15.12 Riga Latvia, Julia Ovsyannikova Venäjä
MG Valerie Fair “Wally” PEK 1 KP ROP-PENTU -> BIS 3
******
15.12 Helsinki KV Jose Mello De Homem Portugali
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> W-13
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> W-13
GGV; Farfallone Amoroso detto Walle VAL ERI2
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> W-13
MG Olivienne “Oona” VAL ERI2 PN3 VARA-CACIB
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN4 ROP-VET -> VW-13
MG Une Farandole “Lilla” NUO ERI1 SA VARA-SERT
MG Odette “Tessa” VAL ERI3
MG Fasciner “Lulu” VET ERI2
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
MG Octavius “Pablo” VAL ERI2 PU3
MG TipTop “Taavi” NUO ERI1 SA PU4 VARA-SERT
Boléro vttv “Bondi” VAL ERI
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Pablo, Oona, Tico)
******
14.12 Helsinki KV Leni Finne
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> NORDICW-13
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1
GGV; Farfallone Amoroso detto Walle VAL EH2
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> NORDICW-13
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET -> NORDICVW-13
MG Une Farandole “Lilla” NUO EH1
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP -> NORDICW-13
MG Olivier “Tico” VAL ERI3 PU4
Boléro vttv “Bondi” VAL ERI
MG Sans-Souci “Zorro” VAL EH
MG TipTop “Taavi” NUO ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Oona, Pablo, Tico)
*****
13.12 Helsinki KV Paula Heikkinen-Lehkonen
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> HeW-13
-> RYP 3 Jose Mello de Homem
GGV; Farfallone Amoroso detto Walle VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> HeW-13
GBGV; Noreen Harris Australia
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> HeW-13
Bolero vttv “Bondi” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
MG Octavius “Pablo” VAL ERI4 SA PU4
MG TipTop “Taavi” NUO ERI1 SA
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> HeW-13
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
MG Une Farandole “Lilla” NUO EH1
MG Fasciner “Lulu” VET EH1
MG Elysion “Melli” VET EH2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Oona, Pablo, Malli)
*****
8.12 Stockholm Winner KV Karl-Erik Johansson Ruotsi
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> C.I.E ja SeW-13
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> SeW-13
MG Olivier “Tico” VAL ERI2 PU4
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> SeW-13
MG Olivienne “Oona” VAL ERI2 PN2 VARA-CACIB
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN4 -> SeJW-13
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Pablo, Malli, Oona)
Kuvat: Jari Kunnari
23.11 Minsk KV Valko-Venäjä Pedro Sanches Delerue PT
Gyanne “Lilli” VAL ERI1 SA SERT CACIB ROP -> BY CH
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA SERT CACIB ROP -> BY CH -> RYP 1
MG Une farandole “Lilla” JUN ERI1 SA JUN-SERT ROP-JUN -> BY JCH
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA SERT VARA-CACIB -> CACIB -> BY CH ja C.I.E
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV
24.11 Minsk KV Valko-Venäjä, Ligita Zake LV
Gyanne “Lilli”VAL ERI1 SA SERT CACIB ROP -> RYP 4 (Bozena Ovesna CZ)
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA SERT CACIB ROP -> RYP 3
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA SERT CACIB
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA JUN-SERT ROP-JUN
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV
********
16.11 Jyväskylä KV, Fernandez Renau Carlos, Espanja
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI3 SA PN3
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 SA PN4 ROP-VET
MG Elysion “Melli” VET ERI2 SA
MG Une Farandole “Lilla” NUO EH1
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
MG Olivier “Tico” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
MG TipTop “Taavi” NUO ERI1 SA PU4 VARA-SERT
Boléro vttv “Bondi” VAL ERI3
MG Sans-Souci “ZORRO” VAL ERI4
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Pablo, Malli, Oona)
GGV Dan Ericsson Ruotsi
Farfallone Amoroso Detto Walle VAL EH1
*******
10.11 Riiga KV, Marko Lepasaar Eesti
