Uutiset 2022

25.9 Zwolle, Griffon vendeen erikoisnäyttely, Marie-Annick Fabre Ranska
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP -> BEST IN SHOW 1
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA ROP-JUN -> BEST IN SHOW JUNIOR 1
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VET ERI1 SA ROP-VET -> BEST IN SHOW 2 VETERAANI
NL NL1

24.9 Riihimäki, Sakari Poti
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO ERI1 SA PN1 VSP
Riksu Riksu1

24.9 Eckerö KV, Rony Doedijns Hollanti
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 SA CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET CIB-VET SERT
Minskuhoff`s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 CIB-JUN SERT
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI2
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
ÅL ÅL1

18.9 Riga, Dina Korna
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP -> RYP 4
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT -> LV JCH ja BALT JCH
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU2
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU3 JUN-SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BEST IN SHOW 3
LALLI & SALLI PARI KP1 ROP-PARI -> BEST IN SHOW 3 (Pirjo Aaltonen)

17.9 Riga, Amedeo Bottero Italia
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1
Korolevskiy dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU3
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN EH1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BEST IN SHOW 3
LALLI & SALLI PARI KP1 ROP-PARI -> BEST IN SHOW 2 (Natalija Borodajenko LV)
Riga la Riga la1 Riga la2 Riga la3 Riga la4 Riga la5 Riga la7 Riga la8 Riga su 8 Riga su Riga su1 Riga su2 Riga su3 Riga su4 Riga su5 Riga su6 Riga su7 Rigala6

11.9 Porvoo, Perttu Ståhlberg
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP-JUN VSP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU3
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN2 VSP-JUN
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN3
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN4 ROP-VET
MInskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” AVO ERI1 SA SERT -> FI CH
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
Porvoo Porvoo1

4.9 Oulu, Katja Korhonen
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP
Oulu Kuva: Anneli

4.9 Helsinki NORD, Perttu Ståhlberg
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 PU1 SERT NORD-SERT ROP-JUN ROP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2 VARA-NORDSERT
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI2
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 NORD-SERT VSP
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN2 ROP-JUN VARA-NORDSERT-> NORD SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only NUO ERI1 SA PN4
Minskuhoff´s Hope Prevails Rose “Peppi” AVO ERI1 SA SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP
Hesa Hesa1

3.9 Ähtäri, Sakari Poti
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO ERI1 SA PN1 ROP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI2 SA PN3
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN4 ROP-VET
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA  VSP-JUN
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s A Kind Of Magic “Eppu” VAL ERI2 SA PU3
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU4SERT JUN-SERT ROP-JUN
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BEST IN SHOW 4 (Erja Nummi)
Ähtäri Ähtäri1 Ähtäri2

28.8 Ruovesi, Maija Mäkinen
Minskuhoff´s A Kind Of Magic “Eppu” VAL ERI1 SA PU1 ROP

28.8 Forssa KV, Börge Espenland Norja
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERi1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN2 ROP-JUN CIB-JUN SERT -> C.I.B JCH
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 CIB-JUN SERT -> C.I.B JCH
Forssa Forssa1

21.8 Tallinn KV, Zaza Omarov, Georgia
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 2
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT CIB-JUN SERT -> EE JCH
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU3 SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN2 CIB-JUN SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET CIB-VET SERT
Minskuhoff´s  Frozen Heart “Cella” NUO ERI1 SA PN4 SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
LALLI & SALLI PARI-KILPAILU KP1 ROP-PARI -> BEST IN SHOW 3 PARI ( Mari Palgi EE)

20.8 Tallinn KV, Christine Rossier Sveitsi
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 3
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB -> CACIB -> EE CH ja BALT CH
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 CIB-JUNSERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN2 CIB-JUNSERT ROP-JUN
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Liulla” VET ERI1 SA PN3 CIB-VETSERT ROP-VERT -> C.I.B VCH
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BEST IN SHOW 4 (Linda Jurgens EE)
LALLI & SALLI PARIKILPAILU KP1 ROP-PARI -> BEST IN SHOW 1 (Ewa Gorska PL)
Tallinn Tallinn1 Tallinn2 Tallinn3 Tallinn4 Tallinn5 Tallinn6 Tallinn7 Tallinn8 Tallinn9 Tallinn10 Tallinn11

