Näyttelytuloksia

Vuosi 2017

16.12 Vilna KV, Victor Veiga PT
Minskuhoff´s Chiquitita “Martta” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP SHOW WINNER -> LT CH ja C.I.E

9.12 Helsinki KV, Harry Tast
Minskuhoff´s Chiquitita “Martta” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> PMW-17

22.10 Kouvola Markku Mähönen
Minskuhoff´s Mamma Mia AVO EH1

17.9 Hyvinkää, Riitta Lahtovaara
Minskuhoff´s Mamma Mia AVO EH1

6.8 Kuopio KV, Jari Fors
Minskuhoff´s Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Minskuhoff´s Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Take A Chance On Me “Aava” AVO ERI1 SA PN2 VARA-CACIB-> CACIB
Minskuhoff´s Mamma Mia “Isla” AVO ERI2

5.8 Kuopio Basset erikoisnäyttely, Ricky Lochs-Romans NL
Minskuhoff´s Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> paras pää
Minskuhoff´s Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s Take A Chance On Me “Aava” AVO ERI1 SA PN2 SERT-> FI CH
Minskuhoff´s Mamma Mia “Isla” AVO ERI2

5.8 Valkeakoski, Maret Kärdi EE
Minskuhoff´s Chiquitita “Martta” AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP

30.7 Pori KV, Esko Nummijärvi
Minskuhoff´s Chiquitita “Martta” AVO ERI1

4.6 Tallinn, Andrzej Stepinski PL
Minskuhoff´s Chiquitita “Martta” AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP

3.6 Tallinn KV, Birte Scheel DK
Minskuhoff´s Chiquitita “Martta” AVO ERI1

9.4 Vaasa KV, Matti Palojärvi
Minskuhoff´s Take A Chance On Me “Aava” AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP
Minskuhoff´s Mamma Mia “Isla” NUO ERI1 SA PN2 VARA-SERT VARA-CACIB

8.4 Tallinn KV, Stefan Sinko SLO
Minskuhoff´s Mamma Mia “Isla” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP -> TLNW-17
Minskuhoff´s Take A Chance On Me “Aava” AVO ERI 1

19.3 Riga KV Manola Poggesi IT
Minskuhoff´s Take A Chance on Me “Aava” AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP
Minskuhoff´s Mamma Mia “Isla” NUO ERI1 SA PN2

18.3 Riga KV, Jose Homen de Mello PT
Minskuhoff´s Mamma Mia “Isla” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP

11.2 Tallinn KV Gunnar Nymann DK
Minskuhoff´s Chiquitita “Martta” NUO EH1

22.1 Turku KV Tiina Illukka
Minskuhoff´s One of Us “Hilma” NUO ERI1

Vuosi 2016

11.12 Helsinki KV Hannele Jokisilta
Minskuhoff´s Chiquitita “Martta” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP -> W-16

10.12 Helsinki KV, Kirsi Honkanen
Minskuhoff´s Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> HeW-16
Minskuhoff´s Chiquitita “Martta” NUO ERI1

12.11 Riga KV, Hans Boelaars NL
Minskuhoff´s Chiquitita “Martta” JUN ERI 1 SA PN1 ROP JUN-SERT -> LV JCH ja BALT JW-16

12.9 Minsk KV, Valko-Venäjä
Minskuhoff´s Chiquitita “Martta” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP

11.9 Minsku KV, Valko-Venäjä
Minskuhoff´s Chiquitita “Martta” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> BY JCH ja BY JW-16

21.8 Ruovesi, Jari Fors
Minskuhoff´s One of Us “Hilma” JUN ERI1

17.7 Mäntsälä, Jari Fors
Minskuhoff´s Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Take a Chance on Me “Aava” JUN ERI1
Minskuhoff´s Mamma Mia “Isla” JUN EH 2

25.6 Moskova, erikoisnäyttely
Minskuhoff´s Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 SERT ROP -> RU CH

24.6 Moskova KV Marko Lepasaar EE
Minskuhoff´s Chiquitita “Martta” JUN ERI1 ROP-JUN JUN-SERT -> MJW-16
Minskuhoff´s Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1

12.6 Riga KV, Manuel Borges PT
Minskuhoff´s Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> LVW-16
Minskuhoff´s Mamma Mia “Isla” JUN ERI1

15.5 Seinäjoki, Sakari Poti
Minskuhoff´s Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Minskuhoff´s Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s Mamma Mia “Isla” JUN ERI1 SA PN2 SERT
Minskuhoff´s Take a Chance on Me “Aava” JUN ERI2 SA PN3 VARA-SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP -> BIS 4

