Uutiset 2019

5.10 Hämeenlinna, Taina Nygård
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VAL ERI1 SA PU1 ROP-> RYP 4
Minskuhoff´s Grand Sans-Souci “Zorro” VET ERI1 SA PU2 VSP-VET
Minskuhoff´s Grand Voyager “Wäinö” VAL EH2
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN EH 1
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1
Minskuhoff´s Casino Royale “Wiiwi” VAL EH 2
Minskuhoff´s CaraMelli “Melli” AVO EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
Tuulos Tuulos1 Tuulos2

29.9 Kotka, Perttu Ståhlberg
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” BABY KP ROP -> RYP 1
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” BABY KP VSP
Kotka Kotka1

28.9 Kotka, Kirsi Honkanen
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” BABY KP ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” BABY 1

28.9 Eckerö, Grzegorz Weron Puola
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI1 ROP-JUN
EckeröEckerö1Eckerö2

22.9 Hyvinkää, Bertil Lundgren Ruotsi
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s Grand Voyager “Wäinö” VAL ERI2 SA PU2
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI1
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” NUO ERI1
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1 SA PN2 SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 PN3
Minskuhoff´s Casino Royale “Wiiwi” VAL EH 2
Minskuhoff´s CaraMelli “Melli” AVO ERI1
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” AVO ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-> BIS 3
Hyvinkää Hyvinkää1

15.9 Porvoo, Hannele Jokisilta
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI2 SA PU2 VARA-SERT

14.9 Uusikaarlepyy, Matti Palojärvi
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” AVO ERI1 SA SERT ROP -> FI CH

14.9 Järvamaa, Linda Jurgens Eesti
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1 SA PN1 ROP
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP-JUN VSP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s For Your Eyes Only “Lilli” VAL ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI2 PN3
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN4 ROP-VET -> BIS3
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-> BIS 4
LALLI & LILLI ROP-PARI -> BIS 2
MALLIN JÄLKELÄISLUOKKA KP ROP -> BIS 1
Eesti Eesti1 Eesti2 Eesti3 Eesti4 Eesti5

8.9 Minsk KV, Valentin Fedorov Valko-Venäjä
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP -> BY CH -> RYP 3
Minsk1MinskMinsk2

7.9 Vantaa NORD, Michael A Nielsen Tanska
Minskuhoff´s You Onlt Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA NORD-SERT ROP
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” NUO ERI1 SA PU2 SERT NORD-VARASERT->NORD SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1 SA PN1 SERT NORD-SERT VSP
Debucher Notre Choix “Nalle” Pentu 1
Hesa Hesa1 Hesa2 Hesa3 Hesa4

7.9 Minsk KV, Umit Ozkanal Turkki
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP -> BY W-19

1.9 Riihimäki KV, Arne Foss NO
Minskuhoff´s Grand Sans-Souci “Zorro” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP -> RYP 4 (Erja Nummi)
Minskuhoff´s Grand Voyager “Wäinö” VAL ERI 2
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” NUO EH 1
Minskuhoff´s Casino Royale “Wiiwi” VAL EH 1
GFdB, Kimmo Mustonen
Minskuhoff´s Griffon Qadir “Kalle VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP
RiihimäkiKuva: Linda

31.8 Riihimäki NORD, Elena Ruskovaara
Minskuhoff´s Grand Neigeux “Namu” VET ERI1 SA PN1 NORD-SERT ROP
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” NUO EXC 1
GFdB
Minskuhoff´s Griffon Qadir “Kalle” VET ERI1 SA PU1 NORD-SERT ROP

31.8 Viipuri Venäjä, Viktor Pilikin  Venäjä
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN1 VET-SERT ROP-VET ROP -> RU VCH -> RYP 3
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1 SA PN2 SERT
Minskuhoff´s Love In The Air “Aada” VAL ERI1 SA PN3
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” NUO ERI1 SA PU1 SERT VSP
Debucher Notre Choix “Nalle” KP ROP-PENTU

31.8 Viipuri Venäjä, Ekaterina Sensahenko  Venäjä
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN1 VET-SERT ROP-VET ROP  -> RYP 4
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1 SA PN2 SERT
Minskuhoff´s Love In The Air “Aada” VAL EH1
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” NUO ERI1 SA PU1 SERT VSP
Debucher Notre Choix “Nalle” KP ROP-PENTU
Viborg Viborg1 Viborg2