14.8 Bornholm KV, Jose Homen De Mello PT

Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> BORNHOLMS W-22 -> RYP 2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VET-SERT CIB-VET SERT ROP-VET -> DK VCH -> BORNHOLMS VW-22
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN4 SERT CIB-JUN SERT JUN-SERT -> DK JCH -> BORNHOLMS JW-22
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO EH1
Minskuhoff´s Yoy Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP -> BORNHOLMS W-22
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT CIB-JUN SERT SERT -> DK JCH -> BORNHOLMS JW-22
Debucher Notre Choix  “Nalle” VAL ERI2 SA PU3
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU4
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1ROP-KASV

13.8 Bornholm NORD, Markku Mähönen
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 NORD-SERT ROP -> DKK JUBILEE W-22
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-NORD SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 VET-SERT ROP-VET -> DKK JUBILEE VW-22
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN4 JUN-SERT -> DKK JUBILEE JW-22
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 NORD-SERT VSP -> DKK JUBILEE W-22
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT SERT -> DKK JUBILEE JW-22
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV

13.8 Lappeenranta, Elena Oikkonen
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP

12.8 Bornholm KV, John Wauben NL
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> HAMMARHUS W-22 -> RYP 2 (Martin Johansson SWE)
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “LIlla” VET ERI1 SA PN3 VET-SERT ROP-VET CIB-VET SERT -> HAMMERHUS VW-22
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN4 JUN-SERT CIB-JUN SERT -> HAMMERHUS JW-22
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO EH1
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB SERT VSP -> DK CH -> HAMMERHUS W-22
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT CIB-JUN SERT -> HAMMERHUS JW-22
Minskuhoff´s You Only Live twice “Lalli” VAL EH2
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
DK la DK pe DK pe1 DK pe2 DK su DK su1 DK su2 DK su3

 

 

7.8 Kuopio KV, Pirjo Aaltonen
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET C.I.B VETCAC
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 VSP-VET C.I.B VETCAC
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI3 SA PN4
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI4 SA
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP
Kuopio1 Kuopio2Kuopio

6.8 Kuopio NORD, Hannele Jokisikta
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 NORD-SERT VSP-VET VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VARA NORD-SERT ROP-VET
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN3
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI3
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP

6.8 Vesilahti, Reino Korpela
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP -> FI CH #70 -> RYP 3(Sakari Poti)
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN1 ROP-JUN VSP
Vesilahti Vesilahti1 Vesilahti2

5.8 Kuopio, Annette Bystrup Tanska
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU2 VSP-VET
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI3 SA PN4
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI4 SA
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV

31.7 Pori KV, Hannu Talvi
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> RYP 3
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO HYL
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
Pori Pori1

31.7 Pihtipuhdas, Paavo Mattila
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP

30.7 Kannonkoski, Jaana Kummala
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET -> BIS 3 veteraani (Paavo Mattila)
Pihtipudas

24.7 Kalajoki KV, Kirsi Honkanen
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB -> CACIB -> C.I.E #40
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VET ERI1 SA PU3 VSP-VET
Minskuhoff´s Forever Yours VAL ERI3
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN EH1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO ERI1 SA PN4
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI3
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV
Kalajokib1 Kalajokib2 Kalajokib3 Kalajokib4

23.7 Kalajoki NORD, Markku Mähönen
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU1 NORD-SERT ROP
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET VARA NORD-SERT
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI2 SA PU3
Minskuhoff´s The Love Expertes “Massi” JUN ERI1 SA ROP-JUN
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI3
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VSP-VET VARA NORD-SERT
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN EH1
Minskuhoff´s Hope Prevaile Lily “Ninni” NUO ERI2
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV
Kalajokia Kalajokia1 Kalajokib