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> LV CH ja BALTW-13
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 VET-SERT ROP-VET VSP -> LV VCH, BALT VCH -> BALTVW-13
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN2 CACIB -> BALTW-13
MG Une Farandole “Lilla” NUO ERI1 SA PN3 SERT VARA-CACIB -> CACIB
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat: Malli, Melli, Pablo)
GGV ja GFBD, Damir Skok Croatia
Farfallone Amoroso Detto Walle VAL EH1
Gyanne “Lilli” VAL EH1
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL EH1
******
3.11 Tartu KV Eesti, Gerard Cox Irlanti
MG Sans-Souci “Zorro” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 3 (Laura Cox)
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 SA PN1 VET-SERT ROP-VET VSP
MG Une Farandole “Lilla” NUO ERI1 SA PN2 CACIB
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Lilla, Lulu, Zorro)
2.11 Tartu KV Eesti, Erodotos Neofytou Kypros
MG Sans-Souci “Zorro” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> EE CH
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 SA PN1 VET-SERT ROP-VET VSP -> BIS 4 VET (Elfriede Heidecker Itävalta)
MG Une Farandole “Lilla” NUO ERI1 SA PN2 CACIB
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Lilla, Lulu, Zorro)
*****
27.10 Lahti KV Laura Cox, Irlanti
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 PN2 VARA-CACIB
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Boléro vttv “Bondi” VAL ERI2 PU2 VARA-CACIB
MG TipTop “Taavi” NUO ERI1 SA PU3 SERT
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI3
MG Sans-Souci “Zorro” VAL ERI4
MG Une Farandole “Lilla” NUO ERI1
MG Odette “Tessa” VAL ERI3
MG Fasciner “Lulu” VET ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Melli, Oona, Tico)
GGV Farfallone Amoroso detto Walle VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
GFDB M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
*******
19.10 Cindy Kerssemeijer NL ja 20.10 Karl-Erik Johansson SWE Moskova KV Venäjä
MG Triumph “Truffle” AVO ERI1 SA PU1 CACIB ROP
MG Triumph “Truffle” AVO ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
*******
19.10 Seinäjoki KV Jari Fors
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> RYP 3
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 PN2 VARA-CACIB
MG Une Farandole “Lilla” NUO ERI1 SA PN3 SERT
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 SA PN4 ROP-VET
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
MG Onille “Bono” AVO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB -> FI CH
Gyanne “Lilli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP-> C.I.E
******
10.10 MG Silmarillion “Mille” uusi SE VCH (Jälkivalio Ruotsissa)
*****
5.10 Tuulos Juha Lehtinen
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 ROP
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 SERT
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET -> BIS 2 VET (Tapio Eerola)
MG Sans-Souci “Zorro” VAL ERI1 SA PU1 VSp
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 2 (Tapio Eerola)
******
29.9 Eckerö KV, Blaz Kavcic, Slovenia
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN2 CACIB
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
******
22.9 Hyvinkää Soile Bister
MG Onille “Bono” AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP -> RYP 2 (Esko Nummijärvi)
MG Saint-Espirit “Bruno” VAL ERI1 SA PU2
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 SERT
MG Notre-Dame “Malli” VAL EH1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 4 (Elisabeth Rhodon Ruotsi)
(Koirat; Bono, Lilla, Bruno, Melli)
******
21.9 Köping Ruotsi, Anne-Cathry Almstedt
MG Unity “Akella” JUN ERI1 SA PN1 VSP
******
15.9 Porvoo, Marjo Nygård
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN2
MG Olivienne “Oona” VAL ERI2
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 ROP-JUNIOR
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU2
MG Onille “Bono” AVO ERI2 SA PU3
MG Sans-Soci “Zorro” VAL ERI2 SA PU4
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Tico, Bono, Lulu)
********
15.9 Lohja Luonnetesti, Jorma Lankinen ja Kaarina Sirkka Lempinen
