Uutiset 2023

17.12 Helsinki pentu-näyttely, Katja Korhonen
Minskuhoff´s Million Dollars Baby “Milo” KP ROP-PENTU

17.12 Helsinki KV, Tiina Illukka
Minskuhoff´s Grand Ube Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VCACIB ROP-VET -> VW-23
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN3 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” NUO ERI1 SA PN4
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” VAL ERI3
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VET ERI1 SA PU3 VCACIB VSP-VET -> VW-23
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” VAL ERI3
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” AVO ERI 1
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV

16.12 Helsinki pentu-näyttely, Emma Pirilä
Minskuhoff´s Million Dollars Baby “Milo” KP ROP-PENTU

16.12 Helsinki NORD, Wendye Slatyer Australia
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VET ERI 1 SA PU2 VARA-NORD SERT ROP-VET -> HeVW-23
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” VAL ERI3
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” EH 2
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” AVO EH 1
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” VAL EH 2
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL EH 3
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET EH 1
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI 2
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” NUO EH 1

12.11 Riga KV, Jose Homem de Mello PT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET VCACIB -> RigaVW-23
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” AVO ERI1 SA PN2 SERT CACIB-> RigaW-23
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” AVO ERI 1 SA PU2 SERT VARA-CACIB-> CACIB
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU3 VSP-VET VCACIB -> RigaVW-23

11.11 Riga KV, Jan Coppens Hollanti
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VCACIB VSP-VET
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” AVO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU3 VCACIB ROP-VET -> BIS 2 VET (Maria Ceccarelli IT)
LALLI & LILLA PARI -> BIS 2 (Krystyna Opara PL)

5.11 Poznan KV, Rui Oliveira PT
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP -> POZNAN W-23
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 VET-SERT VCACIB VSP-VET-> POZNAN VW-23
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 VET-SERT VCACIB ROP-VET -> POZNAN VW-23
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” VAL ERI1 SA PU2 SERT CACIB -> POZNAN W-23
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO EH 1
NELLA & VELLU pari -> BIS 2 (Izabella Krasowska-Salamon PL)

4.11 Poznan KV, Hans van Den Berg NL
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI 1 SA PU1 SERT CACIB ROP
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA PU 2 SERT VARA-CACIB->CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” VAL ERI1 SA PU3 SERT
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” VAL ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 VET-SERT VCACIB ROP-VET

21.10 Seinäjoki KV, Leila Stenlund
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB-> CACIB
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU2 VCACIB ROP-VET

30.9 Eckerö KV, Liz-Beth Liljeqvist Ruotsi
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 VCACIB ROP-VET VSP
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB

24.9 Roskilde KV, Siv Sandö NO
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 VET-SERT VCACIB ROP-VET ROP-> ROW-23 ja ROVW-23
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> ROW-23
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” AVO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB-> CACIB -> DK CH ja C.I.E
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 VCACIB VSP-VET-> ROVW-23
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV

23.9 Tervola, Jari Fors
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 1 -> BIS 3 (Jouko Leiviskä)
Minskuhoff´s Grand What A Wonder “Wanda” VET ERI1 SA PN2 ROP-VERT

Kuva: Pipsa

23.9 Roskilde KV, Toke Larsen DK
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP-> KBHW-23
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” AVO ERI1 SA PN4 VARA-SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA VCACIB BOS-VET -> KBHVW-23
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU2 VET-SERT VCACIB ROP-VET -> KBHVW-23
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA PU3 VARA-SERT CACIB
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASVK

22.9 Roskilde NORD, Åge Gjetnes NO
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 NORD-SERT ROP-> VIW-23
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” AVO H
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO EH1

17.9 Vihti, Jan Ryk Puola
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” VAL ERI2 SA PN2

17.9 Maastricht KV, Wim Wellens Hollanti
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VET ERI 1 SA PU2 VARA-SERT VCACIB ROP-VET
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI2 SA PU3 VARA-CACIB
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” AVO ERI1

17.9 Transilvania, Anca Diana Giura Romania
Minskuhoff´s Hollywood Hill´s VAL ERI1 SA PU1 SERT ROP

17.9 Transilvania KV, Peter Friedrich Berchtold Itävalta
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RO GR CH -> RYP 2 (Refet HADzic BiH

