15.12 Stockholm KV, Paula Rekiranta
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> SW-12
Bolero vttv “Bondi” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
MG Silmarillion “Mille” AVO ERI1 SA PU3
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> SW-12
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
MG Tabou la Fume “Taika” ERI1 -> SJW-12
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV (Koirat; Melli, Oona, Mille, Tico)
Farfallone Amoroso Detto Walle VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> SW-12
Gyanne “Lilli” NUO ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> SW-12
*******
9.12 Helsinki KV Winner Johan Juslin
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET ROP -> W-12 ja VW-12
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN2 CACIB
MG Neigeux “Namu” VAL ERI2 PN3 VARA-CACIB
MG Tabou la Fume “Taika” JUN ERI1 SA PN4 SERT -> JV-12
MG Olivienne “Oona” VAL ERI3
MG MinGrand “Mokka” VAL EH4
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU2 CACIB
MG Onille “Bono” AVO ERI1 SA PU3 VARA-CACIB VARA-SERT
MG TipTop “Taavi” JUN EH2
MG Saint-Espirit “Bruno” NUO HYL
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Oona, Melli, Namu, Malli)
GFDB, Göran Bodegård
M. Griffon Qadir “Kalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> V-12
GGV
Farfallone Amoroso Detto Walle VAL EH1
Gyanne “Lilli” NUO EH1
******
8. 12 Helsinki KV, Mark Cocozza Englanti
MG Neigeux “Namu” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> HeW-12
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2
MG Odette “Tessa” VAL ERI3
MG Olivienne “Oona” VAL ERI4
MG Joyau “Jaffa” VAL EH
MG Tabou la Fume “Taika” JUN ERI1 -> HeJW-12
MG Sa de Jaffa “Sade NUO ERI1
MG Elysion “Melli” VET ERI1 -> HeVW-12
MG TipTop “Taavi” JUN ERI2
MG Olivier “Tico” VAL ERI1
MG Saint-Espirit “Bruno” NUO ERI1
MG Onille “Bono” AVO EH1
MG Sans-Souci “Zorro” NUO EH2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Tessa, Namu, Malli, Oona)
GFDB; Jan Coppens NL
M. Griffon Qadir “Kalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> HeW-12
GGV;
Gyanne “Lilli” NUO EH1
******
25.11 Lilleström KV Norjan Voittaja, Göran Bodegård Ruotsi
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 PU1 SA SERT CACIB ROP -> NOW-12 ja C.I.E
Fifi la Fume vttv “Viivi” VAL ERI1 PN1 SA SERT CACIB VSP -> NOW-12
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
MG Tabou la Fume “Taika” JUN ERI1 SA PN4 -> NOJW-12
GGV; Vigdis Nymark NO
Gyanne “Lilli” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP -> NOW-12
24.11 Minsk KV Valko-Venäjä ja 25.11 Minsk KV Valko-Venäjä
M. Griffon Qadir “Kalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP x 2 ja BY CH
********
4.11 Moskova KV Venäjä, Leni Finne
21.10 Kharkov KV Ukraina, Stefan Sinko Slovenia
MG Triumph “Truffle” PEK1 KP ROP-PENTU
********
11.11 Jyväskylä KV, Eddie Pattersson Irlanti
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP1
Boléro vttv “Bondi” VAL ERI2 SA PU3
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG MinGrand “Mokka” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
MG TipTop “Taavi” PEK1 KP ROP-PENTU
MG Odette “Tessa” VAL EH3
MG Jeudi “Kasper” VAL EH3
MG Elysion “Melli” VET EH1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Melli, Oona, Tico, Mokka)
GGV; Attila Aron Czegledi, Unkari
Gyanne “Lilli” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP -> RYP 4
Farfallone Amoroso detto Walle VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
GFDB; M. Griffon Qadir “Kalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
Kuvat; Jari Kunnari ja Anneli Hämäläinen
10.11 Riga KV Latvia, Sergly Slukin Ukraina
MG Lexus “Leka” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> LV CH, C.I.E -> RYP5
Rainstone Cabriole “Kille” NUO ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG Sade dé Jaffa “Sade” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV -> BIS 4 (Koirat; Malli, Leka, Sade)
*****
4.11 Tartu KV, Eesti, Marianne Holm
Rainstone Cabriole “Kille” NUO ERI1 SA PU1 CACIB ROP
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG Sa dé Jaffa “Sade2 NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> CACIB
3.11 Tartu KV Eesti, Erin Brown Australia
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Rainstone Cabriole “Kille” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP
MG Sa dé Jaffa “Sade” NUO EH1
*******
28.10 Lahti pentunäyttely, Veli-Pekka Kumpumäki
MG TipTop “Taavi” PEK2 KP