22.7 Kalajoki, basset erikoisnäyttely Celine Bottussi Jocquel Ranska
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> BIS 4 (Malgorzata Wieremiejczyk- Wierzchowska PL)
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 VSP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI 1
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO HYL
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” NUO H
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI3
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL EH4
Minskuhoff´s Grand  What a Wonder “Wanda” VET EH2
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 VSP ja PARAS PÄÄ
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI2 SA PU2
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU3 ROP-JUN JUN-SERT -> FI JCH -> BIS 3 JUNIOR (Iva Cernohubova Tsekki)
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VET ERI1 SA PU4 ROP-VET -> BIS 4 VETERAANI
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO EH1
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI3
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL H
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU -> BIS 2 PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV -> BIS 2 KASVATTAJA
Massi & Nappi BIS 2 PARI
Erkkari Erkkari1 Erkkari2 Erkkari3 Erkkari4 Erkkari5 Erkkari6 Erkkari7 Erkkari8 

16.7 Tornio NORD, Perttu Ståhlberg
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 NORD-SERT ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 NORD-SERT VSP
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN2 VARA-NORD SERT -> NORD-SERT
Minskuhoff´s Grand Une  Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja -> BIS 2 (Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)
Torniå Torniå1 Torniå2 Torniå3

15.7 Piteå NORD, Annika Ulliveit-Moe Ruotsi
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 NORD-SERT ROP -> RYP 2 (Eva Liljekvist Borg)
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 NORD-SERT VSP
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN2 VARA-NORD SERT -> NORD-SERT
Minskuhoff´s Grand Une  Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET VARA NORD-SERT -> BIS 2
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja -> BIS 2 (Kurt Nilsson)
Piteå Piteå1 Piteå2 Piteå3 Piteå4 Piteå5 Piteå6 Piteå7

3.7 Orivesi, Harry Tast
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU1 SERT VSP
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VET ERI1 SA PU2 VET-SERT VSP-VET -> FI VCH
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO HYL
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN3
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN4 ROP-JUN
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja
Orivesi Orivesi1 Orivesi2 Orivesi3

19.6 Riga KV, Jurgis Straume Latvia
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP -> LV W-22
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VET ERI1 SA PU2 VET-SERT VSP-VET -> LV VW-22
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” AVO ERI1 SA PU3 VARA-CACIB-> CACIB
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU4 -> LV JW-22
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT -> LV JW-22
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET -> LV VW-22
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN4
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” NUO ERI1 SA SERT -> LV CH
Riga Riga1 Riga2 Riga3 Riga4 Riga5 Riga6 Riga7 Riga8 Riga9 Riga10 Riga11 Riga12

19.6 Kotka KV, Jessie Madsen Borregaard Tanska
Minskuhoff`s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand What A Wonder “Wanda” VET ERI1 SA PN2 VET-SERT ROP-VET -> FI VCH

18.6 Riga, Vitor Veiga Portugali
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” AVO ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI2
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN EH1
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” NUO ERI1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2
Minskuhoff`s KP ROP kasvattaja -> BIS 2 (Tijana Konrad Venäjä)

18.6 Lappeenranta, Roberto Schill Romania
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s Grand What A Wonder “Wanda” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET VET-SERT

11.6 Alavus, Sanna Törnroos
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VET ERI1 SA PU2 VET-SERT ROP-VET
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI2 SA PU3
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN EH1
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja

4.6 Tallinn KV, Petru Muntean Romania
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> EEW-22
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU3
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> EEW-22
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET -> EEVW-22
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN3 ROP-JUN -> EEJW-22
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI2 SA PN4
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU -> BIS 3 (Sei-Ichiro Ishimaru)
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja
Lalli & Salli KP ROP-pari -> BIS 2 (Frank Whyte)
Tallinna Tallinna1 Tallinna2 Tallinna3 Tallinna4 Tallinna5 Tallinna6 Tallinna7 Tallinna8 Tallinna9 Tallinna10 Tallinna11 Tallinna12

