums Vriendjes “Viivi” NUO EH
M. Grand Gratitude “Helga” VAL ERI2 SA
M. Grand Ideal “Cava” VAL ERI3
M. Grand Kompere “Kate” VAL ERI4
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL ERI
M. Grand Heritage “Haiku” VAL ERI 
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS2(Koirat; Jaffa, Oona, Mokka, Leka)JÄLKELÄIS-LUOKKA M. Grand Emilia “Milli” Kp1 -> BIS1
JÄLKELÄIS-LUOKKA  Bravo vTTv Kp2
JÄLKELÄIS-LUOKKA  Boléro vTTv Kp3
JÄLKELÄIS-LUOKKA  M. Grand HalloHallo  Kp4
JÄLKELÄIS-LUOKKA Un Favorite vTTv Kp5

PARI-Kilpailu
Melli & Bondi -> BIS2
Jaffa & Leka -> BIS3

Kotikoira-kilpailu
Tuomo & Pecco-> BIS3

Junior-handler
10-13 v
Tilda & Mokka sija1 -> sija 2
Esteri & Cava -> sija 3
Aada & Jaffa -> sija 4
14-17v
Linda & Lulu -> sija 2

GFDB John Wauber Hollanti
Hovriket´s Bijou “Coco”  VAL ERI1 SA PN1 ROP-> PARAS PÄÄ

GGV John Wauber
Farfallone Amoroso Detto Walle JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP ROP-JUN, PARAS PÄÄ -> BIS3

******

11.6 Pieksämäki, Pekka Teini

M. Grand Octavius “Pablo” JUN ERI1 PU1 SERT ROP
M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI2 PU2 VARA-SERT
M. Grand Lexus “Leka” VAL ERI1 PU3
M. Grand Jeudi “Kasper” VAL ERI2 PU4
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV

******

5.6 Tallinn ryhmänäyttely, Tanya Arangelova Bulgaria

GGV Farfallone Amoroso Detto Walle JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP

M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
-> BIS 3 JUNIOR ja BIS 2
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Paavo” VAL ERI1 PU2
M. Grand Michael J. “Mitro” NUO ERI1 PU3
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI2 PU4
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” VET ERI1 ROP-VET VET-SERT
-> BIS 2 VET
M. Grand MinGrand “Mokka” NUO ERI1 PN1 VSP
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI1 PN2
M. Grand Elysion “Melli” VAL EH
M. Grand Notre-Dame “Malli” JUN EH
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Jami, Mitro, Mokka)
-> BIS 1 Kasvattaja
PARI-KILPAILU Paavo & Jami -> BIS1

******

4.6 Tallinn KV, Anca Giura Romania

Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Paavo” VAL ERI1 PU1 CACIB ROP-> EEW-11 ja RYP1 Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI2 PU2 VARA-CACIB
M. Grand Michael J. “Mitro” NUO ERI1 PU3 SERT
M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI1 PU4 JUN-SERT ROP-JUN -> EEJW-11
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” VET ERI1 VET-SERT ROP-VET
->EEVW-11
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI1 PN1 CACIB VSP-> EEW-11
M. Grand MinGrand “Mokka” NUO ERI1 PN2 SERT VARA-CACIB
M. Grand Elysion “Melli” VAL ERI2 PN3
M. Grand Notre-Dame “Malli” JUN ERI1 PN4 VSP-JUN -> EEJW-11
PARI-KILPAILU Paavo & Jami ROP-PARI
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Mokka, Jami, Mitro)
-> BIS 4 (Anne Sume EE)

GGV Farfallone Amoroso Detto Walle JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP 
-> EEJW-11 ja EEW-11

******

2.6 Toijala, Pekka Teini

M. Grand Majesté “Mikke” NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP
M. Grand Olivienne “Oona” JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP

*******

29.5  Tuuri, Harri Tast

M. Grand MinGrand “Mokka” NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP
M. Grand Mercedes “Mimmi” AVO ERI1 SA PN2 VARA-SERT

*****

28.5 Varkaus, Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
M. Grand Jeudi “Kasper” VAL ERI2 SA PU2 
M. Grand Michael J. “Mitro” NUO ERI1 SA PU3
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Paavo” VAL ERI1 SA PU4
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Eclips van Tum-Tums Vriendjes “Efi” AVO ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Kasper, Malli, Mitro)

*******

22.5 Helsinki KV, Jose Homem de Mello

M. Grand Ideal “Cava” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
M. Grand MinGrand “Mokka” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB
M. Grand Notre-Dame “Malli” JUN ERI1 SA PN3 VARA-SERT
M. Grand Olivienne “Oona” JUN ERI2 SA PN4
M. Grand Lexus “Leka” AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP -> FI CH
Kuva: Hanna Leinonen