Kuva: Jaana Honkanen
*****
27.10 Seinäjoki KV, Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska PL
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP2
Boléro vttv “Bondi” VAL ERI2 PU2 VARA-CACIB
Rainstone Cabriole “Kille” NUO ERI1 SA PU3 SERT
MG Sans-Souci “Zorro” NUO EH2
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN3 VARA-CACIB
MG Sa dé Jaffa “Sade” NUO ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Tico, Melli, Oona)
Kuvat; Jari Kunnari
******
14.10 Hamar Norja, Paula Rekiranta
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP -> RYP 4 (Harry Tast)
MG Majesté “Mikke” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP -> C.I.E
6.10 Tuulos, Riitta Lahtovaara
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 SA PU2 SERT
******
30.9 Eckerö KV, Taina Nygård
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 4 (Birte Scheel DK)
MG Napoléon “Elmo” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
MG Sillmarillion “Mille” AVO ERI1 SA PU3 SERT
Rainstone Cabriole “Kille” NUO ERI1 SA PU4 VARA-SERT
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> C.I.E
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Malli, Mille, Elmo)
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
M. Griffon Qantas “Elvis” NUO EH1
Malli C.I.E & Tico RYP 4
Kille & Elmo
Mille & Griffonit (Kuvat: Jari Kunnari)
******
16.9 Hyvinkää, Esko Nummijärvi
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 ROP
MG Odette “Tessa” AVO ERI1 SA PN2 SERT -> FI CH
(Jaana Honkanen)
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET-> BIS4-VET
MG Onille “Bono” AVO ERI1 SA PU1 SERT VSP
(Jaana Honkanen)
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 SA PU2 VARA-SERT
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV -> BIS4-KASV (Koirat; Oona, Bono, Melli, Tessa)
GGV Farfallone Amoroso detto Walle VAL ERI1 SA PU1 ROP
*******
15.9 Köping Ruotsi, Ann Carlström
MG Silmarillion “Mille” NUO ERI1 SA PU1 ROP
*******
9.9 Porvoo, Paula Rekiranta
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP2
Tico (Jari Kunnari)
MG Maverick “Rex” VAL ERI2 PU2
MG Majesté “Mikke” VAL ERI3 PU3
MG Sans-Souci “Zorro” JUN ERI1 SA PU4 SERT -> ROP-JUNIOR
MG Saint-Espirit “Bruno” NUO ERI1 SA VARA-SERT
Rainstone Cabriole “Kille JUN EH2
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET
MG Sa dé Jaffa “Sade” NUO ERI1 SA PN2 SERT
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Melli, Sade, Rex)
GFDB; M. Griffon Quince “Remu” NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP
Remu (Jari Kunnari)
GGV; Farfallone Amoroso Detto Walle AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP-> LT ja FI CH
Walle (Jari Kunnari)
2.9 Högbo KV Ruotsi, Jelena Kruus EE
MG Silmarillion “Mille” NUO ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Gyanne “Lilli” NUO ERI1 SA PN1 CACIB ROP
2.9 Helsinki, Markku Mähönen
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP
MG Elysion “Melli” VET EH1
*****
1.9 Högbo KV Ruotsi, Kenneth Edh Ruotsi
Gyanne “Lilli” NUO ERI1 SA PN1 CACIB ROP
1.9 Köyliö, Paavo Mattila
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Rainstone Cabriole “Kille” NUO ERI1 SA PU1 SERT VSP
******
31.8 Högbo KV Ruotsi, Gunnar Nyman Tanska
MG Silmarillion “Mille” NUO ERI1 SA PU1 CACIB ROP
******
26.8 Tervakoski KV, Jette Vind Ramvad Tanska
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
MG Jeudi “Kasper” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
MG Saint-Espirit “Bruno” AVO ERI1 SA PU3 SERT
Rainstone Cabriole “Kille” NUO ERI1 SA PU4 VARA-SERT
MG Sibelius “Jimmy” NUO ERI2 SA
MG Olivienne “Oona” VAL ERI2 SA PN2 VARA-SERT
MG Sa Dé Jaffa “Sade” NUO ERI1 SA PN3 SERT
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN4 ROP-VET
KASVATTAJA-LUOKKA Kp ROP-KASV (Koirat;Tico,Oona, Sade, Bruno)
********
25.8 Bassetkerhon erikoisnäyttely Mustiala
GBGV Florence Leonard Nolle Ranska
MG TipTop “Taavi” PEK1 KP ROP-PENTU -> BIS-PENTU(Ainslie Carius)
MG Taste of Brandy “Andy” PEK2
MG Tabou la Fume “Taika” PEK1 KP VSP-PENTU
MG Touch of Gold “Elli” PEK2
MG Saint-Espirit “Bruno” JUN ERI1 SA PU3 VARA-SERT ROP-JUNIOR->
BIS 4 JUNIOR (Solange Roser)
MG Sibelius “Jimmy” JUN ERI2 SA PU2 SERT
MG Sans-Souci “Zorro” JUN ERI3
MG Sagittaire “Ransu” NUO ERI1 SA
Rainstone Cabriole “Kille” NUO EH2
Boléro vttv “Bondi” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Bravo vttv “Paavo” VAL ERI
MG Lexus “Leka VAL ERI3
MG Majesté “Mikke” VAL ERI
MG Olivier “Tico” VAL ERI
MG Maverick “Rex” VAL ERI