MG Odette “Tessa” LTE 132p
Arvo | Osasuoritus | Tulos | Pisteet | |
---|---|---|---|---|
1 | +1 | Toimintakyky | Kohtuullinen | 15 |
2 | +1 | Terävyys | Pieni ilman jälj. jäävää hyökkäyshalua | 1 |
3 | +3 | Puolustushalu | Kohtuullinen, hillitty | 3 |
4 | -2 | Taisteluhalu | Riittämätön | -20 |
5 | +1 | Hermorakenne | Hieman rauhaton | 35 |
6 | +3 | Temperamentti | Vilkas | 45 |
7 | +1 | Kovuus | Hieman pehmeä | 8 |
8 | +3 | Luoksepäästävyys | Hyväntahtoinen, luoksepäästävä, avoin | 45 |
9 | +++ | Laukauspelottomuus | Laukausvarma | |
Yhteensä | 132 |
*****
14.9 Croatia
MG VIP Black Majesty “Riku”
ROP-PENTU -> BIS-PENTU 3
*****
8.9 Vantaa Elena Ruskovaara
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 3 (Ewa Jönsson Ruotsi)
MG Olivier “Tico” VAL ERI2 SA PU3
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI3 SA PU4
MG Saint-Espirit “Bruno” VAL ERI4 SA
MG Sans-Souci “Zorro” VAL ERI
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
MG Elysion “Melli” VET ERI2 SA PN3
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN4 SERT
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Pablo, Oona, Lulu, Melli)
(Kuva; Reetta Määttänen)
********
8.9 Öland Ruotsi, Ann Carlström
MG Unity “Akella” JUN ERI1 SA PN1 ROP
*****
Äänekoski 7.9 Esko Nummijärvi
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1 -> BIS 2 (Soile Bister)
MG ELysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET -> BIS 3 VET (Pirjo Aaltonen)
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN2
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN3 SERT
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Pablo, Malli, Melli, Lilla) -> BIS 3 (Anne Sume EE)
(Kuvat; Reetta Määttänen)
******
1.9 Solvalla Ruotsi, Tuula Savolainen
MG Unity “Akella” JUN ERI1
******
31.8 Viipuri Venäjä, Ekaterina Senashenko RU
Gyanne “Lilli” VAL ERI1 SA PN1 SERT ROP -> RU CH
Rainstone Cabriole “Kille” VAL ERI1 SA PU1 SERT ROP -> RU CH
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT VSP ROP-JUN -> RU JCH
********
31.8 Geneve KV Sveitsi Marja Talvitie
Farfallone Amoroso Detto Walle VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> EUV-13 ja CH CH(Sveitsin valio)
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA VET-SERT ROP-VET -> EUWV-13 ja CHV CH
Boléro vttv “Bondi” VAL ERI1 VARA-SERT
PARI-KILPAILU Melli & Bondi BIS 2 (Espen Engh NO)
******
31.8 Mäntyharju, Harry Tast
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP
MG Sans-Souci “Zorro” VAL EVA
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 ROP-VET
******
29.8 Geneve KV Sveitsi, Marija Kavcic SL
Farfallone Amoroso Detto Walle VAL ERI1 PU1 SERT CACIB ROP
MG Elysion “Melli” VET ERI1 VET-SERT ROP-VET
Boléro vttv “Bondi” VAL ERI1 SERT VARA-CACIB
******
25.8 Leipzig KV Saksan-voittaja John Wauben NL
Farfallone Amoroso detto Walle VAL ERI1 SERT CACIB BOB -> C.I.E -> Saksan voittaja-13
MG Elysion “Melli” VET ERI1 ROP-VET VET-SERT -> Saksan veteraani voittaja-13 ja Saksan Veteraani Champion
Boléro vttv “Bondi” AVO ERI1 VARA-SERT VARA-CACIB
Bondi & Melli parikisa BIS 1 (Marija Kavcic SL)
*****
25.8 Tervakoski KV Aleksander Ivanov RU
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP1 -> BIS4 (Maret Kärdi EE)
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB -> CACIB
MG TipTop “Taavi” NUO ERI1 SA PU3 SERT
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN2 CACIB
MG Odette “Tessa” VAL ERI2 PN3 VARA-CACIB -> CACIB
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI3
MG Saint-Espirit “Bruno” VAL ERI3
MG Sans-Souci “Zorro” VAL ERI4
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Lulu, Jimmy, Tessa)
Kuvat: Jari Kunnari
******
24.8 Leipzig KV Burkhard Seibel, Saksa
Boléro vttv “Bondi” AVO ERI1 SERT CACIB ROP -> VDH-Sieger Leipzig-13
MG Elysion “Melli” VET ERI1 ROP-VET VET-SERT -> VDH-Sieger Leipzig-13 ja VDH Veteraani Sieger Leipzig-13
Farfallone Amoroso Detto Walle VAL EH1
*****
24.8 Ristiina Esko Nummijärvi
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP2 (Tapani Pukkila)
MG Sans-Souci “Zorro” VAL ERI2 PU2
MG TipTop “Taavi” NUO ERI1 SA PU3 SERT
MG Jeudi “Kasper” VAL ERI3 PU4
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET -> BIS 1