M. Grand Michael J. “Mitro” NUO ERI1 SA PU2 VARA-SERT VARA-CACIB
M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI1 SA PU3 ROP-JUNIOR
M. Grand Napoléon “Elmo” JUN EH
M. Grand ONille “Bono” JUN EH
M. Grand Neigeux “Namu” JUN EH
Fifi la Fume van Tum-Tums Vriendjes “Viivi” AVO EH
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Oona, Cava, Leka, Mokka)

*****

21.5 Hamina KV, Boris Spoljaric Kroatia

M. Grand Ideal “Cava” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP 
Eclips van Tum-Tums Vriendjes “Efi” AVO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB
M. Grand Olivienne “Oona” JUN ERI1 SA PN3 VARA-SERT
M. Grand MinGrand “Mokka” NUO ERI1 SA PN4
M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI1 SA PU1 SERT VSP
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Paavo” VAL ERI1 SA PU2 CACIB
M. Grand Lexus “Leka” AVO ERI1 SA PU3 VARA-SERT VARA-CACIB
M. Grand Majesté “Mikke” NUO ERI1 SA PU4
M. Grand Napoléon “Elmo” JUN ERI2  SA
M. Grand Notre-Dame “Malli” JUN ERI2 SA
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Cava, Tico, Mokka, Oona)


Kuva: Jari Kunnari

******

14.5 Hollola ryhmänäyttely, Harri Lehkonen

M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Jour Aprés Jour Infini “Into” VAL ERI1 SA PU2
M. Grand Indiana “Viljo” VAL ERI1 SA PU3
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL ERI1 SA PN1 VSP
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN2 SERT
Eclips van Tum-Tums Vriendjes “Efi” AVO ERI1 SA PN3 VARA-SERT
M. Grand Odette “Tessa” JUN EH1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV
(Koirat; Tico, Lulu, Malli, Viljo)-> BIS 3 (Eeva Resko)


Kuva: Jari Kunnari

******

14.5 Rauma, Hans Lehtinen

Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI1
M. Grand Majesté “Mikke” NUO EH1
M. Grand MinGrand “Mokka” NUO EH1

GGV Farfallone Amoroso Detto Walle PEK1

******

8.5 Tohmajärvi ryhmänäyttely, Pekka Teini

M. Grand Jeudi “Kasper” VAL ERI1 SA PU1 ROP

******

7.5 Tampere KV, Vitor Veige PT

M. Grand MinGrand “Mokka” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO ERI1 SA PN3 VARA-CACIB
M. Grand Olivier “Tico” JUN ERI1 SA  PU1 SERT VSP
M. Grand Napoléon “Elmo” JUN ERI2  SA PU2 VARA-SERT
M. Grand Michael J. “Mitro” NUO ERI1 SA PU3 CACIB
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI1 SA PU4 VARA-CACIB
M. Grand Neigeux “Namu” JUN ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Tico,Elmo,Malli,Mokka)

GGV Farfallone Amoroso Detto Walle PEK 1

*******

1.5 St Petersburg KV, Shamil Abrakimov Venäjä

Eclips van Tum-Tums Vriendjes  “Efi” AVO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP -> RKFV -> RYP3 (Antonio di Lorenzo IT)
Kuva: Janette Niemelä

M. Grand MinGrand “Mokka” NUO ERI1 PN2 VARA-CACIB SERT
M. Grand Notre-Dame “Malli” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN -> RU JCH
M. Grand Kalvados “Cosmos” VAL ERI1 PU1 SERT CACIB VSP -> RKFV ja RU CH
M. Grand Napoleón “Elmo” JUN ERI1 VSP-JUN JUN-SERT -> RU JCH

*********

24.4 Lappeenranta KV, Saija Juutilainen

M. Grand Michael J. “Mitro” AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RYP4 (Leni Finne)


Mitro (Kuva: Maria Pohjanvuori)

Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI1 PU2 VARA-CACIB
M. Grand Octavius “Pablo” JUN ERI1 PU3 VARA-SERT
M. Grand Majesté “Mikke” NUO ERI1
M. Grand Napoléon “Elmo” JUN ERI1
M. Grand Olivienne “Oona” JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL ERI1 SA PN2 CACIB
M. Grand Ergeria “Siiri” VAL ERI2
M. Grand Notre-Dame “Malli NUO ERI1

KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASVATTAJA (Koirat: Oona, Elmo, Pablo, Mitro)
“Hyvin laadukkaita grandeja 3:sta eri yhdistelmästä, erinomaiset sukupuolileimat. Kauniit pitkät ilmeikkäät
päät. Hienot korvat. Oikea karvan laatu. Hyvin rodunomaiset liikkeet, jossa erinomainen luonne
näkyvissä. Onnittelut kasvattajalle laadukkaasta työstä!!!!”