MG Napoléon “Elmo” VAL ERI4
MG Jeudi “Kasper” VAL ERI2 SA PU4
MG Octavius “Pablo” VAL ERI
MG Sa dé Jaffa “Sade” NUO ERI2
MG Odette “Tessa” AVO ERI2
MG Neigeux “Namu” VAL ERI4
MG Fasciner “Lulu” VAL ERI
MG HalloHallo “Jami” VAL ERI
MG Joyau “Jaffa” VAL ERI3
MG MinGrand “Mokka” VAL ERI
MG Olivienne “Oona” VAL ERI2
MG Egeria “Siiri” VET ERI3
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Jimmy, Ransu, Melli, Namu)
MG Hallohallo PARAS JÄLKELÄIS-LUOKKA
GGV
Farfallone Amoroso detto Walle NUO ERI1 SA PU2 VARA-SERT
Gyanne “Lilli” JUN H
GFDB, Solange Roser Ranska
M. Griffon Qadir “Kalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP -> Paras pää
M. Griffon Qantas “Elvis” NUO ERI2 SA PU2 VARA-SERT
M. Griffon Quince “Remu” NUO ERI3
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT VSP
M. Griffon Quintessa “Siiri” NUO ERI2 SA PN2 VARA-SERT
Hovriket´s Bijou “Coco” VAL ERI1 SA PN3
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS3 (Solange Roser)
Coco PARAS JÄLKELÄIS-LUOKKA -> BIS2 (Ainslie Carius)
PARI Jaana, Teela ja Elvis -> BIS2 (Jette Vind Ramvad)
******
19.8 Tallinn Eesti, judge Mila Aleksoski Makedoonia
Boléro vttv “Bondi” VAL ERI1 PU1 VSP
MG Lexus “Leka” VAL ERI2 PU2
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI2 PU4
MG MinGrand “Mokka” VAL ERI1 PN2
MG Olivienne “Oona” VAL ERI2 PN3
MG LaQuetta “Sienna” VAL ERI3 PN4 SERT
MG Sa dé Jaffa “Sade” JUN ERI1 VSP-JUNIOR
MG Elysion “Melli” VET ERI1 ROP-VET -> BIS3-VET
MG Tabou la Fume “Taika” PEK1 KP ROP-PENTU -> BIS2-PENTU
MG Taste of Brandy “Andy” PEK1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp ROP-KASV -> BIS2-KASV
(Koirat; Oona, Mokka, Leka, Sade)
PARI KP1 Melli & Bondi -> BIS2-PARI
PARI KP2 Sade & Kille
Taika BIS2-PENTU ja Melli & Bondi BIS2-PARI
Melli BIS3-VET ja Kasvattaja BIS2
*******
18.8 Tallinn KV Eesti, judge Georgr Schogol Makedoonia
GGV, Farfallone Amoroso Detto Walle NUO EH1
Gyanne “Lilli” JUN ERI1 PN2 ROP-JUNIOR -> BALTJW-12
Boléro vttv “Bondi” VAL ERI1 PU1 CACIB VSP -> BALTW-12
MG Lexus “Leka” VAL ERI2 PU2 SERT VARA-CACIB -> CACIB
MG Jeudi “Kasper” VAL ERI3 PU4
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI2
MG Olivienne “Oona” AVO ERI2 VARA-CACIB
MG Sa dé Jaffa “Sade” JUN ERI1 PN3 VSP-JUN
MG LaQuetta “Sienna” VAL ERI1
MG MinGrand “Mokka” VAL ERI2
MG Elysion “Melli” VET ERI1 ROP-VET -> BALTVW-12, EE, LT VCH
MG Tabou la Fume “Taika” PEK1 KP ROP-PENTU -> BIS3-PENTU (Mile Aleksoski)
MG Taste of Brandy “Andy” PEK1
PARI KP1 Melli & Bondi -> BIS3 (Adriana Griffa)
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Oona, Leka, Sade, Mokka)
Pari BIS3
*******
18.8 Kouvola, Massimilano Mannucci Italia
MG Sans-Souci “Zorro” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
MG Odette “Tessa” AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP
MG Majesté “Mikke” VAL ERI1
GFDB, Marja Talvitie
M. Griffon Quentessa “Siiri” JUN ERI1
*****
17.8 Rapla Eesti, judge Aleksandras Kulesa Liettua
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 PN1 SERT ROP
MG Elysion “Melli” VET ERI1 PN2 ROP-VET -> BIS4-VET
MG LaQuetta “Sienna” VAL ERI2 PN3
MG Sa dé Jaffa “Sade” NUO ERI1 PN4
Boléro vttv “Bondi” VAL ERI1 PU1 VSP
MG Lexus “Leka” VAL ERI2 PU2 SERT
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 PU3 ROP-JUNIOR
MG Taste of Brandt “Andy” PEK1 KP ROP-PENTU
MG Tabou la Fume “Taika” PEK1 KP VSP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS4 (Koirat; Leka, Oona, Melli, Sade)
GGV, Farfallone Amoroso Detto Walle NUO EH
PARI Kp1 Melli & Bondi -> BIS1-PARI
PARI Kp2 Sade & Kille
Coctail Melli & Walle -> BIS3
Andy ROP-PENTU ja BIS1 PARI
BIS4-VET ja ROP-JUNIOR
KASVATTAJA-LUOKKA BIS4 ja COCTAIL BIS3
******
12.8 Raisio, Anatoli Zhuk Valko-Venäjä
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
MG Saint-Espirit “Bruno” NUO ERI1 SA PU2 VARA-SERT
MG Sa dé Jaffa “Sade” NUO ERI1 SA PN1 SERT VSP
MG Sagittaire “Ransu” JUN ERI2
*****
11.8 Helsinki, Juha Putkonen
Fifi la Fume vTTV “Viivi” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 SA PU1 SERT VSP
*****
11.8 Mikkeli, Paula Rekiranta
MG Egeria “Siiri” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET ROP
MG Fasciner “Lulu” VAL ERI1 SA PN2
MG Sans-Souci “Zorro” JUN ERI1
*****
5.8 Kuopio KV, Rainer Vuorinen
Fifi la Fume vTTV “Viivi” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
MG MinGrand “Mokka” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
MG Neigeux “Namu” VAL ERI3 SA PN3
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 SA PU2 SERT