16.9 Dracula KV, Marko Lepasaar Eesti
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RYP 2

16.9 Maastricht KV, Herbert Klemann Saksa
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VET ERI1 SA PU2 RES-SERT VCACIB ROP-VET
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” AVO ERI1 SA PU3 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL EH2

15.9 Mures KV, Perttu Ståhlberg
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RO CH

10.9 Przemysli KV, Izabelle Krasowska-Salamon Puola
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> PL CH -> RYP 2

9.9 Olomouc KV, Zdenka Jilkova Tsekki
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> CZ CH -> RYP 2

10.9 Porvoo, Helin Tenson
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP -> RYP 1 -> BIS VET 2
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” VAL ERI2 SA PN2

2.9 Riihimäki Nord, Leni Finne
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 NORD-SERT ROP-VET ROP -> RYP 1
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 NORD-SERT VSP

20.8 Joensuu, Katja Korhonen
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 2

20.8 Luige KV, Joe Homen de Mello Portugali
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 1 -> BIS 2

19.8 Joensuu KV, Virpi Montonen
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP

19.8 Luige KV, Jan Ryk Puola
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 3

18.8 Joensuu, Darko Drobnjak Serbia
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP

13.8 Sopot KV, Jill Peak, Englanti
Minskuhoff´s You Only Live Twive “Lalli” VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB ROP -> PL VW-23 -> RYP 3 (Kari Järvinen)
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” VAL ERI1 SA SERT CACIB -> PL W-23
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB
Korolevskiyt Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA SERT CACIB VSP -> PL W-23
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB-> CACIB
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB VSP-VET -> PL VW-23

12.8 Sopot KV, Gerner Hahn Sorensen Tanska
Minskuhoff´s You Only Live Twive “Lalli” VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB ROP -> RYP 3 (Gerard Cox Irlanti)
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA SERT CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” VAL ERI1 SA SERT VARA-CACIB
Korolevskiyt Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA SERT
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SA SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 SERT VARA-CACI

6.8 Luumäki, Gitte Finnisch Pedersen Tanska
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA ROP

6.8 Kuopio KV, Dimitrios Antonopoulos Ruotsi
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VALERI1 SA PU1 CACIB ROP
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI2

5.8 Kuopio, Eva Liljeqvist Borg Ruotsi
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI2 SA PU2

5.8 Kuopio, bassetkerhon erikoisnäyttely Lars Hjelmtvedt Norja
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> BIS 2
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 PARAS PÄÄ
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI2

3.8-6.8 Istra KV
Tuomarit:
Luis Manuel Catalan Portugali
Dinky S Santos, Filippiinit
Marian Draganescu Romania
Miodrag Vretenicic, Makedonia

Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli”
NUO ERI1 SA SERT VARA-CACIB ->CACIB
NUO ERI1 SA SERT CACIB VSP
NUO ERI1 SA SERT -> SLO CH
NUO ERI1 SA SERT CACIB VSP -> ISTRA W-23

Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu”
AVO ERI1 SA SERT -> SLO CH
AVO ERI1 SA SERT
AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB

Debucher Notre Choix “Nalle”
VAL ERI1 SA SERT CACIB -> SLO CH
VAL ERI1 SA SERT VARA-CACIB
VAL ERI1 SA SERT CACIB-> ISTRA W-23

Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli”
VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB VSP-VET VSP -> SLO VCH
VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB ROP-VET
VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB ROP-VET ROP
VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB ROP-VET -> ISTRA W-23

Minskuhoff´s Love Me Only “Nella”
AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB-> CACIB-> SLO CH
AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB-> CACIB
AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB-> CACIB
AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB-> CACIB

Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli”
VAL ERI1 SA SERT CACIB -> SLO CH
VAL ERI1 SA SERT CACIB ROP
VAL ERI1 SA SERT CACIB VSP-> ISTRA W-23
VAL ERI1 SA SERT CACIB ROP

Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla”
VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB ROP-VET ROP -> SLO VCH
VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB VSP-VET
VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB VSP-VET

27.7-30.7 Split KV
Tuomarit:
Gunnar Nymann Tanska
Jadranka Smojer Selimovic Kroatia
Thomas M Hehir Irlanti
Ana Mesto Martin Espanja

Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli”
NUO ERI1
NUO ERI1 SA SERT VARA-CACIB -> CACIB
NUO ERI1 SA SERT CACIB ROP
NUO ERI1 SA SERT CACIB ROP

Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu”
AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB
AVO ERI1 SA SERT
AVO ERI1 SA SERT
AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB -> HR CH

Debucher Notre Choix “Nalle”
VAL ERI1 SA SERT CACIB ROP
VAL ERI1 SA SERT CACIB -> SPLIT W-23
VAL ERI1 SA SERT VARA-CACIB
VAL ERI1 SA SERT -> HR CH

Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli”
VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB ROP-VET
VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB ROP-VET VSP-> SPLIT VW-23
VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB ROP-VET-> HR VCH
VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB ROP-VET

Minskuhoff´s Love Me Only “Nella”
AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB-> CACIB
AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB-> CACIB
AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB-> CACIB
AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB-> CACIB -> HR CH

Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli”
VAL ERI1 SA SERT CACIB VSP
VAL ERI1 SA SERT CACIB ROP -> SPLIT W-23
VAL ERI1 SA SERT CACIB VSP
VAL ERI1 SA SERT CACIB VSP -> HR CH

Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla”
VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB ROP-VET
VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB ROP-VET-> SPLIT VW-23
VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB ROP-VET-> HR VCH
VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB ROP-VET
(Kroatiassa molemmat veteraanit saa mennä BIS-kehään)


23.7 Kalajoki KV, Arnstein Hagen Norja
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VET ERI1 SA PU1 VCACIB ROP-VET ROP
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU2 CACIB
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” AVO ERI1 SA PU3 VARA-CACIB-> CACIB

23.7 Czetochowa KV, Jakub Rudzinski Puola
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB ROP-VET ROP -> RYP 2 -> BIS 1 VET (Elzbieta Augustyniak Puola) -> SUPREME BEST IN SHOW
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA SERT CACIB
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA SERT VARA-CACIB-> CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB-> CACIB -> PL CH

22.7 Kalajoki, Patricia Burunkai Unkari
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” AVO ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Granf X-presso “Jekku” VET ERI1 SA PU3 ROP-VET

22.7 Czetochowa KV, Maria Bruska Puola
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB ROP-VET ROP -> RYP 1 ( Leszek Salamon Puola) -> BIS 1 VET (Zdenka Jilkova Tsekki ) -> BEST IN SHOW 1 (Anna Rogowska Puola)
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA SERT CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli”VAL ERI1 SA SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s Frozen Heart AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB-> CACIB

21.7 Czetochowa, Hanna Itzeli, Puola
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA SERT ROP
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” AVO ERI1 SA SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA VET-SERT VSP-VET
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA SERT VSP
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA SERT
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA VET-SERT ROP-VET -> PL VCH-> BIS 3 VET

21.7 Czetochowa, Dariusz Patrealek Puola
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA SERT ROP -> PL GR CH
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA SERT
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA SERT -> PL CH
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA SERT VSP
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” AVO ERI1 SA SERT -> PL CH
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA VET-SERT BOB-VET


9.7 Pärnu KV, Diane Stewart-Ritchie, Irlanti
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB

9.7 Sandefjord KV, Nina Karlsdotter Ruotsi
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VET-SERT VCACIB ROP-VET-> Norjan juhlavoittaja-23
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN3 VARA-CACIB
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET EH1

8.7 Pärnu KV, Petru Muntean Romania
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP-> EE CH
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VET ERI1 SA PU3 VET-SERT VCACIB ROP-VET -> EE VCH ja V-C.I.B
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV

8.7 Sandefjord NORD, Wim Wellens Hollanti
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VET-SERT VARA NORD-SERT ROP-VET-> PMVW-23
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN3
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA PU2 SERT VARA NORD-SERT
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU3 VET-SERT VSP-VET -> PMVW-23

7.7 Sandefjord KV, Frank Christiansen Norja
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN3 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 -> NO VW-23
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET EH1

2.7 Moletai KV, Jelena Kruus, Viro
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA VCACIB VET-SERT ROP-VET ROP -> RYP 3
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA SERT CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” NUO ERI1 SA SERT CACIB VSP -> LT CH ja LV CH
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB

1.7 Moletai KV, Chakkapan Chantarasmee, Thaimaa
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA VCACIB VET-SERT ROP-VET ROP -> BALT VW-23
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA SERT CACIB -> BALT W-23
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA SERT -> LT CH ja LV CH
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP -> BALT W-23
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA JUN-SERT JCACIB ROP-JUN -> BALT JW-23
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB VSP-VET -> BALT VW-23

30.6, Moletai KV, Herbert Klemann, Saksa
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” VAL ERI1 SA SERT CACIB ROP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA VET-SERT VCACIB ROP-VET

25.6 Jyväskylä KV, Mari Lackman
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SA PN2 VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN4 VCACIB ROP-VET
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI2 SA PU3

24.6 Jyväskylä, Jari Fors
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI2 SA PN2
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SA PN3
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN4 VSP-VET
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” VAL ERI3 SA
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET VSP
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” VAL ERI1 SA PU3
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV

18.6 Kotka, Tanya Ahlman-Stockmari
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” VAL ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VSP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” VAL ERI2 SA PN3
Minskuhoff´s Hope Prevails Violet “Ronja” AVO EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV

11.6 Pielavesi, Teija Viljanmaa-Petejala
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP-> RYP 4

11.6 Vännes NORD, Kurt Nilsson
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 SERT NORD-SERT ROP

11.6 Riga KV, Zlatko Jojkic
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> LV W-23 -> RYP 3 (Jan Ryk)
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU2 VCACIB ROP-VET -> LV VW-23
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA PU3 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 VCACIB VSP-VET VSP -> LV VW-23
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2 CACIB -> LV W-23
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA PN3 JCACIB -> LV JW-23
LALLI & SALLI PARI-KIPLAILU KP ROP-PARI
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV-> BIS 3 (Ilaria Biondi de Ciabatti)


10.6 Riga KV Crufts, Guido Schäfer Saksa
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU2 VCACIB ROP-VET
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA PU3 SERT CACIB
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 VCACIB VSP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2 CACIB
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA PN3 SERT VARA-CACIB-> CACIB
LALLI & SALLI PARI-KIPLAILU KP ROP-PARI
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV-> BIS 3 (Rasma Ergle)

10.6 Tuuri, Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi”AVO ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU3

3.6 Tallinna KV, Boris Spoljaric
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> EE W-23
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU2 VCACIB VSP-VET -> EE VW-23
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA PU3 VARA-CACIB-> CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU4
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> EE W-23
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VCACIB ROP-VET -> EE VW-23
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SA PN3 SERT VARA-CACIB-> CACIB-> EE CH ja BALT CH
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA JCACIB ROP-JUN -> EE JW-23
VELLU & NELLA PARI-KILPAILU KP ROP-PARI
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV

28.5 Hamina KV, Zafra Sirik Israel
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> RYP 3 (Paula Rekiranta)
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 VCACIB ROP-VET VSP
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA PU2 CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” VAL ERI2 SA PU4
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV

20.5 Siilinjärvi, Tarja Kolkka
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 VSP

13.5 Helsinki KV, Igor Selimovic
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> RYP 1
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA PN2 SERT JCACIB ROP-JUN
Minskuhoff´s Hope Prevails Violet “Ronja” AVO ERI1 SA PN3 VARA-SERT VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET VSP
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA PU3 VARA-CACIB
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” AVO ERI1 SA PU4
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI2 SA
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VET ERI2 SA
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV

13.5 Varkaus NORD, Tarja Kallio
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 NORD-SERT ROP-VET ROP
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 NORD-SERT VSP

13.5 Järvamaa Viro, Linda Jurgens
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU1 ROP

6.5 Kouvola, Irina Poletaeva
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 2 (Pekka Teini)
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SA PN4
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA JUN-SERT VARA-SERT ROP-JUN -> FI JCH ja LT GR JCH
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” AVO ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VET ERI1 SA PU3 VSP-VET
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV -> BIS 3 (Kirsi Sainio)

1.5 Nivala, Jari Fors
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 3 (Tiina Eskelinen)
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 VSP-VET
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” AVO ERI1 SA PN4 SERT -> FI CH ja DK CH
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI3 SA
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU2
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU3 ROP-JUN -> BIS 2 JUNIORI
KASVTTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV -> BIS 1 (Reino Korpela)

30.4 Tampere KV, Markku Kipinä
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET VCACIB VSP
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI 1 SA PU3 VARA-CACIB

