8.11 Tarto KV, Igoris Zizevskis Liettua
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 3
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
LALLI & LILLA KP1 ROP-PARI
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
7.11 Tarto KV, Irina Poletaeva
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2 CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BIS 4 (Inese Pablaka LV)
LALLI & LILLA KP1 ROP-PARI
24.10 Tallinn KV EESTIN VOITTAJA, Julija Aidietiene Liettua
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” JUN ERI1 SA PU1 ROP -> EE JW-20 ja EE W-20 -> BIS 2 JUNIORI
Minskuhoff`s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI1 SA PU2 CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” NUO ERI1 SA PU3 VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU4
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> EE W-20
Minskuhoff´s For Your Eyes Only “Lilli” AVO ERI1 SA PN2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET -> EE VW-20
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI2 SA PN4
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” JUN ERI1 SA –> EE JW-20
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BIS 3 KASV (Kornelija Butrimova LT)
LALLI & LILLI KP1 ROP-PARI -> BIS 3 PARI (Anne Sume EE)
MALLIN JÄLKELÄIS-LUOKKA KP1 ROP-JÄLK -> BIS 2 JÄLK (Linda Jurgens EE)
11.10 Valmiera, Jurqis Straume Latvia
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 2 (Irina Poletaeva)
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” NUO ERI1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” JUN EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BIS 1 KASV (Inga Cerbule LV)
10.10 Valmiera, Tanya Ahlman-Stockmari
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 5
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT -> LV JCH ja BALT JCH
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” NUO ERI1 SA PU3 SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT -> LV JCH ja BALT JCH
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BIS 3 KASV (Sabina Ivanova LV)
27.9 Hyvinkää NORD, Paavo Mattila
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” JUN ERI1 SA PU1 SERT NORD-SERT ROP
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VAL ERI1 SA PU2 VARA NORD-SERT
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI2 SA PU3
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI1 SA NORD-SERT VSP
Minskuhoff´s Welcome To My Life “Wanda” JUN ERI1
27.9 Sastamala, Pirjo Aaltonen
Minskuhoff´s A Kind Of Magic “Eppu” VAL ERI1 SA PU1 ROP
27.7 Palanga KV, Livija Zizevske Liettua
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> RYP 1
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SERT CACIB
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 VET-SERT ROP-VET
26.7 Palanga KV, Baltic Winner -20 Dina Korna Eesti
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN ROP BALT JW-20 -> RYP 3 (Igoris Zizevskis LT)
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SERT CACIB -> BALT W-20
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL EH1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP -> BALT W-20
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” JUN ERI1
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 VET-SERT ROP-VET -> BALT VW-20
27.7 Palanga KV, Audrone Babianskiene Liettua
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SERT CACIB ROP
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN -> LT JCH ja BALT JCH
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 VET-SERT ROP-VET VSP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB
20.9 Hyvinkää, Tuula Savolainen
Debucher Notre Choix “Nalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT ROP
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” NUO EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
20.9 Tallinn KV, Jelena Kruus Eesti
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” NUO ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 2
19.9 Lahti, Sanna Törnroos
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 SERT ROP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI2 SA PN3
Minskuhoff´s Welcome To My Life “Wanda” JUN EH
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BIS 1 KASV (Perttu Ståhlberg)
Kuvat: Tia Tuhkala
13.9 Porvoo, Kirsi Honkanen
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Dreamer “Yvette” JUN EH1
Debucher Notre Choix “Nalle” NUO ERI1 SA SERT VSP
12.9 Helsinki KV, Annukka Paloheimo-Segersvan
Debucher Notre Choix “Nalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
Minskuhoff`s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Welcome To My Life “Wanda” JUN ERI1
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” NUO ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
12.9 Kurikka, Hannu Talvi
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP -> BIS 4 VET