MG Sibelius “Jimmy” NUO ERI1
MG Sa dé Jaffa “Sade” NUO ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat: Pablo, Mokka, Namu, Jimmy)
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP
M. Griffon Qantas “Elvis” NUO ERI1
5.8 Pärnu Eesti, Tapio Eerola
M. Griffon Qadir “Kalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RYP3
******
4.8 Kuopio KV, Antonio Di Lorenzo Italia
Fifi la Fume vTTV “Viivi” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> RYP4 (Jari Fors)
MG Neigeux “Namu” AVO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> FI, LT CH
MG MinGrand “Mokka” VAL ERI2 SA PN3
MG Sadé Jaffa “Sade” NUO ERI1 SA PN4 VARA-SERT
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
MG Sibelius “Jimmy” NUO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB
Rainstone Cabriole “Kille” JUN EH1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat: Pablo, Mokka, Namu, Jimmy)
GFBD Jari Fors
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP
M. Griffon Qantas “Elvis” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP
4.8 Pärnu Eesti, Jose Homem de Mello Portugali
M. Griffon Qadir “Kalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RYP2
******
3.8 Kuopio KV Harri Lehkonen
MG Sibelius “Jimmy” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 SA PU2 VARA-SERT ROP-JUNIORI
Fifi la Fume vTTV “Viivi” AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP -> FI CH
MG Sa dé Jaffa “Sade” NUO ERI1 SA PN2 VARA-SERT VARA-CACIB
MG Neigeux “Namu” AVO ERI2 SA PN3
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN4
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV (Koirat: Jimmy, Sade, Namu, Oona)
GFBD Matti Palojärvi
M. Griffon Qantas “Elvis” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
*********
29.7 Ransäter KV Ruotsi, Göran Bodegård
MG Silmarillion “Mille” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
29.7 Pori KV, Bo Skallin Ruotsi
MG Kalvados “Cosmos” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> C.I.E
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 SA PU3 SERT
MG Majesté “Mikke” VAL EH
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Eclipse vTTV “Efi” VAL ERI2 PN2 VARA-CACIB
MG MinGrand “Mokka” VAL ERI3 PN3
MG Sa dé Jaffa “Sade” NUO ERI1 SA PN4 SERT
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Oona, Sade, Cosmos, Mokka)
Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
Gyanne “Lilli” JUN EH
*******
28.7 Haapsalu Eesti, Eeva Resko
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP -> EE, LV JCH
28.7 Ransäter KV Ruotsi, Carl-Gunnar Stafberg
MG Silmarillion “Mille” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RYP 4
28.7 Mikkeli KV, Dick Rutten NL
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 SA PU2 SERT
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG Sa dé Jaffa “Sade” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB
Eclipse vTTv “Efi” VAL EH2
MG HalloHallo “Jami” VAL EH3
MG Odette “Tessa” AVO ERI1
MG Elysion “Melli” VET EH
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Oona, Jami, Sade)
Matti Palojärvi
Farfallone Amoroso Detto Walle NUO EH
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN H
******
22.7 Mäntsälä, Jari Forss
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Bravo vTTV “Paavo” VAL ERI2 PU2
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 SA PU3 SERT
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Frafallone Amoroso Detto Walle NUO EVA -> ontui
21.7 Kemi KV, Tanya Ahlman-Stockmari
MG Octavius “Pablo” AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> FI CH-> RYP2
MG LaQuetta “Sienna” VAL EH1
*****
15.7 Forssa, Zoran Brankovic Serbia
M. Grand Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 4
M. Grand Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 VSP
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1
15.7 Oulu KV, Riitta Lahtovaara
M. Grand LaQuetta “Sienna” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
M. Grand Octavius “Pablo” AVO ERI1
14.7 Leivonmäki, Aila Lehmussaari
M. Grand Olivioer “Tico” AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP -> FI ja LV CH -> RYP 4
M. Grand Olivienne “Oona” AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP -> FI CH
******
8.7 Karjaa KV, Harry Tast
M. Grand Olivier “Tico” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RYP 1
M. Grand Napoléon “Elmo” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 SA PU3 VARA-SERT
Kuva: Jari Kunnari
M. Grand Sa dé Jaffa “Sade” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