18.8 Bialystok Puola, Andrzej Mania PL
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
Minskuhoff´s When I Fall In Love “Lelle” AVO ERI2
Minskuhoff´s For Your Eyes Only “Lilli” AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1 SERT
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SERT ROP-VET -> BEST IN SHOW 1 (Krzystof Czechowski PL)
Debucher Notre Choix “Nalle” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA -> BEST IN SHOW 3 (Kalvo Kriisk EE)
Polen4 Polen5 polen6

18.8 Heinola, Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s Grand Voyager “Wäinö” VAL ERI2 SA PU2
Minskuhoff´s Casino Royale “Wiiwi” VAL ERI1

17.8 Bialystok Puola, Vojislav Al-Daghistani Serbia
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 SERT  ROP -> RYP 2 (Piotr Krol PL)
Minskuhoff´s When I Fall In Love “Lelle” AVO ERI1 SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 PN1 SERT VSP
Minskuhoff´s For Your Eyes Only “Lilli” AVO ERI1 SA  SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1 SERT
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SERT ROP-VET -> BEST IN SHOW 2 (Piotr Krol PL)
Debucher Notre Choix “Nalle” KP ROP-PENTU
Polen Polen1 Polen2 Polen3

17.8 Kouvola, Bertil Lundgren Ruotsi
Minskuhoff´s Grand Voyager “Wäinö” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Casino Royale “Wiiwi” VAL H
Kouvola

17.8 Kuopio, Pekka Teini
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 3 (Auli Haapaniemi-Liikanen)
kuopioKuva: Anneli

17.8 Kauhava, Sakari Poti
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP
KauhavaKuva: Henna

11.8 Kotka KV, Rudy Feyaerts Belgia
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 4
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” NUO ERI1 SA PU3 SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
Debucher Notre Choix “Nalle” KP ROP-PENTU
Kotka kv1 Kotka kv2 Kotka kv3

10.8 Raisio, Lars Widen
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” NUO HYL
Debucher Notre Choix PENTU 1

10.8 Salcininka LT, IuzaBeradze
Minskuhoff´s Don´t Stop Me Now NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP -> RYP 3

4.8 Kuopio KV, Markku Kipinä
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI2 SA PN4
Debucher Notre Choix “Nalle” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
Kuopio kv Kuopio kv1

3.8 Vesilahti, Juha Putkonen
Minskuhoff´s A Kind of Magic “Eppu” NUO ERI1

3.8 Mikkeli, Jetta Tscokkinen
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s When I Fall In Love “Lelle” VAL ERI2 SA PU2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET -> BIS 2 VET (Hannele Jokisilta)
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI 1
Debucher Notre Choix “Nalle” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BEST IN SHOW 1
Mikkeli Mikkeli1

28.7 Suonenjoki, Paavo Mattila
Minskuhoff´s Grand Whiskey River “Whisky” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 VSP

21.7 Kemi Paavo Mattila
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 4
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” NUO ERI1 SA PU2 SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1 SA PN2 SERT
Debucher Notre Choix “Nalle” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
Kemi Kemi1

20.7 Kalajoki KV, Diane Stewart-Ritchie Irlanti
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” NUO EH1
Minskuhoff´s Love In The Air “Aada” VAL EH 1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
Debucher Notre Choix “Nalle” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV

14.7 Ogre, Umit Özkanal Turkki
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> BIS 5
Ogre Ogre1

14.7 Ogre, Vitor Veiga Portugali
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 4

14.7 Oulu KV, Jan Ryk Puola
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” NUO EH3
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1 SA PN3 SERT
Debucher Notre Choix “Nalle” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
Oulu

13.7 Oulu KV, Marja Talvitie
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2 VARA NORD-SERT
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” NUO EH2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI2 SA PN4
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA NORD-SERT
Debucher Notre Choix “Nalle” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV

13.7 Mikkeli, Tuula savolainen
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s Grand Whiskey River “Whisky” VAL ERI2 SA PU2
Mikkeli Mikkeli1