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI1 SA PN1 VSP
6.9 Hammaslahti, Jari Fors
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Minskuhoff´s Grand TipRop “Taavi” VET ERI1 SA PU2 -> BIS 3 VET (Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)
6.9 Ruovesi, Juha Putkonen
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET ROP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” JUN ERI1 SA PN3 SERT
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI2 SA PN4
Debucher Notre Choix “Nalle” NUO ERI1 SA PU1 SERT VSP
Minskuhoff´s A Kind Of Magic “Eppu” VAL ERI1 SA PU2
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP -> BIS 1 KASVATTAJA (Sakari Poti)
30.8 Riihimäki KV, Helin Tenson
Minskuhoff´s Welcome To My Life “Wanda” JUN ERI1 SA PN1 SERT ROP
30.8 Haapsalu, Saija Juutilainen
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 3
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” JUN ERI1 SA PU2 ROP-JUN
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU3
Debucher Notre Choix “Nalle” NUO ERI1 SA PU4
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP
RELLU & LILLA KP ROP-PARI -> BIS 3 (Valentinas Stiklius LT)
29.8 Haapsalu, Renata Petkeviciene LT
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” JUN ERI1 SA PU2 ROP-JUN
Minskuhoff´s We Are The Champions AVO ERI1 SA PU4
Debucher Notre Choix “Nalle” NUO ERI1 SA PU4
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s Love In The Air “Aada” AVO EXC 1
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP
RELLU & LILLA KP ROP-PARI -> BIS 3
16.8 Kajaani, Marja Talvitie
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 ROP ROP-VET
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL EH
16.8 Tallinn KV, Crufts, Maret Kärdi EE
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” JUN ERI1 SA PU1 ROP -> BIS 4 JUNIOR ( Ramune Kazlauskaile LT) -> RYP 1
Debucher Notre Choix “Nalle” NUO ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO H
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” JUN ERI2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO EH1
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” JUN H
15.8 Tallinn KV, Ramune Kazlauskaile LT
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” JUN ERI1 SA PU1 ROP -> TLN JW-20 ja TLN W-20 -> RYP 3
Debucher Notre Choix “Nalle” NUO ERI1 SA PU2 CACIB
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU3 VARA-CACIB
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI1 SA PU3
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” JUN ERI2 SA JUN-SERT -> EE JCH
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET -> EE VCH -> BALT VCH ja TLN VW-20 ja TLN W-20
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SA PN2 CACIB
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” JUN ERI1 SA PN3 VSP-JUN -> TLN JW-20
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP
LALLI & LILLA KP ROP-PARI
9.8 Druskininkai KV, Jenena Kruus EE
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP SHOW WINNER -> RYP 3
Debucher Notre Choix “Nalle” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI1 SERT
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappo” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN SHOW JUNIOR WINNER
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SERT CACIB VSP SHOW WINNER
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 VET-SERT ROP-VET SHOW VETERAN WINNER
8.8 Druskininkai KV, Renata Petkeviciene LT
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP SHOW WINNER -> BOG 1
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI1 SERT VARA-CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” NUO ERI1 SERT -> LT CH
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappo” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN SHOW JUNIOR WINNER -> LT JCH
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 VET-SERT ROP-VET SHOW VETERAN WINNER -> LT VCH
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SERT CACIB VSP SHOW WINNER
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB -> LT CH
7.8 Druskininkai KV, Leni Finne
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI1 SERT CACIB ROP SHOW WINNER -> CRUFTS -> RYP 1
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT VARA-CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” NUO ERI1 SERT
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappo” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN SHOW JUNIOR WINNER -> CRUFTS
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 VET-SERT ROP-VET SHOW VETERAN WINNER -> CRUFTS
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SERT CACIB VSP SHOW WINNER-> CRUFTS
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB
8.8 Luumäki, Sakari Poti
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 2
Kuvat: Pipsa