M. Grand Neigeux “Namu” AVO ERI1 SA PN2 VARA-SERT VARA-CACIB
M. Grand MinGrand “Mokka” VAL EVA -> ontui
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Namu, Tico, Sade, Elmo)
******
7.7 Kokkola KV, Harto Stockmari
M. Grand Napoléon “Elmo” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> C.I.E -> RYP 2 (Pekka Teini)
Kuva: Jari Kunnari
M. Grand Octavius “Pablo” NUO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB
Rainstone Cabriole “Kille” JUN EH1
M. Grand Sa dé Jaffa “Sade” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
******
1.7 Laukaa, Dimitris Antonopoulos Kreikka
Gyanne “Lilli” JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP -> RYP 4 (Paavo Mattila)
*******
1.7 Tallinna Eesti, Lokodi Csaba Zsolt, Romania
M. Grand Saint-Espirit “Bruno” JUN ERI1 PU1 ROP ROP-JUNIOR
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI2 PU2
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 PU1 ROP ROP-JUNIOR
********
30.6 Tallinna Eesti, Liguta Lake Latvia
M. Griffon Qadir “Kalle” JUn ERI1 PU1 ROP ROP-JUNIOR
GBGV; Lessi Tchistiakova, Venäjä
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 PU1 ROP-JUNIOR ROP -> RYP 2
M. Grand Saint-Espirit “Bruno” JUN ERI2 JUN-SERT -> EE JCH ja LV JCH
*****
17.6 Kotka KV Dupas Jean Jacques Ranska
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Kuva: Jaana Honkanen
MG MinGrand “Mokka” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
MG Sa dé Jaffa “Sade” JUN ERI1 SA PN4 SERT
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 SA PU1 SERT VSP
MG Maverick “Rex” VAL ERI1 SA PU2 CACIB
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI2 SA PU3 VARA-CACIB
MG Olivier “Tico” NUO ERI1 SA PU4 VARA-SERT
MG Odette “Tessa” NUO ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Mokka, Rex, Melli)
M. Griffon Qantas “Elvis” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB
Kuva: Jari Kunnari
*****
16.6 Helsinki KV, Tripoli Salvatore Italia
MG Michael J. “Mitro” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 2 (Pekka Teini)
Kuva: Linda Holopainen
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI2 SA PU3
MG San-Souci “Zorro” JUN ERI1 SA PU4 VARA-SERT ROP-JUNIORI
Kuva: Jari Kunnari
MG Olivier “Tico” NUO ERI1 SA
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI2
MG MinGrand “Mokka” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Kuva: Jari Kunnari
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB -> CACIB
MG Sa dé Jaffa “Sade” JUN ERI2 SA PN4 VARA-SERT
MG Olivienne “Oona” AVO ERI1 SA
MG Neigeux “Namu” AVO ERI2
MG Elysion “Melli” ERI 1 ROP-VET
Eclipse van Tum-Tums Vriendjes “Efi” VAL ERI3
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Mokka, Malli, Mitro, Sade)
******
10.6 Riiga KV, Angel Garach Domech Espanja
M. Griffon Qantas “Elvis” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB
MG Fasciner “Lulu” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP-> RYP 2
MG Sa dé Jaffa “Sade” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT
MG Jeudi “Kasper” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
MG saint-Espirit “Bruno” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV
LINDA & LULU BIS 1 SENIOR HANDLER(Nina Kharatishvili RU)
10.6 Kangasniemi, Paavo Mattila
MG Olivier “Tico” NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP -> RYP 4
MG Octavius “Pablo” NUO ERI2 SA PU2 VARA-SERT
MG Egeria “Siiri” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Marianne Holm
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
10.6 Salo, Leni Finne
MG Sibelius “Jimmy” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
******
9.6 Riiga KV, Vitor Manuel Cristovao, Portugali
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP -> RYP 4
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
MG Saint-Espirit “Bruno” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP
MG Sa dé Jaffa “Sade” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT VSP
MG Fasciner “Lulu” VAL ERI1 SA PN2 SERT CACIB -> LV CH ja C.I.E
MG Jeudi “Kasper” VAL ERI SA PU2 SERT CACIB -> LV CH ja C.I.E
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV
LINDA & LULU BIS2 SENIOR HANDLER
9.6 Iitti, Juhani Lappi
MG Indiana “Viljo” VAL ERI1 SA PU1 ROP
MG Elysion “Melli” VET HYL
M. Griffon Quentessa “Siiri” JUN EH1
9.6 Tuuri, Taina Nygård
MG Octavius “Pablo” NUO ERI1 SA SERT ROP-> RYP 2 (Arvo Rajala)
Kuva: Koiramme/Koirauutiset
******
3.6 Tallinn, Siret Lepasaar EE
M.Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SERT ROP