13.7 Ogre, Jose Homen de Mello PT
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1  SA PN1 SERT ROP -> Ogre Winner-19 -> LV CH ja BALT CH -> RYP 4 (Mstislav Polivanova Venäjä)

7.7 Orivesi, Reino Korpela
Minskuhoff´s A Kind of Magic “Eppu” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP

6.7 Tuusula, Birte Scheel Tanska
Minskuhoff´s Grand Sans-Souci “Zorro” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI2 SA PU3TuusulaKuva: Linda Holopainen

30.6 Karjaa, Astrid Lundava, Eesti
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
Minskuhoff´s Grand Sans-Souci “Zorro” VET ERI 1 ROP-VET
Karjaa Karjaa1
Kuva: Linda Holopainen

15.6 Heinävesi, Juha Putkonen
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Heinävesi

9.6 Rovaniemi KV, Vigdis Nymark Norja
Minskuhoff´s Grand Olivier “Tico” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP -> RYP 2 -> BIS 1 VET (Marie Josee Melchior-Schlecter Luxenburg)

8.6 Alavus, Tuula Savolainen
Minskuhoff´s A Kind of Magic “Eppu” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” NUO ERI1 SA PN1 SERT VSP
Tuuri Tuuri1

8.6 Riga KV, Andras Korozs Unkari
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> LVW-19 -> RYP 4
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” JUN ERI1 SA PU2 -> LV JW-19
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> LVW-19
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 SA PN2 -> LV JW-19
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET -> LV VW-19
Minskuhoff´s Love In The Air “Aada” AVO ERI1 SA PN4 VARA-CACIB-> CACIB -> C.I.E
KASVATTAJA-LUOKKA ->  BIS 2 (Zeferino Jose de Silva PT)
PARIKILPAILU LALLI & LILLA -> BIS 2 (Elzbieta Augustyniak PL)
Riga Riga1 Riga2 Riga3 Riga4 Riga5 Riga6 Riga7 Riga8 Riga9

2.6 Tallinn erikoisnäyttely, Audrone Babianskiene LT
Debucher Notre Choix “Nalle” KP ROP-BABY -> BEST IN SHOW BABY 1
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> BEST IN SHOW 4
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 SA PN2 ROP-JUN-> BEST IN SHOW 3 JUNIOR
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN3VSP-VET
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s WHen I Fall In Love “Lelle” VAL ERI2 SA PU2
Minskuhoff´s Grand Sans-Souci “Zorro” VET ERI1 SA PU3 ROP-VET-> BEST IN SHOW 1
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” JUN ERI1 SA PU4 VSP-JUN
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1ROP-KASV -> BEST IN SHOW 2
LALLI & LILLA PARI-KILPAILU KP 1 ROP-PARI -> BEST IN SHOW 1
RELLU & SALLI PARI-KILPAILU  ERI 2

GFdB
Minskuhoff´s Griffon Qadir “Kalle” VET ERI1 SA PU1 ROP ROP-VET -> BEST IN SHOW 2

1.6 Tallinn KV, Angel Garach Domech Espanja
Debucher Notre Choix “Nalle” KP ROP-BABY
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> EEW-19
Minskuhoff´s When I Fall In Love “Lelle” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” JUN ERI1 SA PU3 VSP-JUN -> EE JW-19
Minskuhoff´s Grand Sans-Souci “Zorro” VET ERI1 SA PU4 ROP-VET->  EE VCH ja EE VW-19
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 SA PN2 ROP-JUN-> EE JW-19
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI” SA PN3 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN4 VSP-VET -> EE VW-19
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1ROP-KASV
LALLI & LILLA PARI-KILPAILU KP 1 ROP-PARI

GFdB
Minskuhoff´s Griffon Qadir “Kalle” VET ERI1 SA PU1 ROP ROP-VET -> EE VCH ja EEW-19 ja EE VW-19 -> BEST IN SHOW 4 VET (Audrone Babianskiene) -> RYP 2 (Viktor Pilikin Venäjä)
Tallinn Kuva: Linda HolopainenTallinn1 Tallinn2 Tallinn3 Tallinn4 Tallinn5 Tallinn6 Tallinn7 Tallinn8 Tallinn9 Tallinn10 Tallinn11 Tallinn12 Tallinn13 Tallinn14 Tallinn15