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 SERT
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN3
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Pablo, Lulu, Malli, Lilla) -> BIS 1
Kuvat: Anneli Hämäläinen
******
18.8 Heinola, Tapio Eerola
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 2 (Esko Nummijärvi)
MG Sans-Souci “Zorro” VAL ERI2 SA PU2
MG Jeudi “Kasper” VAL ERI3 SA PU3
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET
MG Fasciner “Lulu” VET ERI2 SA PN2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV (Koirat; Melli, Lulu, Kasper, Tico)
Kuvat: Jari Kunnari
*******
18.8 Tallinn KV, Eugeny Kuplyauskas RU
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 ROP-JUN
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN3 VARA-CACIB
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI1 SA PU3
KASVATTAJA -LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Jimmy, Malli, Lilla)
*******
17.8 Tallinn KV, Vitor Veiga PT
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN1 VSP ROP-JUN
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
KASVATTAJA -LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Jimmy, Malli, Lilla)
******
17.8 Kouvola, Tuula Savolainen
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET
MG Sans-Souci “Zorro” VAL ERI2 SA PU2
******
16.8 Rapla, Ewa Jönsson Ruotsi
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI1 SA PU1 SERT ROP -> EE CH -> RYP2
MG Une Farndole “Lilla” JUN ERI1 SA PN1 VSP ROP-JUN -> BIS 1 JUNIOR
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN2
KASVATTAJA -LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 1 (Koiat; Jimmy, Malli, Lilla)
Kuvat: Kairi Janson
******
11.8 Joensuu KV, Sakari Poti
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 2 (Tino Pehar Kroatia)
MG Olivier “Tico” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
MG TipTop “Taavi” NUO ERI1 SA PU3 SERT
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 SERT
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Jimmy, Tico, Malli, Lilla)
10.8 Joensuu KV, Tuula Savolainen
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 4
MG TipTop “Taavi” NUO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB
MG Olivier “Tico” VAL ERI2 SA PU3
MG Da dé Jaffa “Sade” AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP -> FI CH ja LV CH
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN2 VARA-CACIB
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN3 VARA-SERT
MG Joyau “Jaffa” VAL ERI2 SA PN4
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Jimmy, Tico, Malli, Lilla)
Kuvat; Jari Kunnari & Anneli Hämäläinen
*****
4.8 Turku, Harry Tast
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 4
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 SERT
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN3
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN4 ROP-VET
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Lilla, Melli, Oona)
******
3.8 Iisalmi KV, Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 4 (Pekka Teini)
MG TipTop “Taavi” NUO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI2 SA PU3
******
28.7 Pori KV, Leila Kärkäs
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 SERT
MG Sa dé Jaffa “Sade” AVO ERI1 SA PN3 VARA-SERT VARA-CACIB -> CACIB -> C.I.E
MG Saint-Espirit “Bruno” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Bruno, Lilla, Sade)
Gyanne “Lilli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
******
26.7 Helsinki KV Hans v d Berg NL
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 SERT
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERU2 SA PN3 VARA-CACIB
MG Sa dé Jaffa “Sade” AVO ERI1 SA PN4 VARA-SERT
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 SA ROP-VET -> BIS 2 VET (Espen Engh, NO)
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI1
MG Saint-Espirit” VAL EH2
MG Odette “Tessa” VAL EH3
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Lilla, Sade, Oona)
21.7 Tornio KV, Hannu Talvi
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP ei jäänyt ryhmään kun lähti BIS-kehään Ylivieskaan.