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN VSP-> EE JCH, LT JCH
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN ERI1 PU2
Elvis & Teela Parikilpailu -> BIS 4
Gyanne “Lilli” JUN ERI1 PN1 ROP ROP-JUN
MG Notre-Dame “Malli” AVO ERI1 PN1 ROP
MG Sa dé Jaffa “Sade” JUN ERI1 PN2 VSP-JUN
MG Joyau “Jaffa” VAL ERI1 PN3
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 PU1 ROP-JUN VSP
MG Michael J. “Mitro” VAL ERI1 PU2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 2 (Koirat: Mitro, Malli, Jaffa, Sade)
3.6 Mänttä-Vilppula, Aila Lehmussaari
MG Olivienne “Oona” NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP -> RYP 4
MG Elysion “Melli” VET ERI ROP-VET
Farfallone Amoroso Detto Walle NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP
3.6 Minsk KV Valko-VenäjäNina Aleksandrova Ukraina
MG MinGrand “Mokka” VAL ERI1 PN1 SERT CACIB ROP -> RYP 2 (Nikolay Sedyh Venäjä)
*****
2.6 Tallinn KV, Aase Jakobsen NO
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP-> EEW-12, EEJW-12 -> RYP 4
M.Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 PN1 VSP-JUN VSP-> EEW-12, EEJW-12
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN ERI1 PU2
Gyanne “Lilli” JUN ERI1 PN1 ROP ROP-JUN -> EEW-12, EEJW-12
MG Notre-Dame “Malli” AVO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP-> EEW-12
MG Sa dé Jaffa “Sade” JUN ERI1 PN2 VSP-JUN -> EEJW-12
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 PU1 ROP-JUN VSP -> EEW-12, EEJW-12
MG Michael J. “Mitro” VAL ERI1 PU2 SERT CACIB -> C.I.E
2.6 Minsk KV Valko-Venäjä, Natasa Davidovic Serbia
MG MinGrand “Mokka” VAL ERI1 PN1 SERT CACIB ROP -> BY CH -> RYP 4
*****
27.5 Joensuu KV, Paavo Mattila
MG Sibelius “Jimmy” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP ROP-JUNIOR
27.5 Tampere, László Erdös Unkari
MG LaQuetta “Sienna” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Gyanne “Lilli” JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
27.5 Järvenpää, Juha Putkonen
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Sa dé Jaffa “Sade” JUN ERI1 SA PN2 SERT
MG Olivier “Tico” NUO ERI1
MG Napoléon “Elmo” VAL EH1
MG Lexus “Leka” VAL H
MG Olivienne “Oona” NUO EH1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV
(Koirat: Malli, Tico, Oona, Sade)
*****
26.5 Joensuu, Tiina Illukka
MG Sibelius “Jimmy” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
26.5 Kemiö, Sakari Poti
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 4 (Riitta Lahtovaara)
MG Olivienne “Oona” NUO ERI1 SA PN2 SERT
MG Sa dé Jaffa “Sade” JUN ERI1 SA PN3 VARA-SERT
MG Lexus “Leka VAL ERI1 SA PU1 VSP
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 SA PU2 SERT
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 1 (Riitta Lahtovaara)
(Koirat: Malli, Oona, Leka, Sade)
20.5 Sastamala, Juha Lehtinen
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP2
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI1 SA PU1 VSP
MG Saint-Espirit “Bruno” JUN ERI1 SA PU2 SERT
MG Elysion “Melli” ERI1 ROP-VET -> BIS1-VET (Karin Bergbom)
Fifi la Fume van Tum-Tums Vriendjes “Viivi” ERI1
Gyanne “Lilli” JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
*****
20.5 Piteå, Ruotsi Pekka Teini
MG LaQuetta “Sienna” VAL ERI1 SA PN1 SERT ROP
******
20.5 Salzburg MV-näyttely, Deschuymere Norman
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SERT ROP -> Junior World Winner -12
19.5 Salzburg Erikoisnäyttely, Itävälta Karl Reisinger
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SERT ROP -> Junior World Club Winner -12
*****
19.5 Jämsä, Matti Enwall
Gyanne “Lilli” JUN EH1
******
17.5 Valbo Ruotsi, Lars Widen
MG Silmarillion “Mille” JUN ERI1 SA PU1 ROP -> RYP1
*****
13.5 Hamina KV, Rodi Hübenthal Norja
MG MinGrand “Mokka” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB (-> CACIB)
Boléro van Tum-Tums Vriedjens “Bondi” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
MG Olivier “Tico” NUO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB (-> CACIB)
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 SA VARA-SERT
MG Olivienne “Oona” NUO EH1
MG Elysion “Melli” VET ERI1 ROP-VET
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Melli, Malli, Tico, Mokka)
*****
12.5 Tampere KV, Elizabeth Walmsley Australia
MG Olivier “Tico” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
MG Michael J “Mitro” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI2 SA PU4
MG MinGrand “Mokka” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG Olivienne “Oona” NUO ERI1 SA PN3 VARA-SERT