29.5 Kontiolahti, Martin Johansson
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 3
Kontiolahti 
Kuva: Pipsa

29.5 Leszno KV, Tomasz Mroczek
Minskuhoff´s Queen Elsa Of Arendelle “Maya” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
Maya Maya1 Maya2 Maya3 Maya4 Kuvat: Ewa

28.5 Riihimäki pentunäyttely, Paula Rekiranta
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-BABY -> RYP 2
Riihimäki4 Riihimäki5

28.5 Riihimäki, Tuula Savolainen
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP-> RYP 1 (Jari Fors) -> BIS 3 ( Frances Smith )
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VSP-VET
Minskuhoff´s Hopr Prevails Lily “Ninni” NUO ERI1 SA PN3
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1
Minskuhoff´s Hope Prevails Violet “Ronja” AVO EH1
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET VET-SERT VSP
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI2 SA PU3
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU4 JUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s Hope Prevcails Aidan “Vellu” NUO EH1
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja -> BIS 2 (Ann Joe Sampaio)
Riihimäki Riihimäki1 Riihimäki2 Riihimäki3 Riihimäki6 Riihimäki7 Riihimäki8

28.5 Lestijärvi, Sakari Poti
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI1 SA PN1 ROP
26.5 Riihimäki, Pirjo Aaltonen
Minskuhoff´s Grand San-Souci “Zorro” VET ERI1

26.5 Kangasniemi, Auli Haapiainen-Liikanen
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI2
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja
Kangasniemi Kangasniemi1 Kangasniemi2

22.5 Rauma, Paula Rekiranta
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Rauma Kuva: Henna

21.5 Siilinjärvi, Marja Talvitie
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP -> FI VCH -> RYP 4 (Sakari Poti) -> BIS 4 VET (Markku Kipinä)
Siilinjärvi Siilinjärvi1 Kuvat: Anneli

21.5 Mynämäki, Sophie Aspholm
Minskuhoff´s Grand San-Souci “Zorro” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET

15.5 Hamina, Sanna Törnroos
Minskuhoff´s Grand San-Souci “Zorro” VET EH1

14.5 Helsinki KV, Kari Järvinen
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Minskuhoff´s Hope Prevails Rose “Peppi” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Hesa Hesa1 Hesa2 Hesa3 Hesa4

14.5 Parikkala, Maija Mäkinen
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 3 (Hannu Talvi)
Minskuhoff´s Grand What a Wonder “Wanda” VET ERI1 SA PN2 VET-SERT ROP-VET
Parikkala Parikkala1 Parikkala2 Parikkala3
Kuvat, Pipsa

8.5 Sastamala, Riitta Lahtovaara
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 3 (Pekka Teini)
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN EH1
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja -> BIS 2 (Johan Juslin)
Sastamala Sastamala1 Sastamala2

7.5 Loviisa, Sophie Aspholm
Minskuhoff´s Grand San-Souci “Zorro” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET

7.5 Oulu NORD, Rade Dakic Sebia
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 NORD-SERT ROP
Minskuhoff´s Hope Prevaile Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU2 VARA-NORD SERT -> NORD SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 NORD-SERT VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET VARA-NORD SERT
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN3 ROP-JUN JUN-SERT -> FI JCH
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja

1.5 Lahti pentunäyttely, Esa Ruotsalainen
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-BABY -> RYP 2
Lahti1 Lahti2

30.4 Tampere NORD, Arne Foss NO
Minskuhoff´s Grand San-Souci “Zorro” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET VET-SERT -> FI VCH

30.4 Miehikkälä, Perttu Ståhlberg
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN3 ROP-JUN
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI2
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI2 SA PU3
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja -> BIS 1 (Katja Korhonen)
Miehikkälä Miehikkälä1 Miehikkälä2