5.5 Lohja erikoisnäyttely, Jette Ramvad Tanska
Minskuhoff´s Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Minskuhoff´s Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s Griffon Quince “Remu” VAL ERI2 SA PU2
Minskuhoff´s Super Trouper “Ransu” JUN ERI1 SA PU 3 SERT VSP-JUNIOR
Minskuhoff´s Mamma Mia “Isla” JUN ERI1 SA PN2 SERT ROP-JUNIOR
Minskuhoff´s Take a Chance on me “Aava” JUN ERI2 SA PN3 VARA-SERT
Minskuhoff´s One of Us “Hilma” JUN EH 3
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP -> BIS 4
TEELAN JÄLKELÄISLUOKKA KP 1 ROP -> BIS 3
ISLA & RANSU PARI ROP

30.4 Tampere KV,  Tenson Helin
Minskuhoff´s Super Trouper “Ransu” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Minskuhoff´s Take a Chance on me “Aava” JUN ERI1 SA SERT VSP
Minskuhoff´s Mamma Mia “Isla” JUN ERI2 VARA-SERT
Minskuhoff´s One of Us “Hilma” JUN EH3
KASVATTAJA-LUOKKA 1 ei kp

Vuosi 2015

6.12 Helsinki KV, Birte Scheel
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> W-15
Pentunäyttely, Marjo Nygård
M Chiquitita “Martta” PEK 1 KP ROP-PENTU

5.12 Helsinki KV, Marina Markio
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> HeW-15
Pentunäyttely, Kirsi Honkanen
M Chiquitita “Martta” PEK 1 KP ROP-PENTU

1.11 Herning, Tanska
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> DK CH ja DKW-15
31.10 Herning, Tanska
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI 1

5.9 Oslo KV, Barbro Müller
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> EUV-15

5.7 Tuusula ER, Jan Ryk PL
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 ROP

31.5 Tallinn
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 ROP

29.5 Tallinn KV
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> EEW-15

11.4 Tallinn KV,
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> TLNW-15 

14.2 Tallinn KV, Kari Järvinen
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> TWCupW-15

Vuosi 2014

7.12 Helsinki KV “Winner”, Marianne Holm
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> W-14
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP -> W-14

6.12 Helsinki KV “Helsinki Winner”, Taina Nygård
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> HeW-14
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1

28.9 Eckerö KV Lars Widén Ruotsi
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI2

14.9  Porvoo Maija Mäkinen
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 ROP
M. Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI1 SA PU1 VSP

9.8 MV Helsinki, Damir Skok Kroatia
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 CACIB ROP -> MV-14
M. Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI2 VARA-CACIB
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 CACIB VSP-> MV-14

1.6 Tallinn, Monika Blaha
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 ROP

31.5 Tallinn KV, Laurent Pichard
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> EEW-14

29.5 Tampere erikoisnäyttely, Marko Lepasaar
M. Griffon Quince “Remu” VAL ERI1 SA PU1 ROP
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 VSP
M. Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI2 SA PU2
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI3
KASVATTAJA-LUOKKA BIS 1 !!!

20.4 Loviisa, Tanya Ahlman-Stockmari
M. Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 3
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 VSP

12.4 Tallinna KV, Markku Mähönen
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP ->  TLNW-14 ja RYP3

22.3 Riga KV Vladimir Piskay Slovakia, VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> LV CH, BALT CH ja LVW-14
23.3 Riga KV Otakar Vondrous Tsekki, VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP

9.3 Vilnius Cup KV, Alexsey Belkin Venäjä
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP

8.3 Vilna, Liettuan Voittaja, John Wauben Alankomaat
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> LT CH ja LTW-14
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP -> LTW-14

22.2 Jyväskylä KV, Marja Talvitie
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
M. Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP


19.1 Turku KV John Jr Walsh
M. Griffon Qanette “Teela”  VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP

Vuosi 2013

15.12 Helsinki KV Jose Mello De Homem Portugali
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> W-13
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> W-13

14.12 Helsinki KV Leni Finne
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> NORDICW-13
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1

13.12 Helsinki KV Paula Heikkinen-Lehkonen
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> HeW-13
-> RYP 3 Jose Mello de Homem

8.12 Stockholm Winner KV Karl-Erik Johansson Ruotsi
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> C.I.E ja SeW-13