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN4
MG Saint-Espirit “Bruno” JUN EH1
MG Sans-Souci “Zorro” JUN H
MG Sa Dé Jaffa “Sade” JUN EH1
MG Odette “Tessa” NUO EH3
MG Neigeux “Namu” AVO EH3
MG Elysion “Melli” VET EH1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Mitro, Mokka, Oona)
GGV, Hannu Talvi
Gyanne “Lilli” JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
*******
5.5 Jämsä, Harto Stockmari
MG Odette “Tessa” NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP
*******
5.5 Roskilde Tanska, Martin Johansson SWE
MG Silmarillion “Mille” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
*******
1.5 Hollola, Aila Lehmussaari
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> BOG 2 (Esko Nummijärvi)
MG Sa dé Jaffa “Sade” JUN ERI1 SA PN2 SERT
Fifi la Fume v. Tum-Tums Vriendjes “Viivi” AVO ERI1 SA PN3 VARA-SERT
MG Maverick “Rex” VAL ERI1 SA PU1 VSP
MG Indiana “Viljo” VAL ERI2
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 4 (Maija Mäkinen)
(Koirat; Malli, Sade, Viljo, Rex)
Gyanne “Lilli” JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
M. Griffon Quintus “Remu” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1
**********
29.4 Lahti KV, Kresten Scheel DK
MG Olivier “Tico” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RYP 1 (Kresten Scheel)
-> BIS 4 (Leni Finne)
Kuvat; Jari Kunnari
MG Michael J. “Mitro” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
MG Sa dé Jaffa “Sade” JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP
MG Odette “Tessa” NUO ERI1 SA PN2 CACIB VARA-SERT
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN3 VARA-CACIB
MG Saint-Emilia “Coco” JUN ERI2
Bravo v. Tum-Tums Vriendjes “Paavo” VAL ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Tessa, Sade, Tico)
Gyanne “Lilli” JUN ERI1 SA Pn1 SERT ROP
*******
28.4 Västerås Ruotsi, Tuula Savolainen FI
MG Silmarillion “Mille” JUN ERI1 SA PU1 ROP
******
22.4 Kouvola, Matti Hautala
M. Griffon Quintessa “Siiri” JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
****
15.4 Tallinn KV, Maret Kärdi EE
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 PN1 SERT CACIB ROP -> TLNW-12
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT VSP-JUN VSP
-> EE JCH, LV JCH, LT JCH, BALT JCH, TLNW-12, TLNJW-12
MG Olivier “Tico” NUO ERI1 PU2 SERT CACIB
MG Elysion “Melli” VET ERI1 PN2 ROP-VET -> TLNVW-12
MG Sa Dé Jaffa “Sade” JUN ERI1 PN3 ROP-JUN -> TLNJW-12
Farfallone Amoroso Detto Walle NUO ERI1 PU1 SERT CACIB ROP -> TLNW-12
Gyanne “Lilli” JUN H
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 PN1 ROP-JUN ROP -> TLNW-12, TLNJW-12
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT VSP-JUN VSP->
TLNW-12, TLNJW-12
********
9.4 Lappeenranta, Erja Nummi
MG Octavius “Pablo” NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP -> RYP2 (Harri Lehkonen)
MG Sibelius “Jimmy” JUN ERI1 SA PU2 VARA-SERT
MG Fasciner “Lulu” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Neigeux “Namu” AVO ERI1 SA PN2 SERT
MG Sans-Souci “Zorro” JUN ERI2
MG Sa Dé Jaffa “Sade” JUN EH1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Namu, Lulu, Pablo, Jimmy)
Gyanne “Lilli” JUN ERI1
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
*******
1.4 Polvijärvi, Soile Bister
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
*****
1.4 Rakvere, Rita Kadike-Skadina LV
Gyanne “Lilli” JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP ->
EE JCH, LV JCH, LT JCH, BALT JCH -> RYP4 (Markku Mähönen)
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
Marko Lepasaar EE,
MG Neigeux “Namu” AVO ERI1 SERT ROP -> RYP2 (Markku Mähönen)
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN VSP
*******
31.3 Rakvere Wim Wellens NL
MG Neigeux “Namu” AVO ERI1 PN1 SERT ROP
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN VSP
Gyanne “Lilli” JUN EH
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> RYP2
******
31.3 Savitaipale Paavo Mattila
M. Griffon Quintessa “Siiri” JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP -> RYP4
******
25.3 Tuusniemi, Marja Talvitie
M. Griffon Qadir “Kalle” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
*****
18.3 Riga KV, Jan Coppens NL
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP-> LVW-12
MG Olivier “Tico” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP-> LVW-12
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT -> LVJW-12
MG Majesté “Mikke” VAL ERI2 PU4
MG Olivienne “Oona” NUO ERI