8.8 Haapajärvi, Saija Juutilainen
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 ROP ROP-VET
2.8 Pori KV Perttu Sthålberg
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> FI CH -> C.I.E
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 ROP-VET
1.8 Basset erikoisnäyttely, Erja Nummi
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> BEST IN SHOW 1
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA VSP-VET
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI3 SA
Minskuhoff´s Welcome To My Live “Wanda” JUN EH1
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 VSP ROP-VET -> BEST IN SHOW 1
Debucher Notre Choix “Nalle” NUO ERI1 SA PU2 SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BEST IN SHOW 3
26.7 Tallinn, Anders Tunold-Hanssen Norja
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” JUN ERI1 SA PU1 ROP-JUN ROP -> RYP 3 (Dina Korna EE)
25.7 Tallinn, Valentinas Stiklius Liettua
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” JUN ERI1 SA PU1 JUN-.SERT ROP-JUN ROP -> EE JCH ja LV JCH
18.7 Ogre, Rita Kadike-Skadina Latvia
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1 (Audrone Babianskiene LT) -> BEST IN SHOW 5
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” JUN ERI1 SA PU3 JUN-SERT
Debucher Notre Choix “Nalle” NUO ERI1 SA PU4 SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET SERT VSP -> LV VCH
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” JUN EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BEST IN SHOW 1 (Inese Pablaka LV)
LILLA & LALLI PARI-KILPAILU -> BEST IN SHOW 2 (Vija Klucniece LV)
17.7 Ogre, Renata Petkeviciene LT
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> Ogre Winner-20 -> RYP 2 (Rita Kadike-Skadina LV)
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT -> Ogre Junior Winner-20
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI1 SA PU3
Debucher Notre Choix “Nalle” NUO ERI1 SA PU4 SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 VSP -> Ogre Winner-20
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” JUN EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BEST IN SHOW 1 (Ligita Zake LV)
8.3 Vilna KV, Janusz Opara Puola
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP SHOW WINNER -> RYP 3 (Krystyna Opara PL)
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN SHOW JUNIOR WINNER
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SERT CACIB VSP SHOW WINNER
Minskuhoff´s Love In The Air “Aada” VAL ERI1 SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s All Because Of Me “Sansa” JUN ERI1 JUN-SERT VSP-JUN SHOW JUNIOR WINNER
7.3 Kouvola, Auli Haapiainen-Liikanen
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP -> RYP 1 -> BEST IN SHOW 3 -> BEST IN SHOW 3 VET
kuva: Anneli
7.3 Vilna KV, Alla Filatova Venäjä
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP SHOW WINNER -> LT W-20
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI1 JUN-SERT VSP-JUN SHOW JUNIOR WINNER -> LT JW-20
Minskuhoff´s For Your Eyes Only “Lilli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP show Winner -> LT W-20
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SERT
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 VERT-SERT VSP-VET -> LT VW-20
Minskuhoff´s All Because Of Me “Sansa” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN SHOW JUNIOR WINNER -> LT JCH ->EE JCH -> LT JW-20
6.3 Vilna KV, Dimitrij Prozorov Venäjä
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP SHOW WINNER -> RYP 2 (Andras Polgar RS)
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI1 JUN-SERT VSP-JUN SHOW JUNIOR WINNER
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SERT CACIB VSP SHOW WINNER
Minskuhoff´s Love In The Air “Aada” VAL ERI1 SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s All Because Of Me “Sansa” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN SHOW JUNIOR WINNER
23.2 Cluj Napoca KV, Romania, Petru Muntean Romania
Minskuhoff´s For Your Eyes Only “Lilli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP -> RO GR CH
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 PN2 SERT VARA-CACIB -> CACIB -> RO GR CH
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI1 JUN-SERT PU2 ROP-JUN
KASVATTAJA-LUOKKA BIS 2
23.2 Cluj Napoca, Jean Francois Vanaken Belgia
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT ROP
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI1 PU2 JUN-SERT ROP-JUN ->RYP 2 JUNIOR
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SERT VSP
Minskuhoff´s For Your Eyes Only “Lilli” VAL ERI1 SERT PN2
22.2 Cluj Napoca KV, Romania
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 PU1 SERT CACIB ROP
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI1 PU2 JUN-SERT -> RO JCH
Minskuhoff´s For Your Eyes Only “Lilli” VAL ERi1 PN1 SERT CACIB VSP -> RO CH
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 PN” SERT VARA-CACIB -> CACIB -> RO CH