MG LaQuetta “Sienna” VAL ERI1
*******
20.7 Ylivieska KV, Marja Talvitie
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP1 (Saija Juutilainen)
*****
20.7 Venäjä, Gavrilova
MG Triumph “Truffle” JUN ERI1 SA PU1 ROP-JUN ROP -> RYP2
14.7 Oulu KV, Cristian Stefanescu, Romania
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP3(Erdös Laszlo, Unkari)
MG Olivier “Tico” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
MG TipTop “Taavi” JUN ERI1 SA
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 SERT
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN3 CACIB
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Pablo, Malli, Melli, Lilla)
Farfallone Amoroso Detto Walle VAL H
13.7 Hyvinkää, Leni Finne
MG Sans-Souci “Zorro” VAL ERI1 SA PU1 ROP-> RYP 4
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET
*****
Oulu 13.7 KV Francisco Salvador Janeiro, Portugali
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 1
MG TipTop “Taavi” JUN ERI1 SA1 PU4
MG Olivier “Tico” VAL ERI2
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 SERT
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Pablo, Malli, Melli, Lilla)
Farfallone Amoroso Detto Walle VAL EH2
12.7 Oulu, Harto Stockmari
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP1 -> BIS 1 (RitaReyniers Belgia)
MG TipTop “Taavi” JUN ERI1 SA PU2 SERT
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET -> BIS 4 (Irina Poletaeva)
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 SERT
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN3
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 3 (Koirat; Pablo, Malli, Melli, Lilla)
(Kuvat: Rauno Soini)
7.7 Pärnu KV, Eesti Lars Widén Ruotsi
Rainstone Cabriole “Kille” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RYP4 (Jelena Kruus EE)
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-JUN VSP
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN2 CACIB
MG Sa Dé Jaffa “Sade” AVO EH1
******
6.7 Pärnu KV Eesti, Jelena Kruus Eesti
Rainstone Cabriole “Kille” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> EE CH, BALT CH
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT ROP-JUN -> LT, LV, EE, BALT JCH
MG Sa Dé Jaffa “Sade” AVO ERI1 SA PN3 SERT VARA-CACIB -> CACIB
******
6.7 Mikkeli, Malgorzata Wieremiezyk-Wierzchowska Puola
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP2 (Pekka Teini)
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET
******
30.6 Tuusula, Desserne Sylvie Ranska
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 ROP
MG Sans-Souci “Zorro” VAL ERI2 SA PU2
Boléro vttv “Bondi” VAL ERI3
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 SERT
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
MG Sa dé Jaffa “Sade” AVO ERI1 SA PN4 VARA-SERT
MG Fasciner “Lulu” VET ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat: Malli, Pablo, Melli, Lilla)
Farfallone Amoroso Detto Walle VAL ERI1 SA PU1 ROP
Gyanne “Lilli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
*****
30.6 St Petersburg KV, Venäjä Leif Herman-Willberg Norja
MG Jeudi “Kasper” VAL EH1
*****
29.6 Haapsalu Eesti, Boris Baic Slovenia
MG Tabou la Fume “Taika” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP-> LT JCH, EE JCH, LV JCH, BALT JCH
******
29.6 St Petersburg KV, Venäjä Elena kuleshova Venäjä
MG Jeudi “Kasper” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP-> RU CH
*******
29.6 Hämeenlinna, Soile Bister
Boléro vttv “Bondi” VAL ERI1 SA PU1 ROP
MG Octavius “Pablo” VAL ERI2 PU2
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET
GGV Teixerra Luis Pinto, Portugali
Gyanne “Lilli” AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP-> FI CH
******
16.6 Kotka KV, Laurent Pichard, Sveitsi
M. Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> C.I.E
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> C.I.E
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> RYP 2 (Anatoli Zhuk Valko-Venäjä)
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN4 SERT
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
MG San-Souci “Zorro” VAL ERI2 SA PU3
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI3 PU4
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Malli, Oona, Tico, Lulu)
*******
15.6 Avesta, Ruotsi Göran Hallberger
MG Silmarillion “Mille” AVO ERI1 SA PU1 ROP
MG Unity “Akella” JUN EH1
*****
9.6 Orivesi, Riitta Lahtovaara
MG Jeudi “Kasper” VAL ERI1 SA PU1 ROP
MG Thru Story “Tuikku” JUN H
*****
9.6 Riga Cruft´s, Latvia Agnes Ganami Kertes Israel
Rainstone Cabriole “Kille” AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RYP 5
BM Rumour Has It “Funky” JUN EH1
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA CACIB VSP