26.5 Nousiainen, Sakari Poti
Minskuhoff´s Grand Sans-Souci “Zorro” VET ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1 -> BIS 3 (Erja Nummi)
NousiainenKuva: Linda Holopainen

26.5 Kauhajoki, Tapani Pukkila
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP

25.5 Hamina NORD, Jetta Tschokkinen
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 NORD-SERT ROP -> RYP 4
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” NUO ERI1 SA PU2 SERT VARA NORD-SERT
Minskuhoff´s When I Fall In Love “Lelle” VAL ERI2 SA PU3
Minskuhoff´s Still In Love With You “Ransu” AVO ERI1
Minskuhoff´s Grand Olivier “Tico” VET ERI1 ROP-VET
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1
Minskuhoff´s CaraMelli “Melli” NUO EH1
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI 1 VSP-VET
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
HaminaKuva: Jari Kunnari

19.5 Mynämäki, Marit Sunde Norja
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1 (Leni Finne)
Minskuhoff´s When I Fall In Love “Lelle” VAL ERI2
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” NUO ERI 1
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 SA PN3 SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
Mynämäki Mynämäki1 Mynämäki2

19.5 Sipoo, Paula Heikkinen-Lehkonen
Minskuhoff´s Grand Voyager “Wäinö” VAL EH1
Minskuhoff´s Casino Royale “Wiiwi” VAL EH1

18.5 Siilinjärvi, Markku Mähönen
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s Grand Whiskey River “Whisky” VAL ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1

12.5 Helsinki KV, Irina Poleteava
Minskuhoff´s Grand Olivier “Tico” VET ERI1 SA PU1 VSP ROP-VET -> BIS 1 (Claudio de Giuliani)

12.5 Roskilde KV, Erja Nummi
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 JUN-SERT SERT
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” JUN ERI1
Debucher Notre Choix “Nalle” KP ROP-BABY
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
Roskilde

11.5 Iisalmi NORD, Anne Livo Buvik Norja
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 3
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” NUO ERI1 SA PN2 VARA NORD-SERT SERT
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 NORD-SERT VSP
Iisalmi

11.5 Jämsä, Paavo Mattila
Minskuhoff´s Grand Voyager “Wäinö” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s Casino Royale “Wiiwi” VAL ERI1 SA PN1 VSP

11.5 Roskilde KV, Cindy Kerssemeijer, Hollanti
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 JUN-SERT SERT
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI 1
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” JUN EH1
Debucher Notre Choix “Nalle” KP ROP-BABY

10.5 Roskilde NORD, Mats Jonsson Ruotsi
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 NORD-SERT ROP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN2 VARA-NORD SERT ROP-VET
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” JUN EH1
Minskuhoff´s When I Fall In Love “Lelle” VAL ERI1
Minskuhoff´s Love In The Air “Aada” AVO HYL
Debucher Notre Choix “Nalle” 1
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV

5.5 Tampere KV, Ewa Nielsen Ruotsi
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> RYP 4
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” NUO ERI1 SA PN3 SERT
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN4 VSP-VET
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” NUO ERI1 SA PU2 VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s Grand Sans-Souci “Zorro” VET ERI1 SA PU3 ROP-VET
Minskuhoff´s A Kind of Magic “Eppu” JUN ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV

4.5 Tampere NORD,
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 SA PN1 SERT NORD-SERT ROP
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN3 VSP-VET
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” NUO ERI1 SA PU1 NORD-SERT VSP
Minskuhoff´s Grand Olivier “Tico” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET
Minskuhoff´s Grand Sans-Souci “Zorro” VET ERI1 SA PU3
Minskuhoff´s A Kind of Magic “Eppu” JUN ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
Tampere Tampere1 Tampere2 Tampere3 Tampere4 Tampere5 Tampere6 Tampere7 Tampere8 Tampere9 Tampere10 Tampere11 Tampere12 Tampere13Kuvat: Jari Kunnari

4.5 Lapua, Elina Haapaniemi
Minskuhoff´s A Kind of Magic “Eppu” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” JUN EH1
Spinone, Reijo Korpela
Naprox Alfa VAL ERI1 SA PN1 ROP