24.4 Mäntsälä, Saija Juutilainen
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 1 -> BIS 2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VSP-VET
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” NUO ERI1 SA PN3 SERT
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN4 JUN-SERT VSP-JUN
Minskuhoff´s Grand San-Souci “Zorro” VET ERI1 SA PU1 VSP ROP-VET VET-SERT
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI2
Minskuhoff`s KP ROP kasvattaja -> BIS 4
Mäntsälä Mäntsälä1 Mäntsälä2 Mäntsälä3 Mäntsälä4 
Kuvat; Emma, Linda ja Seija

16.4 Lapua, Jari Fors
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1 -> BIS 2 (Pekka Teini)
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Keep On Movin “Ralf” JUN ERI1 SA PU3 VSP-JUN JUN-SERT SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI2 SA PN2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN4 JUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja -> BIS 1 (Pekka Teini)

15.4 Vesilahti, Riitta Lahtovaara
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 3
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET BOS -> BIS 3 (Reino Korpela)
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN3 ROP-JUN
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja -> BIS 2 (Satu Ylä-Mononen)

10.4 Vaasa KV, Tapio Eerola
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN2 ROP-JUN
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP

9.4 Tallinn KV, Markku Mähönen
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> TLNW-22
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU2 VSP-JUN -> TLNJW-22
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” AVO ERI1 SA PU3 VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU4
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL EH2
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> TLNW-22
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI 1 SA PN2 ROP-JUN -> TLNJW-22
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET -> TLNVW-22
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” NUO ERI1 SA PN4 VARA-CACIB-> CACIB
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI2
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-BABY
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja
Nallen jälkeläisluokka KP ROP -> BIS 3
Lalli & Salli KP ROP-pari
Tallinn voittajaTallinn voittaja1
Tallinn voittaja2Tallinn voittaja3
Tallinn voittaja4Tallinn voittaja6

9.4 Pertunmaa,Auli Haapiainen-Liikanen
Minskuhoff´s Grand San-Souci “Zorro” VET ERI1 SA ROP-VET ROP -> RYP 2

2.4 Kajaani KV, Anneli Pukkila
Minskuhoff`s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA VET-SERT ROP-VET
Kajaani Kajaani1T KT Ka Kuvat: Anneli & Pipsa

27.3 Kauhajoki, Teija Viljanmaa-Petjala
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 1 (Jari Fors) -> BIS 2 (Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VET-SERT ROP-VET -> FI VCH
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT ROP-JUN -> FI JCH
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA VSP
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1
Minskuhoff´s Keep On Movin “Ralffi” JUN EH2
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP -> BIS 3 (Markku Kipinä)
Kauhajoki Kauhajoki1 Kauhajoki2 Kauhajoki3 Kauhajoki4 Kauhajoki5 Kauhajoki6

27.3 Eno, Perttu Ståhlberg
Minskuhoff´s Grand TipTop Taavi” VET ERI1 SA PU1 VET-SERT ROP-VET ROP
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Eno Eno1 Eno2 Kuvat Anneli & Pipsa

26.3 Lahti KV, Aila Lehmussaari
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 VET-SERT ROP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s The Love Experts JUN EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP
Lahti Lahti1

MINSKUHOFF´S GRAND SAN-SOUCI “ZORRO”

20.3 Porvoo, tuomari Miira Hellsten sisäetsintä 100p, 0 virhepistettä, sijoitus 11

6.3 Loviisa, tuomari Miira Hellsten kaikki etsintämuodot 25p, 4 virhepistettä, sijoitus 28

ONNEA ONNEA ZORRO ja LINDA, ensimmäinen Grandi Suomessa kun on käynyt kokeissa.