GGV Farfallone Amoroso Detto Walle “Walle” PEK 1 KP ROP-PENTU


Walle (Kuva: Maria Pohjanvuori)

******

23.4 Kiuruvesi, Jari Fors

M. Grand Jeudi “Kasper” VAL ERI1 SA PU1 ROP

*****

23.4 Lahti KV, Tiina Illukka

M. Grand MinGrand “Mokka” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP
M. Grand Kompere “Kate” VAL ERI1 SA PN2 VARA-CACIB
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
M. Grand Napoléon “Elmo” JUN ERI1 PU2 SERT
M. Grand Octavius “Pablo” JUN ERI2
M. Grand Majesté “Mikke” NUO EH1
M. Grand Olivienne “Oona” JUN ERI1
M. Grand Neigeux “Namu” JUN ERI2
M. Grand Odette “Tessa” JUN EH3
M. Grand Notre-Dame “Malli” NUO EH2

KASVATTAJA LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Oona, Elmo, Kate, Mokka)

*****

10.4 Vaasa KV, Paula Rekiranta

Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI1 SA  PU1 CACIB ROP -> RYP3
M. Grand Michael J. “Mitro” NUO ERI1
Eclips van Tum-Tums Vriendjes “Efi” AVO ERI1 SA  PN1 SERT  CACIB VSP
M. Grand Notre-Dame “Malli” JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT
M. Grand MinGrand “Mokka” NUO ERI1 SA PN3 VARA-CACIB
M. Grand Octavius “Pablo” PEK1 KP ROP-PENTU

GGV
Farfallone Amoroso Detto Walle PEK1 KP ROP-PENTU

******

3.4 Lohja pentunäyttely, Eeva Resko

M. Grand Pegasus “Pecco” PEK1 5-7 kk
M. Grand Pol Remy “Risto Reipas” PEK2 5-7 kk
M. Grand Othello “Jekku2″ PEK1 7-9 kk

2.4 Kokemäki, ryhmänäyttely Paula Rekiranta

M. Grand MinGrand “Mokka” NUO ERi1 SA PN1 SERT ROP

*******

20.3 Vilna KV, Nijole Zieniene Liettua

Eclips van Tum-Tums Vriendjes “Efi” AVO ERI CACIB SERT ROP -> SHOW WINNER


Kuva: Janette Niemelä

M. Grand MinGrand “Mokka” NUO ERI SERT VARA-CACIB
M. Grand Notre-Dame “Malli” JUN ERI JUN-SERT ROP-JUN -> SHOW JUNIOR WINNER
M. Grand Michael J. “Mitro” NUO ERI CACIB SERT -> SHOW WINNER
M. Grand Napoleón “Elmo” JUN ERI JUN-SERT -> SHOW JUNIOR WINNER
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” VET ERI ROP-VET VET-SERT -> SHOW VETERAN WINNER
M. Grand Olivienne “Oona” PEK 1 KP ROP-PENTU

******

20.3 Lohja pentunäyttely, Harto Stockmari

M. Grand Odette “Tessa” PEK1 KP ROP-PENTU -> RYP 3


Kuva: Jaana Honkanen

******

19.3 Vilna KV Voittaja, Jelena Kruus Eesti

M. Grand Notre-Dame “Malli” JUN ERI JUN-SERT ROP-JUN ROP
-> LTJW-11 ja SHOW JUNIOR WINNER
M. Grand MinGrand “Mokka” NUO ERI SERT CACIB -> LTW-11 ja SHOW WINNER
M. Grand Michael J. “Mitro” NUO ERI CACIB SERT -> LTW-11 ja SHOW WINNER
M. Grand Napoleón “Elmo” JUN ERI JUN-SERT
-> LTJW-11, LT JCH, BALTJCH ja SHOW JUNIOR WINNER
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” VET ERI ROP-VET VET-SERT
-> LTVW-11 ja SHOW VETERAN WINNER
M. Grand Olivienne “Oona” PEK 1 KP ROP-PENTU