29.4 Tampere NORD, Kate Keely Australia
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU1 NORD-SERT ROP
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” AVO ERI 1 SA PU3 SERT -> FI CH
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VET ERI1 SA PU4 ROP-VET

23.4 Lahti KV, Kirsi Honkanen
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB-> CACIB-> FI CH, DK CH ja LT GR CH
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN EH1
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VET ERI 1 SA PU2 VCACIB ROP-VET
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI 1
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV

15.4 Tallinn KV, Andreas Savva Kypros
Minskuboff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 VCACIB BOB-VET BOB -> TLNW-23 -> TLNVW-23 -> RYP 2
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU2 CACIB
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU3 JCACIB VSP-JUN -> TLNJW-23
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU4 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP -> EE CH ja BALT CH -> TLNW-23
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VCACIB VSP-VET -> TLNVW-23
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO ERI1 SA PN3 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA PN4 JCACIB ROP-JUN -> TLNJW-23
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI 1
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV
VELLU & NELLA PARIKILPAILU KP ROP-PARI -> BIS 2 (Ricardo Silva)

8.4 Lieksa, Taina Nygård
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP

7.4 Kitee, Veli-Pekka Kumpumäki
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP

26.3 Narva KV, Nenad Matejevic
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 VCACIB ROP-VET ROP -> RYP 2
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA PU2 CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VCACIB VSP-VET
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO ERI1 SA PN3 VARA-CACIB -> CACIB
LALLI & SALLI PARI-KIPLAILU KP ROP-PARI
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV -> BIS 2 (Kristel Ratnik-Soosaar EE)

25.3 Narva KV, Liudmila Lavrova
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 VCACIB ROP-VET ROP -> RYP 1
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” NUO ERI1 SA PU2 CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VCACIB VSP-VET
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO ERI1 SA PN3 VARA-CACIB -> CACIB
LALLI & SALLI PARI-KIPLAILU KP ROP-PARI -> BIS 2 (Kristel Ratnik-Soosaar EE)
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV -> BIS 4 (Marko Lepasaar EE)

12.3 Riga KV, György Tesics Unkari
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 VET-CACIB ROP -> BIS 4 VET (Vilmos Kardos Unkari) -> RYP 3 (Petru Muntean Romania)
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU2 JUN-CACIB
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA PN1 JUN-CACIB VSP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2 CACIB

11.3 Riga KV, Gitte Finnich Pedersen Tanska
Minskuhoff´s You Only live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET VET-SERT VET-CACIB ROP -> LV VCH ja BALT VCH -> RYP 1 ( Yochai Lifac Barak Israel)
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA JUN-CACIB PU 2
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA JUN-SERT JUN-CACIB PN 2 -> LV JCH ja BALT JCH

5.3 Vilna KV, Anca Diana Giura, Romania
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 CACIB SERT ROP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SERT VARA-CACIB-> CACIB
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 JUN-SERT JUN-CACIB ROP-JUN VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SERT CACIB
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 VET-SERT VET-CACIB ROP-VET

4.3 Vilna KV, Erwin Deutsher Itävalta
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SERT CACIB ROP -> LT W-23
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 VET-SERT VET-CACIB VSP-VET -> LT VW-23
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SERT VARA-CACIB
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 JUN-SERT JUN-CACIB VSP-JUN -> LT JW-23
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 VET-SERT VET-CACIB ROP-VET VSP -> LT VW-23
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB -> LT W-23
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SERT VARA-CACIB-> CACIB
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 JUN-SERT JUN-CACIB ROP-JUN -> LT JW-23

3.3 Vilna KV, Branislav Rajic, Slovenia
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 VET-SERT VET-CACIB ROP-VET ROP -> LT GR CH -> RYP 3 (Tapio Eerola)
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SERT CACIB
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 JUN-CACIB JUN-SERT ROP-JUN -> LT GR CH
Minskuhoff´s the Show Must go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SERT VARA-CACIB-> CACIB

4.3 Groningen KV Hollanti, Simon Rooney Irlanti
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> C.I.E
Minskuhoff`s Grand X-Presso “Jekku” VET ERI1 SA PU 2 VARA-SERT VET-CACIB ROP-VET
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” NUO ERI1 SA PU 3 VARA-CACIB