28.4 Ruovesi, Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Minskuhoff´s A Kind of Magic “Eppu” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP

28.4 Kiuruvesi, Massimiliano Mannucci Italia
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Taavi

28.4 Kuovola, Juha Putkonen
Minskuhoff´s Griffon Quinessa “Siiri” VET ERI1 ROP ROP-VET

27.4 Tuulos, Phil Freer, Englanti
GFdB
Minskuhoff´s Griffon Qadir “Kalle” VET ERI1 SA PU1 SA ROP-VET ROP -> BIS 4
GBGV
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI2 SA PU2
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” JUN ERI1 SA PU4 SERT VSP-JUN
Minskuhoff´s A Kind of Magic “Eppu” JUN ERI2
Minskuhoff´s Grand Valdemar “Willy” AVO EH1
Minskuhoff´s Grand Sans-Souci “Zorro” VET EH1
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET -> BIS 4
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 SA PN4 SERT ROP-JUN -> BIS 3
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” NUO EH1
Minskuhoff´s Grand Neigeux “Namu” VET ERI 2
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BIS 3
PARIKILPAILU RELLU & SALLI -> BIS 2
PARIKILPAILU BONDI & NAMU -> BIS 3
PARAS KOTIKOIRA Minskuhoff´s Northen Star “Daisy” -> BIS 1
PARAS KOTIKOIRA Bolero van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” -> BIS 3

20.4 Imatra NORD, Taina Nygård
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 NORD-SERT ROP

19.4 Sundsvall KV, Mats Jonsson
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 ->  SE VW-19
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 -> SE JW-19
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” JUN HYL
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI 1

 

 

 

 

 

 

14.4 Vaasa KV, Anneli Pukkila
Minskuhoff´s A Kind of Magic “Eppu” JUN ERI1 SA PU1 SERT VSP
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” NUO ERI1 SA PN2 VARA-SERT VARA-CACIB

13.4 Kitee, Reijo Korpela
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 VSP

13.4 Tallinn KV, Rudy Feyaerts Belgia
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> TLNW-19
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” JUN ERI 1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 SA PN1 ROP-JUN VSP -> TLNJW-19 -> TLNW-19
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN2 CACIB
Minskuhoff´s Love In The Air “Aada” AVO ERI
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BIS 2 -> (Viive Maranik EE)

31.3 Lahti KV, Gail Patterson Irlanti
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” JUN ERI1 SA PU3 VARA-SERT
Minskuhoff´s Grand Olivier “Tico” VET ERI1 SA ROP-VET
Minskuhoff´s Grand Sans-Souci “Zorro” VET ERI 2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 SA PN3 VARA-SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
Lahti

23.3 Turku KV, Kirsi Honkanen
Minskuhoff´s Grand Olivier “Tico” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP -> BEST IN SHOW 2 VETERAANI
turkuKuva: Jari Kunnari

10.3 Vilna KV, Torbjörn Skaar Ruotsi
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP SHOW WINNER -> RYP 1 -> BEST IN SHOW 1 (Igoris Zizevskis, LT)
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP SHOW WINNER
Minskuhoff´s CaraMelli “Melli” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> CACIB -> LT CH
Minskuhoff´s Grand What a Wonder “Wanda” AVO ERI1 SA PN3 SERT -> LT CH -> BALT CH
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI 2
vilna vilna1 vilna2 vilna3

9.3 Vilna KV, Igoris Zizevskis Liettua
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP SHOW WINNER -> LT W-19 ->RYP 2 (Galina Zhuk Valko-Venäjä)
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT ROP-JUN -> JUNIOR SHOW WINNER -> LT JW-19
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP SHOW WINNER -> LT W-19
Minskuhoff´s Grand What a Wonder “Wanda” AVO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT VSP-JUN JUNIOR SHOW WINNER -> LT JW-19
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI 1 SA ROP-VET -> VETERAN SHOW WINNER -> LT VW-19
Minskuhoff´s CaraMelli “Melli” NUO ERI1 SA PN4 SERT
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI 2