MG Sa Dé Jaffa “Sade” JUN EH
MG Elysion “Melli” VET EH
KASVATTAJA-LUOKKA Kp ROP-KASV -> BIS 5 (judge Anna Brankovic)
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-> LVJW-12, LV JCH, BALT JCH
Gyanne “Lilli” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT -> LVJW-12
******
11.3 Vilna KV, Marianne Holm FI
MG Sa dé Jaffa “Sade” JUN ERI JUN-SERT ROP
MG Elysion “Melli” VET ERI ROP-VET
MG Neigeux “Namu” AVO ERI
MG Napoleon “Elmo” AVO ERI SERT CACIB
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI JUN-SERT
Gyanne “Lilli” JUN ERI JUN-SERT ROP
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI JUN-SERT ROP
*****
10.3 Vilna KV, Paul Stanton
MG Sa dé Jaffa “Sade” JUN ERI JUN-SERT -> LTJW-12
MG Elysion “Melli” VET ERI ROP-VET ROP -> LTWW-12
MG Neigeux “Namu” AVO ERI SERT CACIB -> LTW-12
MG Napoleon “Elmo” AVO ERI SERT CACIB -> LTW-12
Rainstone Cabriole “Kille” JUN ERI JUN-SERT -> LTJW-12
Gyanne “Lilli” JUN ERI JUN-SERT ROP -> LTJW-12
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI JUN-SERT ROP -> LTJW-12
******
4.3 Tallinna, Saija Juutilainen
MG Sa dé Jaffa “Sade” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> EE JCH
MG saint-Espirit “Bruno” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT VSP-JUN VSP
Gyanne “Lilli” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP->
RYP4 (Iraida Pirogova RU)
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> EE JCH
Pari-kilpailu Sade & Bruno ROP-PARI -> BIS3 (Saija Juutilainen)
4.3 Eno, Hannu Talvi
MG Ottmar “Ollie” NUO EH
****
3.3 Tallinna, Andrzej Stepinski PL
MG Sa dé Jaffa “Sade” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
MG saint-Espirit “Bruno” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT VSP-JUN VSP
Gyanne “Lilli” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
Pari-kilpailu Sade & Bruno ROP-PARI -> BIS4 (Waldemar Mrowiec PL)
3.3 Kouvola, Leila Kärkäs
M. Griffon Qantas “Elvis” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
M. Griffon Quintus “Remu” JUN ERI2 SA VARA-SERT
M. Griffon Quintessa “Siiri” JUN EH1
******
11.2 Tallinna KV, Giuseppe Alekssandra Italia
MG Sa dé Jaffa “Sade JUN ERI1 PN1 SA JUN-SERT ROP-JUN ROP
MG Olivier “Tico” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP
MG Olivienne “Oona” NUO EH1
MG MinGrand “Mokka” VAL EH1
MG Saint-Espirit “Bruno” JUN EH1
Rainstone Cabriole “Kille” PEK1 KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Oona, Mokka, Sade, Tico) -> BIS3
M. Griffon Qanette “Teela” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
5.2 Lohja pentunäyttely, Eeva Resko
Gyanne “Lilli” PEK1 KP ROP-PENTU -> RYP 4
*****
5.2 Miehikkälä ryhmänäyttely, Pekka Teini
M. Griffon Quince “Remu” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP -> RYP1 (Juha Lehtinen) -> BIS 3 (Pekka Teini)
M. Griffon Qantas “Elvis” EXC2
M. Griffon Quintessa “Siiri” EH1
*****
22.1 Turku KV, Horst Kliebenstein Saksa
MG Majesté “Mikke” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP4 ( Attila Czegledi Unkari) MG Napoléon “Elmo” VAL ERI2 PU3
MG Olivier “Tico” NUO ERI2 SA PU4 VARA-SERT
MG Olivienne “Oona” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN2 VARA-CACIB
MG Elysion “Melli VET ERI1 ROP-VET
Rainstone Cabriole “Kille” PEK1 KP ROP-PENTU
MG Saint-Espirit “Bruno” JUN EH1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Oona, Elmo, Mikke)
GGV: Gyanne “Lilli” PEK1 KP ROP-PENTU
Farfallone Amoroso Detto Walle NUO EH1
GFDB: M. Griffon Quintessa “Siiri” JUN ERI1
*****
14.1 Kajaani KV, Sakari Poti
MG Notre-Dame “Malli” AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP ->
FI, LV, LT, RU, DK CH -> RYP4 (Rita Kadike-Skadina LV)
Malli
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
MG Napoléon “Elmo” AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP ->
FI, LV, RU, DK CH
MG Sibelius “Jimmy” JUN ERI1A PU2 VARA-SERT ROP-JUNIORI
Rainstone Cabriole “Kille” PEK 1 KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA Kp ROP-KASV (Koirat; Jimmy, Melli, Malli, Elmo)
Farfallone Amoroso detto Walle NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
*******
7.1 Lohja Pentunäyttely, Paula Rekiranta
Gyanne “Lilli” PEK1 Kp ROP-PENTU -> RYP4
6.1 Göteborg KV, Espen Engh NO
MG Silmarillion “Mille” JUN ERI1 SA PU1 ROP
MG Jeudi “Kasper” VAL EH1
MG Fasciner “Lulu” VAL ERI1
Rainstone Cabriole “Kille” KP ROP-PENTU
5.1 Göteborg KV, Hans van der Berg NL
MG Silmarillion “Mille” JUN EH1
MG Jeudi “Kasper” VAL ERI1
MG Fasciner “Lulu” VAL ERI1
Rainstone Cabriole “Kille” KP ROP-PENTU