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT
MG Sa de Jaffa “Sade” AVO ERI1 SA PN3 SERT VARA-CACIB -> CACIB
*******
8.6 Riga, Latvia Jose Homem de Mello Portugali
Rainstone Cabriole “Kille” AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> LV CH
BM Rumour Has It “Funky” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA CACIB VSP
MG Sa de Jaffa “Sade” AVO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> CACIB
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT
******
8.6 Tuuri, Leni Finne
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 ROP
******
2.6 Tallinn Eesti, Malgorzata Supronowicz, Puola
M.Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 ROP
M.Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 VSP
M. Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI1 SA PU2 SERT -> EE CH ja BALT CH
Teela ja Elvis PARI-kilpailu ROP-pari -> BIS 1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 3
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> BIS 2
MG Saint-Espirit “Bruno” AVO ERI1 SA PU3 SERT -> EE CH
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Une Farandole “Lilla” JUN EH1
BM Rumour Has It “Funky” JUN EH2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 2
*****
1.6 Tallinn KV Eesti, Johan Becerra, Puerto Rico
M.Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> EE CH ja EEW-13
M.Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP -> EE CH, BALT CH ja EEW-13
M. Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Teela ja Elvis PARI-kilpailu ROP-pari
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT VSP-JUN VSP -> EEW-13 ja EEJW-13
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN2 CACIB
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU2 CACIB
MG Saint-Espirit “Bruno” AVO ERI1 SA PU3 VARA-CACIB -> CACIB
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV
Gyanne “Lilli” AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP -> EEW-13
*****
26.5 Kuopio KV, Esko Nummijärvi
MG TipTop “Taavi” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP -> BIS 3 JUNIORI (Andrew Brace )
Kuvat: Anneli Hämäläinen
MG Egeria “Siiri” VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET
******
26.5 Moletai KV Liettua, Flyora Chaikovskaya Venäjä
MG Sans-Souci “Zorro” AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB -> RYP 2 (Maria Bruska PL)
MG Fasciner “Lulu” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP -> LT CH ja BALT CH
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT ROP-JUN
*****
25.5 Moletai KV Marko Lepasaar Eesti
MG Sans-Souci “Zorro” AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> LT CH -> RYP 1 (Flyora Chaikovskaya RU)
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT ROP-JUN
MG Fasciner “Lulu” VAL ERI1 SA PN3 VARA-CACIB
******
25.5 Rauma Otto Schimpf, Itävalta
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU2
MG OLivienne “Oona” VAL ERI1
******
19.5 Mynämäki, Esko Nummijärvi
MG Saint-Espirit “Bruno” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 2
Kuva: Sirpa Koivulaakso
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP -> BIS 4 VET
Kuva: Maria Pohjanvuori
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 SERT
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN3
BM Rumour Has It “Funky” JUN ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV -> BIS 1 KASVATTAJA (Maija Mäkinen)
(Koirat: Melli, Lilla, Malli, Bruno)
*****
18.5 Kouvola, Jari Fors
M. Griffon Quintessa “Siiri” AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP -> FI CH -> RYP 3
Kuva: Satu Saarinen
*****
18.5 Jämsä, Tuula Savolainen
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Rainstone Cabriole “Kille” AVO ERI1 SA PU2 SERT -> FI CH ja LT CH
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN3 SERT
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Lilla, Malli, Melli)
*****
12.5 Helsinki KV, Jean Westren, Irlanti
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 1 (Petr Rehanek, Tsekki) -> BIS 4 ( Orietta Zilli, Italia)
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB -> CACIB
MG Michael J. “Mitro” VAL ERI3
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN1 SERT VSP ROP-JUNIORI
MG Notre-Dame VAL ERI1 SA PN3 VARA-CACIB
MG ELYSION “Melli” VET ERI1 ROP-VET
MG Fasciner “Lulu” VET ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Lilla, Melli, Malli)
*******
11.5 Hamina KV, Gunnar Nymann, Tanska
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN2 CACIB
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI1
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2
MG Elysion “Melli” VET ERI1 ROP-VET
*******
11.5 Pöytyä, Erja Nummi