25.2 Jämijärvi, Maija Lehtonen
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI1 SA PN1 VSP

19.2 Tallinna, Natalja Skalin Ruotsi
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 1 (Francicso Rui Rodriquez Espanja)
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA PN3 ROP-JUN
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO EH1
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 VSP-VET VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV -> BIS 3 (Kalvo Kriisk Viro)
LALLI & SALLI PARI KP ROP-PARI -> BIS 3 (Tuula Tammelin Tanska)

18.2 Tallinn KV, Auli Haapiainen-Liikanen
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 VET-CACIB ROP-VET ROP -> TLN VetWCup-23 ja TLN WCup-23 -> RYP 4
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2 CACIB
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT JUN-CACIB VSP-JUN-> TLN JunWCup-23 -> EE JCH -> C.I.B JCH
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO ERI1
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 VET-CACIB VSP-VET VSP -> TLN VetWCup-23 ja TLN WCup-23 -> EE VCH
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU2 CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU3 VARA-CACIB
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU4 JUN-CACIB ROP-JUN
KASVATTAJA-LUOKKA KO ROP-KASV
LALLI & SALLI PARI KP ROP-PARI

12.2 Valmiera, Ricky Lochs-Romans Hollanti
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP-> RYP 5
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 VET-SERT VSP-VET VSP
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV -> BIS 3 (Johan Wulteputte Belgia)
LALLI & SALLI PARI KP ROP-> BIS 3 (Svetlana Kokonena Latvia)

11.2 Valmiera, Wieslawa Misterka-Kluska Puola
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP-> Valmiera W-23 -> RYP 1
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VSP-VET-> Valmiera VW-23
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT-> Valmiera JW-23
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT VSP -> Valmiera JW-23
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU2 VET-SERT ROP-VET -> Valmiera VW-23
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV -> BIS 4 (Oksana Babula Latvia)
LALLI & SALLI PARI KP ROP-> BIS 2 (Alessandro Zeppi Italia)

29.1 Kaunas KV, Valentinas Striklius Liettua
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SERT VARA-CACIB-> CACIB
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO ERI1 SERT -> LV CH ja LT CH
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 JUN-SERT JUN-CACIB ROP-JUN
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 VET-SERT VET-CACIB ROP-VET VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” VAL ERI1 SERT CACIB -> C.I.E
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 JUN-SERT JUN-CACIB VSP-JUN

28.1 Kaunas KV, Sean Delmar Irlanti
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 VET-SERT VET-CACIB ROP-VET ROP -> Kaunas VW-23 -> RYP 5
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” VAL ERI1 SERT CACIB ->Kaunas W-23 ->LT GR CH
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 JUN-SERT JUN-CACIB VSP-JUN-> Kaunas JW-23
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 JUN-SERT JUN-CACIB ROP-JUN VSP -> Kaunas JW-23
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB -> Kaunas W-23 -> LT GR CH
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SERT -> LV CH ja LT CH
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB

27.1 Kaunas KV, Stefan Sinko Slovenia
Minskuhoff´s You Only Live Twice VET ERI1 VET-SERT VET-CACIB ROP-VETROP -> LT VCH -> C.I.B VCH -> RYP 2 (Renata Petkeviciene Liettua)
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” VAL ERI1 SERT CACIB
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 JUN-SERT JUN-CACIB VSP-JUN
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SERT VARA-CACIB-> CACIB
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO ERI1
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 JUN-SERT JUN-CACIB ROP-JUN

15.1 Pärnu, Kalvo Kriisk Viro
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET RERI1 SA PN4 VSP-VET
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU2 VET-SERT ROP-VET
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU4 VSP-JUN
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP -> BIS 2 (Helina Simberg Viro)
VELLU & NELLA PARI KP ROP -> BIS 3 (Kristin Kerem Viro)

14.1 Pärnu, Kristin Kerem Viro
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP-> RYP 2 (Dina Korna Viro)
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 VSP-VET
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA PN4 JUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 VET-SERT ROP-VET VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” VAL ERI1
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP
VELLU & NELLA PARI KP ROP

14.1 Ilomantsi, Hannu Talvi
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 PU2 ROP-VET

7.1 Kajaani KV, Siv Sandö Ruotsi
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 VET-CACIB ROP-VET ROP
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Kuvat: Anneli ja Pipsa