10.11 Riga KV, Damir Skok Croatia
M. Griffon Qadir “Kalle”  VAL EH1

27.10 Lahti KV, Laura Cox Irlanti
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP

16.6 Kotka KV, Laurent Pichard, Sveitsi
M. Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> C.I.E
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> C.I.E

2.6 Tallinn Eesti, Malgorzata Supronowicz, Puola
M.Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 ROP
M.Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 VSP
M. Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI1 SA PU2 SERT -> EE CH ja BALT CH
Teela ja Elvis PARI-kilpailu ROP-pari -> BIS 1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 3

1.6 Tallinn KV Eesti, Johan Becerra, Puerto Rico
M.Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> EE CH ja EEW-13
M.Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP -> EE CH, BALT CH ja EEW-13
M. Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Teela ja Elvis PARI-kilpailu ROP-pari
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV

Kouvola 18.5 Jari Fors
M. Griffon Quentessa “Siiri” AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP -> FI CH -> RYP2

1.5 Hollola, Eeva Resko
M. Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI1 SA PU1 ROP
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 VSP
M. Griffon Quentessa “Siiri” AVO EH1

27.4 Lahti KV, Manola Poggesi, Italia
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> FI CH

21.4 Sipoo, Tuula Savolainen
M. Griffon Quince “Remu” AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP -> FI CH -> RYP3

2.3 Kouvola Jari Fors
M. Griffon Qanette “Teela” AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP -> FI CH, LT CH, LV CH ->
RYP 1 -> BIS 3 (Paula Heikkinen -Lehkonen)
M. Griffon Qantas “Elvis” AVO ERI1 SA PU1 SERT  VSP -> FI CH, LT CH, LV CH

*****

27.1 Kaunas Liettua, Andrej Kisliakov Valko-Venäjä
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT
M. Griffon Qantas “Elvis” NUO ERI1 SA PU1 SERT

*******

26.1 Kaunas INT Liettua, Ligita Zake Latvia
M. Griffon Qantas “Elvis” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB

Vuosi 2012

9.12 Helsinki KV Göran Bodegård SWE
M. Griffon Qadir “Kalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> V-12

8.12 Helsinki KV, Jan Coppens NL
M. Griffon Qadir “Kalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> HeW-12

******
25.11 Minsk KV Valko-Venäjä
M. Griffon Qadir “Kalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> BY CH

24.11 Minsk KV Valko-Venäjä
M. Griffon Qadir “Kalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP

*****

11.11 Jyväskylä KV
M. Griffon Qadir “Kalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP

******

9.9 Porvoo, Paula Rekiranta
M. Griffon Quince “Remu” NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP

******

25.8 Erikoisnäyttely, Solange Roser Ranska
M. Griffon Qadir “Kalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP PARAS PÄÄ
M. Griffon Qantas “Elvis” NUO ERI2 SA PU2 VARA-SERT
M. Griffon Quince “Remu” NUO ERI3
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT VSP
M. Griffon Quentessa “Siiri” NUO ERI2 SA PN2 VARA-SERT
Hovriket´s Bijou “Coco” vAL ERI1 SA PN3
KASVATTAJA-LUOKKA Rop-kasv -> BIS3
Jälkeläisluokka -> BIS2
PARI-KISA ELVIS & TEELA -> BIS2

*****

18.8 Kouvola, Marja Talvitie
M. Griffon Quentessa “Siiri” JUN ERI

*****

5.8 Pärnu KV, Tapio Eerola
M. Griffon Qadir “Kalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP-> RYP3
5.8 Kuopio KV, Rainer Vuorinen
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP
M. Griffon Qantas “Elvis” NUO ERI1

*****

4.8 Pärnu KV, Jose Homem de Mello PT
M. Griffon Qadir “Kalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RYP2
4.8 Kuopio KV, Jari Fors
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP
M. Griffon Qantas “Elvis” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP

******

3.8 Kuopio KV Matti Palojärvi
M. Griffon Qantas “Elvis” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP

******

28.7 Haapsalu, Eesti Eeva Resko
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP -> EE, LV JCH
28.7 Mikkeli KV, Matti Palojärvi
M. Griffon Qadir “Kalle” NUO H

15.7 Forssa, Zoran Borankovic Serbia
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1

1.7 Tallinna Eesti, Ligita Lake Latvia
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 PU1 ROP ROP-JUNIOR

30.6 Tallinna Eesti, Lokodi Csaba Zsolt Romania
M. Griffon Qadir “Kalle” JUn ERI1 PU1 ROP ROP-JUNIOR

17.6 Kotka KV, Dupas Jean Jacques Ranska
M. Griffon Qantas “Elvis” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP

10.6 Riiga KV, Angel Garach Domech Espanja
M. Griffon Qantas “Elvis” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP

10.6 Kangasniemi, Marianne Holm
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP

9.6 Riiga KV, Vitor Manuel Cristovao, Portugali
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT  ROP -> RYP 4 
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP

9.6 Iitti, Juhani Lappi
M. Griffon Quentessa “Siiri” JUN EH1

3.6 Tallinn, Siret Lepasaar EE
M.Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SERT ROP
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN  VSP-> EE JCH, LT JCH
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN ERI1 PU2
Elvis & Teela Parikilpailu -> BIS 4

*****

2.6 Tallinn KV, Aase Jakobsen NO
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN  ROP-> EEW-12, EEJW-12 -> RYP 4
M.Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 PN1 VSP-JUN VSP-> EEW-12, EEJW-12
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN ERI1 PU2

******

20.5 Salzburg MV-näyttely, Deschuymere Norman
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SERT ROP -> Junior World Winner -12

19.5 Salzburg Erikoisnäyttely, Itävälta Karl Reisinger
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SERT ROP -> Junior World Club Winner -12

******

1.5 Hollola, Aila Lehmussaari
M.Griffon Quintus “Remu” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1

******

22.4 Kouvola, Matti Hautala
M. Griffon Quintessa “Siiri” JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP

*******

15.4 Tallinn KV, Märet Kärdi EE
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 SA PN1 ROP-JUN ROP
->TLNJW-12, TLNW-12
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SA PU1 VSP-JUN JUN-SERT VSP
-> TLNJW-12, TLNW-12

*******

9.4 Lappeenranta, Erja Nummi
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP

******

1.4 Polvijärvi, Soile Bister
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP

*****

1.4 Rakvere, Rita Kaike-Skadina LV,
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP

*****

31.3 Rakvere, Wim Wellens NL
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> RYP2

*****

31.3  Savitaipale, Paavo Mattila
M. Griffon Quintessa “Siiri” JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP -> RYP4

******

25.3 Tuusniemi, Marja Talvitie
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP

******

18.3 Riga KV Jan Coppens NL
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP -> LVJW-12, LV JCH, BALT JCH

*****

11.3 Vilna KV Liettua Marianne Holm
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP

10.3 Vilna KV Liettua, Paul Stanton
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP ->
LT JCH, LTJW-12

******

4.3 Tallinna, Saija Juutilainen
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> EE JCH

*****

3.3 Tallinna, Andrzej Stepinski PL
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP

*******

3.3 Kouvola, Leila Kärkäs
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
M. Griffon Quintus “Remu” JUN ERI2 SA PU2 VARA-SERT
M. Griffon Quintessa “Siiri” JUN EH

******

11.2 Tallinna KV, Giuseppe Alekssandra Italia
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP

*****

5.2 Miehikkälä ryhmä näyttely, Pekka Teini
M. Griffon Quince “Remu” JUN ERI1 PU1 SERT ROP -> RYP 1 (Juha Lehtinen) -> BIS 3 (Pekka Teini)
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN ERI2
M. Griffon Quintessa “Siiri” JUN EH1

******

22.1 Turku KV, Horst Kliebenstein Saksa
M. Griffon Quintessa “Siiri” JUN ERI1

 

Vuosi 2011

18.12 Vilna KV, Aleksandr Burykin Venäjä
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP

******

17.12 Vilna KV, Liettua Stefan Sinko Slovakia
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP

******

11.12 Stockholm KV NORD-WINNER, Kirsti Lummelampi
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 -> NORDJV-11

******

4.12 Helsinki Voittaja, Johan Juslin
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP -> W-11 ja JW-11
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN EH
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN EH
Hovriket´s Bijou “Coco” VAL EH

*****

3.12 Helsinki Winner, Tapani Pukkila
Hovriket´s Bijou “Coco” VAL ERI1 PN1 SA CACIB ROP -> HeW-11
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI
M. Griffon Qantte “Teela” JUN EH

******

20.11 Jyväskylä INT, Petru Muntean, Romania
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SA PU1 ROP SERT ((kuuden joukossa ryhmässä)

*******

19.11 Jyväskylä INT, Laurent Pichard, Sveitsi
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SA PU1 ROP SERT

*****

13.11 Kouvola Kirsi Nieminen
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP-> RYP4
M. Griffon Quince “Remu” JUN ERI2 SA PU2 VARA-SERT
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN ERI1 SA PU3
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 2