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 SA PN1 ROP ROP-VET -> RYP3
MG Sans-Souci “Zorro” AVO ERI1 SA PU2 SERT -> FI CH
*******
9.5 Toijala, Aila Lehnussaari
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP1 -> BIS2 (Paula Rekiranta)
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 SERT
BM Rumour Has It “Funky” JUN ERI1
*******
5.5 Rautalampi, Mejä-koe
M. Griffon Qadir “Kalle” AVO 2, 36 p
******
4.5 Tampere KV Rodney McDowell, Irlanti
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP1 (Piotr Krol Puola) -> BIS4 (Tapio Eerola)
MG Saint-Espirit “Bruno” VAL ERI2 PU2 VARA-CACIB -> CACIB
MG Sibelius “Jimmy” VAL EH3
MG Sans-Souci “Zorro” AVO EH1
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG Olivienne “Oona” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
MG Une Farandole “Lilla” JUN EH1
KASVATTAJAä -LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat: Malli, Tico, Oona, Lulu)
(Kuvat: Jari Kunnari)
********
4.5 Tohmajärvi, Jari Fors
MG TipTop “Taavi” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
MG Egeria “Siiri” VET ERI1 ROP-VET
MG Touch of Gold “Elli” JUN HYL
*****
1.5 Hollola, Eeva Resko
M. Griffon Qantas “Elvis” VAL ERI1 SA PU1 ROP
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA PN1 VSP
M. Griffon Quentessa “Siiri” AVO EH1
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 3 (Esko Nummijärvi)
MG Saint-Espirit “Bruno” AVO ERI1 SA PU2 SERT -> FI CH
MG Sans-Souci “Zorro” AVO ERI2
MG Indiana “Viljo” VAL EH2
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET -> BIS 3 VET (Paula Heikkinen-Lehkonen)
MG Eclair “Fanni” VET ERI2
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp1 ROP-KASV(Koirat; Lulu, Malli, Fanni, Jimmy) -> BIS 3 KASV (Paula Heikkinen-Lehkonen)
27.4 Lahti KV Harri Lehkonen
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 PU1 CACIB ROP
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI2 PU2 VARA-CACIB -> CACIB
MG Saint-Espirti “Bruno” AVO ERI1 SA PU4 VARA-SERT
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG Olivienne “Oona” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN4 SERT VSP-JUNIOR
MG Sans-Souci “Zorro” AVO ERI2
MG Odette “Tessa” VAL EH3
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Tico, Malli, Lilla, Lulu)
Lilla & Malli
Zorro & Bruno
Oona & Tessa
Jimmy, Tico & Lulu
ROP Tico & VSP Malli ROP- kasvttaja
GFDB, Manola Poggesi, Italia
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> FI CH
Kalle
GGV, Manola Poggesi, Italia
Gyanne “Lilli” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB
Lilli (kaikki kuvat; Jari Kunnari)
******
21.4 Sipoo, Tuula Savolainen
M. Griffon Quince “Remu” AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP -> FI CH -> RYP 3
*******
21.4 Rakvere, Petru Muntean, Romania
BM Rumour Has It “Funky” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> RYP4 (Christian Joanchicot, ranska)
Rainstone Cabriole “Kille” NUO ERI1 SA PU2 SERT
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1
******
20.4 Rakvere, Annika Ulltveit-Moe, Ruotsi
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP2
MG Une Farandole “Lilla” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT ROP-JUN
Rainstone Cabriole “Kille” NUO ERI1 SA PU1 SERT VSP
BM Rumour Has It “Funky” JUN EH1
*****
14.4 Vaasa KV Pekka Teini
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP-> RYP2
*****
14.4 Tallinna KV, Angel Garacg Domech, Espanja
MG Elysion “Melli” VER ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET -> TLNVW-13 ja TLNW-13
MG Neigeux “Namu” VAL ERI1 SA PN2 SERT CACIB -> C.I.E ja EE CH
MG Tabou la Fume “Taika” JUN ERI1
MG Une Farandole “Lilla” PEK 1 KP ROP-PENTU -> BIS 3 PENTU (Astrid Lundava EE)
BM Rumour Has It “Funky” JUN ERI2 SA PU2
GGV; Jurate Butkiene Liettua
Gyanne “Lilli” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP-> TLNW-13
Farfallone Amoroso Detto Walle VAL ERI1
*****
1.4 Lappeenranta, George Schogol, Makedoonia
MG Sibelius “Jimmy” AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP-> FI ja LV CH
-> RYP 4 (Tuula Savolainen)
MG Jeudi “Kasper” VAL ERI1 SA PU2
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Innigkeit “Jekku” AVO ERI2
MG Una Farandole “Lilla” KP 1 ROP-PENTU
BM Rumour Has It “Funky” JUN EH1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Jimmy, Jekku, Kasper)
******
30.3 Riga Latvia, Valentina Ivanishcheva, Venäjä
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 ROP CACIB -> LVW-13 -> RYP 5
MG Olivienne “Oona” VAL ERI2 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> LV CH
MG Tabou la Fume “Taika” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT -> LVJW-13
MG Sibelius “Jimmy” AVO ERI1 SA PU2 SERT CACIB -> LVW-13