6.3 Vilna KV, Ramune Kazlauskaile LT
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 PU1 SERT CACIB  ROP
Minskuhofff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB-> CACIB
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN -> LT JCH ja EE JCH
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI 2

5.3 Vilna KV, Julija Aidietiene LT
Minskuhoff´s Frozen Heart  “Cella” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> LT JW-22
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB -> LT W-22
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB -> LT CH
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 VET-SERT ROP-VET -> LT VW-22
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI2
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SERT CACIB -> LT W-22
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SERT

4.3 Vilna KV, Ligita Zake LV
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1  JUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI2
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP
DEbucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SERET VARA-CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SERT
Vilna Vilna1 Vilna2 Vilna3 Vilna4 Vilna5 Vilna6 Vilna7 Vilna8

 

26.2 Jämijärvi, Leila Kärkäs
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET VET-SERT
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU2
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP -> BEST IN SHOW 1
Jämijärvi Jämijärvi1 Jämijärvi2 Jämijärvi3 Jämijärvi4 Jämijärvi5Jämijärvi6

20.2 Tallinn, Saija Juutilainen
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT ROP-JUN -> EE JCH -> BALT JCH
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI 2
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU2 SERT
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU 3
Lalli & Salli  KP1 ROP-pari -> BEST IN SHOW 4 (Igoris Zizevskis LT)
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP

19.2 Tallinn KV, Jelena Kruus EE
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU 2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU3
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI 1 SA JUN-SERT ROP-JUN VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN3
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI2 SA PN4
Lalli & Salli  KP1 ROP-pari
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP
Tallinn helmikuu Tallinn helmikuu1 Tallinn helmikuu2 Tallinn helmikuu3 Tallinn helmikuu4 Tallinn helmikuu5

13.2 Valmiera, Pedro Delerue PT
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1 (Rade Dakic Serbia)
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU3 SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT
Lalli & Salli ROP-pari
KASVATTAJA-LUOKKA ROP -> BEST IN SHOW 1 (Leos Jancik Tsekki)

12.2 Valmiera, Leos Jancik Tsekki
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP  Valmiera W-22-> RYP 1 -> BEST IN SHOW 4 (Zdenka Jilkova, Tsekki)
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT -> Valmiera JW-22 -> LV JCH -> BALT JCH
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU3 SERT -> LV CH
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP -> Valmiera VW-22 -> BEST IN SHOW 5 ( Zdenka Jilkova)
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2 -> Valmiera W-22
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT -> Valmiera JW-22 -> LV JCH
Lalli & Salli ROP-pari
KASVATTAJA-LUOKKA ROP -> BEST IN SHOW 2 (Beta Petkevica LV)
Vakmiera4 Valmiera Valmiera1 Valmiera2 Valmiera3 Valmiera5 Valmiera6 Valmiera7 Valmiera8 Valmiera9 Valmiera10 Valmiera11 Valmiera12 Valmiera13 Valmiera14 Valmiera15 Valmiera16 Valmiera17

30.1 Kaunas KV, Renata Petreviciene Liettua
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP -> RYP 1 (Irina Poletaeva)
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 KUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 VET-SERT ROP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 JUN-SERT VSP-JUN

29.1 Kaunas KV, Viktoras Avtusko Liettua
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP -> Kaunas W-22 -> RYP 1  -> BEST IN SHOW 4 (Gerard Cox)
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB -> LT CH
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 KUN-SERT ROP-JUN -> Kaunas JW-22 -> LT JCH
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP -> Kaunas W-22
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 VET-SERT ROP-VET -> Kaunas VW-22
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 JUN-SERT VSP-JUN -> Kaunas JW-22 -> LT JCH

28.1 Kaunas KV, Gerard Cox Irlanti
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP -> RYP 1  -> BEST IN SHOW 2 ( Ramune Kazlauskaile LT)
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 KUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 VET-SERT ROP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 JUN-SERT VSP-JUN
Kaunas2 Kaunas3Kaunas8Kaunas17 Kaunas18 Kaunas19Kaunas20Kaunas22 Kaunas23 Kaunas24 Kaunas25KaunasKaunas16Kaunas7

9.1 Tarto, Manola Poggesi Italia
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT  ROP-JUN  ROP -> EE JCH -> RYP 4
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU2 SERT

8.1 Tarto, Nina Karlsdotter Ruotsi
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU1 SERT ROP -> EE CH -> RYP 2
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT ROP-JUN
Tarto Tarto1