*****

6.11 Tartu KV Tino Pehar, Kroatia
M.Griffon Qadir “Kalle” KP ROP-PENTU

*****

5.11 Tartu KV Eesti, Hans Boelaars
M. Griffon Qadir “Kalle” KP ROP-PENTU

******

2.10 Tuulos, Erja Nummi
M. Griffon Qantas “Elvis” PEK1 KP ROP-PENTU
M. Griffon Qanette “Teela” PEK1 KP VSP-PENTU

*****

12.6 Tampere Erikoisnäyttely, John Wauber Hollanti
Hovriket´s Bijou “Coco” VAL ERI1 SA PN1 ROP PARAS PÄÄ

Vuosi 2010

13.03 Vilna KV, AVO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP -> LTV-10 SHOW WINNER
14.03 Vilna KV Vilmos Kardos Unkari, AVO ERI1 PN1 SERT ROP CACIB -> SHOW WINNER
21.03 Tampere KV Matti Envall AVO EH1
27.03 Riga KV Vilmos Kardos Unkari AVO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP -> LVV-10 –
04.04 Lappeenranta Juhani Lappi, AVO ERI1 PN1 SERT ROP -> FI CH, LV CH, LT CH
05.06 Tallinna KV AVO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP -> EEW-10 -> RYP1
06.06 Tallinna  AVO ERI1 PN1 SERT ROP
29.08 Tervakoski KV VAL ERI1 PN1 CACIB ROP -> C.I.E

******

13.12 Helsinki KV NORDIC WINNER 2009, Kirsi Nieminen AVO ERI1 PN1 SERT CACIB VSP -> NORDIC WINNER 2009
12.12 Helsinki KV WINNER 2009, Jari Fors AVO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP -> WINNER 2009
30.8 Tervakoski KV Riitta Lahtovaara NUO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP
23.8 Tallinn, Ivana Bakal Kroatia NUO ERI1 PN1 SERT ROP
22.8 Tallinn KV, NUO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP -> BALTV-09
2.8 Pori KV Arvi Ellmén NUO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP
26.7 Mikkeli KV, Tapani Pukkila NUO EH1
19.7 Oulu KV, Manuel Loureiro Borges, Portugali NUO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP
18.7 Oulu KV, Harri Lehkonen NUO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP
5.7 Hyvinkää, Riitta Lahtovaara, NUO EH1
4.7 Tuusula, Annukka Paloheimo, NUO ERI1 PN1 SERT ROP
6.6 Tallinna KV, John Wauber Hollanti JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP -> EEJCH, LTJCH, EEJV-09, EEV-09
25.4 Lahti KV, Hassi Assenmacher Saksa JUN ERI1 PN1 SERT ROP
19.4 Sipoo Saija Juutilainen JUN ERI1 PN1 SERT ROP RYP2
11.4 Lappenranta KV, Agnes Ganami Kertes, Israel JUN ERI1 PN1 SERT ROP
5.4 Mäntsälä, Esko Nummijärvi JUN ERI1 PN1 SERT ROP RYP2
21.3 Riga KV Per Iversen, Norja JUN EH1
15.3 Vilna KV Liliane de Ridder-Onghera, Belgia JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
14.3 Vilna KV Paula Rekiranta JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN ROP LTJV-09
21.2 Rauma, Paula Heikkinen-Lehkonen JUN ERI1 PN1 SERT ROP
14.2 Tallinn KV, Harry Tast JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP ROP-JUN
24.1 Turku KV, Karl-Erik Johansson Ruotsi JUN ERI1 PN1 SERT ROP
10.1 Tarto Eesti, Bo Wallin Ruotsi JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP ROP-JUN

Cocon näyttelytuloksia 2008

14.12 Helsinki Voittajanäyttely-08, Harri Lehkonen 1 Kp ROP-PENTU
7.12 Helsinki pentunäyttely, Tuula Savolainen 1 Kp ROP-PENTU
2.11 Vantaa pentunäyttely, Soile Bister 1 Kp ROP-PENTU RYP2
1.11 Lahti pentunäyttely, Päivi Eerola 1 Kp ROP-PENTU RYP3
25.10 Seinäjoki KV, Hannu Talvi 1 Kp ROP-PENTU
14.9 Riihimäki pentunäyttely, Esko Nummijärvi 1 Kp ROP-PENTU RYP3