22.2 Cluj Napoca, Romania, Hans van der Berg Hollanti
Minskuhoff´s For Your Eyes Only “Lilli” VAL ERI1 SERT ROP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SERT PN2
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT VSP
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI1 JUN-SERT PU2 ROP ROP-JUN -> RYP 2 JUNIOR
22.2 Jämijärvi, Hannu Talvi
Minskuhoff´s A Kind Of Magic “Eppu” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s Welcome To My Life “Wanda” JUN EH 1
15.2 Tallinn KV, Francesco Cochetti Italia
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT ROP-JUN
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI2 SA PU3
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU4 CACIB
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” AVO ERI1 SA SERT VARA-CACIB-> CACIB
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” JUN ERI3
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN3 VSP-VET
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SA PN4
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” JUN ERI1 SA JUN-SERT VSP-JUN
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
LALLI & LILLI PARI-KILPAILU ROP KP 1 -> BEST IN SHOW 2 (Shamil Abrakimow RU)
MALLIN JÄLKELÄISLUOKKA KP ROP -> BEST IN SHOW 1 (Helen Tonkson EE)
26.1 Kaunas KV, Leos Janick, Tsekki
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP -> RYP 1 (Svetlans Radziuk, Valko-Venäjä) -> BEST IN SHOW 5 ( Massimo Inzoli, Italia)
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” AVO ERI 1 SERT VARA-CACIB-> CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI 1 JUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s Grand Sans-Souci “Zorro” VET ERI1 VET-SERT ROP-VET
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI 1 SERT CACIB VSP
26.1 Turku KV, Annukka Paloheimo Segersven
Minskuhoff´s A Kind Of Magic “Eppu” AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP -> FI CH
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” JUN ERI1 SA PU 2 VARA-SERT
Minskuhoff´s Welcome To My Life “Wanda” JUN EH 1
25.1 Kaunas KV, Nikalay Sedykh, Venäjä
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI 1 SERT CACIB ROP -> Kaunas W-20 ->RYP 1
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP -> Kaunas W-20
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” AVO ERI 1 SERT VARA-CACIB-> CACIB -> LT CH
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI 1 JUN-SERT ROP-JUN -> Kaunas JW-20
Minskuhoff´s Grand Sans-Souci “Zorro” VET ERI1 VET-SERT ROP-VET -> Kaunas VW-20 -> LT VCH
(Kuvat:Alex ja Linda Holopainen)
Kaunas 24.1 KV Jurate Butkiene, Liettua
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP -> RYP 4 ( Zoia Oleinikova, Ukraina)
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” AVO ERI 1 SERT VARA-CACIB-> CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI 1 JUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s Grand Sans-Souci “Zorro” VET ERI1 VET-SERT ROP-VET
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI 1 SERT CACIB VSP
18.1 Virolahti, Tuula Savolainen
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP -> FI CH, DK CH ja RU CH -> RYP 2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET -> BEST IN SHOW 3 (Elena Oikkonen)
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VAL ERI1 SA PU2 VSP
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI1 SA PU2 SERT
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” KP 1 ROP-PENTU
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” KP 1 VSP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BEST IN SHOW 2 (Elena Oikkonen)
12.1 Tarto, Eddie Patterson, Irlanti
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI1 SA PU1 ROP-JUN VSP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI1 SA PU3 SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SA PN1 SERT ROP -> RYP 1 (Valentinas Stiklius, Liettua)
Minskuhoff´s For Your Eyes Only “Lilli” VAL ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BEST IN SHOW 2
MALLIN JÄLKEKÄIS-LUOKKA KP 1 ROP-JÄLK -> BEST IN SHOW 1 (Andreas Savva)
LALLI & LILLI PARI KP 1 ROP-PARI
11.1 Tarto, Andreas Savva, Kypros
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP -> EE CH ja BALT CH -> RYP 1
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2
Debucher Notre Choix “Nalle” JUN ERI1 SA PU3 ROP-JUN
Minskuhoff´s For Your Eyes Only “Lilli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SA PN2 SERT EE CH ja BALT CH
Minskuhoff´s Grand Notre-Dame “Malli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BEST IN SHOW 4 (Savvas Tzegas, Kypros)
MALLIN JÄLKEKÄIS-LUOKKA KP 1 ROP-JÄLK -> BEST IN SHOW 1 (Gail Patterson Irlanti)
LALLI & LILLI PARI KP 1 ROP-PARI
11.1 Kajaani KV, Harri Lehkonen
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Minskuhoff´s Gran TipTop “Taavi” VAL ERI 2