*****
19.3 Tuusniemi, Sakari Poti

M. Grand Majesté “Mikke” NUO ERI1 SA PU2 SERT
M. Grand LaQuetta “Sienna” AVO ERI2 SA PN2 VARA-SERT

****
13.3 Riga KV, Latvian Winner Show Rita Kadike-Skadina Latvia

Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” VET ERI1 PU1 VET-SERT ROP-VET ROP-> LVVW-11
M. Grand Napoléon “Elmo” JUN ERI1 PU2 JUN-SERT -> LV JCH ja LVJW-11
M. Grand Michael J. “Mitro” NUO ERI1 PU3 SERT CACIB -> LVW-11
M. Grand MinGrand “Mokka” NUO ERI1 PN1 SERT CACIB VSP -> LVW-11
Fifi la Fume van Tum-Tums Vriendjes “Viivi” AVO ERI1 PN3
M. Grand Notre-Dame “Malli” JUN ERI1 PN4 -> LVJW-11
M. Grand Olivienne “Oona” PEK1 KP ROP-PENTU -> RYP3 PENTU
KASVATTAJA LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat: Mitro, Elmo, Malli, Mokka)

*****
20.2 Lohja pentunäyttely, Hannele Jokisilta

M. Grand Olivier “Tico” PEK1 KP ROP-PENTU -> RYP3
M. Grand Olivienne “Oona” PEK1 KP VSP-PENTU
M. Grand Odette “Tessa” PEK2 KP PN2

******

12.2 Tallinn KV, Karl-Erik Johansson Ruotsi

M. Grand Joyau  “Jaffa”VAL ERI1 PN1 CACIB ROP
M. Grand Notre-Dame “Malli” JUN ERI1 PN2 ROP-JUN
M. Grand Olivier “Tico” PEK1 KP ROP-PENTU
M. Grand Olivienne “Oona” PEK1 KP VSP-PENTU
M. Grand Kalvados “Cosmos” AVO EH2

5.2 Parkano, Pekka Teini

M. Grand Notre-Dame “Malli” JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
M. Grand Michael J. “Mitro” AVO ERI1 PU1 SERT VSP
M. Grand Napoléon “Elmo” JUN ERI1 PU2 VARA-SERT

*****

22.1 – 23.1 Turku Juniorhandler

Tilda Rinne oli lauantaina nuorempien ikäryhmän voittaja, sunnuntaina hän voitti Varsinais-Suomen piirinmestaruuden ja sm-osakilpailussa taas nuorempien ikäsarjan, ja kisasi siis kaikki kilpailut mokalla Minskuhoff´s Grand MinGrand

(Kuva:Linda Holopainen)

23.1 Turku KV, Eli-Marie Klepp Norja

Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP1 (Annukka Paloheimo)
M. Grand Napoléon “Elmo” JUN ERI1 SA SERT PU2
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Paavo” VAL ERI2 SA PU3 VARA-CACIB
M. Grand Michael J. “Mitro” NUO ERI1
M.Grand Lexus “Leka” AVO ERI1
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
M. Grand Notre-Dame “Malli” JUN ERI1 SA PN2 SERT
M. Grand Joyau “Jaffa” VAL ERI2 PN3 VARA-CACIB(cacib) -> C.I.E
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 PN4
M. Grand MinGrand “Mokka” NUO ERI1
M. Grand Gratitude “Helga” VAL ERI3
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Jami, Malli, Elmo, Jaffa)

******

23.1 Kaunas

M. Grand Majesté “Mikke” NUO ERI1 SERT ROP -> RYP1
M. Grand LaQuetta “Sienna” NUO EH1
PARI-KILPAILU Mikke & Sienna -> BIS4

****

22.1 Daugavpils, Latvia Nikolay Sedyh Venäjä

M. Grand LaQuetta “Sienna” NUO ERI1 PN1 SERT ROP -> RYP 5
M. Grand Majesté “Mikke” NUO ERI1 PU1 SERT VSP
PARI-KILPAILU Sienna & Mikke -> BIS 3 (Soile Bister)

******

15.1 pentunäyttely Lohja, Markku Mähönen

M. Grand Olivier “Tico” PEK1 KP ROP-PENTU -> RYP 1
M. Grand Oskari “Kapu” PEK2 KP
M. Grand Onille “Bono” PEK3
M. Grand Olivienne “Oona” PEK1 KP VSP
M. Grand Odette “Tessa” PEK2 KP
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Kapu, Oona, Tessa)

http://kunnaeij.kuvat.fi/kuvat/LOHJA+15.1.2011+BABYT/

http://mustangsally.kuvat.fi/kuvat/Puppy+Cup+15.1.2011+Lohja/

*****

8.1 Kajaani KV, Riitta Lahtovaara

M. Grand Joyau “Jaffa” VAL ERI1 SA CACIB ROP
M. Grand Notre-Dame “Malli” JUN ERI1 SA PN2 SERT ROP-JUNIORI
M. Grand Maverick “Rex” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP
M. Grand Kalvados “Cosmos” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Rex, Cosmos, Jaffa)