Jimmy Kuva: Hanna Leinonen
BM Rumour Has It “Funky” JUN EH2
MG Une Farandole “Lilla” KP 1 ROP-PENTU
-> RYP1 -> BIS2-PENTU (Galina Zhuk, Valko-Venäjä)
Lilla Kuva: Hanna Leinonen
KASVATTAJA-LUOKKA ROP (Koirat; Malli, Taika, Oona, Jimmy)
******
23.3 Narva, Gabriela Ridarcikova, Slovakia
BM Rumour Has It “Funky” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
-> RYP3 ( Monika Blaha, Itävalta)
Rainstone Cabriole “Kille” AVO ERI1 SA PU2
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Une Farandole “Lilla” PEK1 KP ROP-PENTU
-> BEST IN SHOW PENTU (Sviatlana Radziuk, Valko-Venäjä)
Funky 10 kk
Lilla 8 kk
******
23.3 Moskova, Eurasia John J Welsh, Irlanti
MG Triumph “Truffle” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP-> RU JCH
22.3 Moskova, Eurasia Hanna Ahrens, Itävalta
MG Triumph “Truffle” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP
******
3.3 Vilna INT, Sean Delmar Irlanti
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
MG Sa dé Jaffa “Sade” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU2 SERT CACIB
MG Une Farandole “Lilla” PEK 1 KP ROP-PENTU
BM Rumour Has It “Funky” JUN ERI2
2.3 Vilna INT, Zeljko Zilnik Croatia
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> LTW-13 ja LT CH
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP -> LT CH
MG Sa dé Jaffa “Sade” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB
MG Une Farandole “Lilla” PEK 1 KP ROP-PENTU
BM Rumour Has It “Funky” JUN ERI2
******
2.3 Kouvola Jari Fors
M. Griffon Qanette “Teela” AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP -> FI CH, LT CH, LV CH ->
RYP 1 -> BIS 3 (Paula Heikkinen -Lehkonen)
M. Griffon Qantas “Elvis” AVO ERI1 SA PU1 SERT VSP -> FI CH, LT CH, LV CH
******
9.2 Tallinn INT, Barbara Müller Sveitsi
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB -> C.I.E ja EE CH
*******
9.2 Helsinki Champions of Champions Gaala,
Michael Forte Irlanti, Birgitta Svarstad Ruotsi, Markku Kipinä Suomi
MG Olivier “Tico”
Kuvat: Jari Kunnari
http://kunnaeij.kuvat.fi/#/kuvat/Champion+of+Champions+9.2.2013/
******
2.2 Parkano, Juha Putkonen
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP1 (Markku Kipinä)
-> BIS 1 (Harry Tast)
Rainstone Cabriole “Kille” NUO ERI1 SA PU1 SERT VSP
MG Saint-Espirit “Bruno” AVO ERI1 SA PU2 VARA-SERT
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
*****
27.1 Kaunas Liettua, Andrej Kisliakov Valko-Venäjä
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 SERT -> RYP3 (Zoran Brankovic Serbia)
MG Tabou la Fume “Taika” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT ROP-JUN
Rainstone Cabriole “Kille” NUO ERI1 SA PU1 SERT
BM Rumour Has It “Funky” PEK1 KP ROP-PENTU
MG Une Farandole “Lilla” PEK 1 KP VSP-PENTU
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT
M. Griffon Qantas “Elvis” NUO ERI1 SA PU1 SERT
*******
26.1 Kaunas INT Liettua, Ligita Zake Latvia
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB -> RYP5 (Andrej Kisliakov Valko-Venäjä)
MG Tabou la Fume “Taika” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT ROP-JUN
Rainstone Cabriole “Kille” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB
BM Rumour Has It “Funky” PEK1 KP ROP-PENTU
MG Une Farandole “Lilla” PEK 1 KP VSP-PENTU
M. Griffon Qantas “Elvis” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB
M. Griffon Qanette “Teela” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB
********
20.1 Turku INT, Tiina Illukka
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP-> RYP 3
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN2 VARA-CACIB
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 PN3
MG Tabou la Fume “Taika” JUN ERI1 SA PN4 VARA-SERT
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Tico, Taika, Oona)
GGV;
Gyanne “Lilli” NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP
*****
13.1 Tarto, Saija Juutilainen
MG Tabou la Fume “Taika” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
Fifi la Fume vttv “Viivi” VAL ERI1 SA PN2
12.1 Tarto, Zigita Lake Latvia
MG Tabou la Fume “Taika” JUN ERI1 SA PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
Fifi la Fume vttv “Viivi” VAL ERI1 SA PN2 SERT -> EE CH
******
12.1 Kajaani KV, Massimiliano Mannucci Italia
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> RYP3 (Erja Nummi)
(kuva: Linda Holopainen)
MG Neigeux “Namu” VAL ERI2 VARA-CACIB
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
MG Sans-Souci “Zorro” AVO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB
MG TipTop “Taavi” JUN ERI1 SA PU3 VARA-SERT ROP-JUNIOR
Rainstone Cabriole “Kille” NUO ERI1 SA PU4
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Malli, Pablo, Namu, Zorro)