8.3 Vilna KV, Irina Azen Valko-Venäjä
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP SHOW WINNER -> RYP 2 (Linda Jurgens Viro)
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP SHOW WINNER
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI 2 PN2  VARA-CACIB
Minskuhoff´s CaraMelli “Melli” NUO ERI1 SA PN3 SERT
Minskuhoff´s Grand What a Wonder “Wanda” AVO ERI1 SA PN4 sert

3.3 Jonsuu NORD, Tapani Pukkila
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 NORD-SERT ROP -> RYP 4
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN2 VARA NORD-SERT ROP-VET
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI2 SA PN3
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1
Minskuhoff´s Grand What a Wonder “Wanda” VAL ERI3 SA PN4
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VAL EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
joensuu su1joensuu su

2.3 Jonsuu KV, Matti Palojärvi
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> RYP 3
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 SA PN3 SERT
Minskuhoff´s Grand What a Wonder “Wanda” VAL ERI3 SA PN3
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA ROP-VET
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
Joensuu la joensuu la1

23.2 Nurmes, Paavo Mattila
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 4
nurmes

16.2 Bo, Erling Kjaer Pedersen Tanska
Minskuhoff´s For Your Eyes Only “Lilli” VAL ERI1 SA PN1 SERT NORD-SERT ROP -> RYP 1
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET VARA-SERT NORD-VARASERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1
Minskuhoff´s When I Fall In Love “Lelle” VAL ERI1 SA PU1 SERT NORD-SERT VSP
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
norja1 norja

15.2 Bo, Benny Bildh von Schedvin Ruotsi
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli”  VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV

10.2 Huittinen, Sakari Poti
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 2 (Pekka Teini)
Minskuhoff´s When I Fall In Love “Lelle” VAL ERI2 SA PU2
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” JUN ERI1 SA PU3 SERT
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP -> BIS 2 VET (Irina Poletaeva)
Minskuhoff´s For Your Eyes Only “Lilli” VAL ERI 1 PN2
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 SA PN3 SERT
Minskuhoff´s  Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI2 SA PN4
Minskuhoff´s CaraMelli “Melli” NUO ERI1 SA VARA-SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BIS 1 KASV (Irina Poletaeva)

9.2 Tallinn KV, Oleg Vasiliev Venäjä
Minskuhoff´s For Your Eyes Only “Lilli”  VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> Tallinn Winter Cup Winner-19 -> RYP 3
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Grand Notre-dame “Malli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET -> Tallinn Winter Cup vet Winner-19
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 SA PN4 JUN-SERT VSP-JUN -> EE JCH -> BALT JCH -> Tallinn Winter Cup jun Winner-19
Minskuhoff´s Love In The Air “Aada” AVO ERI1 SA
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP -> Tallinn Winter Cup Winner-19
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT ROP-JUN-> EE JCH -> BALT JCH -> Tallinn Winter Cup jun Winner-19
Minskuhoff´s When I Fall In Love “Lelle” VAL ERI2 SA PU3 VARA-CACIB
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
LALLI & LILLI PARIKILPAILU KP1 ROP-PARI -> BIS 2 (Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)
MALLIN JÄLKELÄIS-LUOKKA KP1 ROP-JÄLK -> BIS 1 (Hans-Erhard Grutter)
tallinn3 tallinn2 tallinn1 tallinn

27.1 Kaunas KV, Tina Peixoto Portugali
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” JUN ERI 1 SA PN2 JUN-SERT ROP-JUN -> LT JCH

26.1 Kaunas KV, Vitaliy Belstey Ukraina
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT ROP-JUN -> KAUNAS JW-19
kaunas

20.1 Ilomantsi, Markku Kipinä
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 3 (Mari Lackman)
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 VSP
ilomantsi1 ilomantsi

13.1 Tartu, Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” JUN EH1

12.1 Kajaani KV, Zlatko Jojkic Serbia
Minskuhoff´s When I Fall In Love “Lelle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” JUN ERI1 SA PU3 SERT
Minskuhoff´s Lots of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s  Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN3 VARA-CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” JUN ERI1 SA PN4 SERT
Minskuhoff´s For Your Eyes Only “Lilli” VAL ERI 3
Minskuhoff´s Love In The Air “Aada” VAL ERI 4
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
kajaani

12.1 Tartu, Joyce O´Conner Irlanti
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> EE JCH