21.12 Budapest Unkari, Csaba Borstai Unkari
M. Grand Kadeau “Zara” KP VSP-PENTU
******
14.12 Helsinki Voittaja-08, Kirsi Lummelampi
M. Grand Indigo “Jannu” JUN EH1
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 PU2 VARA-CACIB
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 SERT CACIB ROP FIN CH, VOITTAJA-08
M. Grand Finlandais VAL H
M. Grand Ideal “Cava” JUN ERI1 PN2 VARA-SERT JUNIORI VOITTAJA-08
M. Grand HalloHallo “Jami” NUO ERI1 PN1 SERT CACIB VSP VOITTAJA -08
M. Grand Gratitude “Helga” AVO ERI1 PN3 VARA-CACIB
M. Grand Elysion “Melli” AVO ERI2
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL EH1
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN4 ROP-VET
KASVATTAJALUOKKA KP ROP-KASV (Koirat; Jami, Cava, Melli, Helga)
GFDB Hovriket´s Bijou “Coco” PEK1 KP ROP-PENTU
*****
7.12 Helsinki pentunäyttely, Tuula Savolainen
M. Grand Jouir “Justus” PEK 1 KP ROP-PENTU RYP4
M. Grand Joyau “Jaffa” PEK 1 KP VSP-PENTU RYP2-VSP
GFDB Hovriket´s Bijou “Coco” PEK 1 KP ROP-PENTU
*****
6.12 Tallinna Eesti, pentunäyttely Lilian Hanniste
M. Grand Jade “Jade” PEK 1 KP ROP-PENTU
*****
29.11 Sillamäe Eesti , Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska, Puola
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” VAL ERI1 PU1 ROP
M. Grand Ideal “Cava” JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP-JUN VSP
M.Grand Emilia “Milli” VAL ERI1 PN2
Par Example Du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN3 ROP-VET
*****
16.11 Riiga KV Latvia, Horst Kliebenstein Saksa
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” VAL ERI1 PU1 CACIB ROP RYP5 (Ramune Kaslauskaite,Liettua)
M. Grand Indigo “Jannu” JUN EH1
M. Grand Ideal “Cava” JUN ERI1 PN1 JUN-SERT VSP
M. Grand Emilia “Milli” VAL EH1
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN2 ROP-VET BIS2 (Horst Kliebenstein)
KASVATTAJA LUOKKA 1 KP ROP-KASV(Koirat; Milli, Jannu, Cava)BIS2 (Anna Bogucka, Puola)
*****
15.11 Riiga ryhmänäyttely Latvia, Nijole Ziniene, Liettua
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” VAL ERI1 PU1 ROP BIS4
M. Grand Indigo “Jannu” JUN ERI1 PU2 JUN-SERT VSP-JUN
M. Grand Ideal “Cava” JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP-JUN
M. Grand Emilia “Milli” VAL ERI1 PN3
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN2 ROP-VET BIS1
KASVATTAJA LUOKKA (koirat: Milli, Jannu, Cava) BIS2
PARI KILPAILU Jannu-Cava BIS2
*****
2.11 Vantaa pentunäyttely, Soile Bister
GFDB Hovriket´s Bijou “Coco” KP 1 ROP-PENTU RYP2
*****
1.11 Lahti pentunäyttely, Päivi Eerola
GFDB Hovriket`s Bijou “Coco” KP 1 ROP-PENTU RYP3
*****
25.10 Seinäjoki KV, Rainer Vuorinen
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” VAL ERI1 PU1 CACIB ROP
M. Grand Granit “Kenny” AVO EH1
M. Grand Ideal “Cava” JUN EH1
M. Grand Hallohallo “Jami” NUO ERI1 PN1 SERT CACIB VSP
GFDB tuomari Hannu Talvi
Hovriket´s Bijou “Coco” KP1 ROP-PENTU
*****
12.10 Vilna KV Liettua, Aleksei Belkin, Venäjä
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes VAL ERI1 PU1 CACIB ROP SHOW WINNER
M. Grand Indigo “Jannu” JUN ERI1 JUN-SERT VSP-JUN JUNIOR SHOW WINNER
M. Grand Ideal “Cava” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN JUNIOR SHOW WINNER
M. Grand Fanatique “Sanni” VAL ERI1 SERT CACIB LT MVA ja SHOW WINNER
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 ROP-VET VETERAN SHOW WINNER
KASVATTAJA LUOKKA ROP-KASV (Koirat: Jannu, Cava, Sanni)BIS2 (Raija Tammelin)
*****
11.10 Vilna KV Liettua, Zidar Miroslav, Slovenia
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” VAL ERI1 PU1 CACIB ROP SHOW WINNER, RYP1 (Vilmos Kardos Unkari)
M. Grand Indigo “Jannu” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN JUNIOR SHOW WINNER
M. Grand Ideal “Cava” JUN EH1
M. Grand Fanatique “Sanni” VAL EH1
Par Example du Greffier du Roi ” Molly” VET ERI1 ROP-VET LT VET MVA ja BALT VET MVA, VETERAN SHOW WINNER
KASVATTAJA LUOKKA ROP-KASV (Koirat: Jannu, Cava, Sanni)
*****
28.9 Eckerö KV, Hassi Assenmacher-Feyler, Saksa
M. Grand Ideal “Cava” JUN ERI1 PN1 SERT ROP
M. Grand Emilia “Milli” VAL ERI1 PN2 CACIB
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN3 ROP-VET
M. Grand Heritage “Haiku” NUO EH1
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” VAL ERI1 PU1 CACIB VSP
M. Grand Indigo “Jannu” JUN EH1
KSAVATTAJA LUOKKA 1 KP ROP-KASV (Koirat; Cava, Milli, Haiku, Jannu)
*****
20.9 Hyvinkää, Arvi Ellmén
M. Grand Finlandais “Olle” VAL ERI1 PU1 ROP
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL ERI1 PN1 VSP
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN2 ROP-VET
M. Grand Ideal “Cava” JUN ERI1 PN3 SERT
M. Grand Elysion “Melli” AVO EH1
KASVATTAJA LUOKKA 1 KP ROP-KASV(Koirat: Olle, Melli, Lulu, Cava) BIS2
*****
14.9 Riihimäki pentunäyttely Esko Nummijärvi
Hovriket`s Bijou “Coco” PEK1 KP ROP-PENTU RYP3
*****
14.9 Köyliö, Rita Kadike-Skadina, Latvia
M. Grand Elysion “Melli” AVO ERI1 PN1 SERT ROP RYP1 BIS2
Melli
M. Grand Ideal “Cava” JUN ERI1 PN2 VARA-SERT
*****
Porvoo, Leni Finni
M. Grand Finlandais “Olle” VAL ERI1 PU1 ROP
Un favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 PU2
M. Grand Indigo “Jannu” JUN EH1
Jour Aprés Jour Infini “Into” NUO EH1
M. Grand Hallohallo “Jami” NUO H
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL ERI1 PN2
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN1 VSP ROP-VET
*****
6.9 Helsinki, Paul Stanton, Ruotsi
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN1 ROP ROP-VET
M. Grand Ideal “Cava”
JUN ERI1 PN2 SERT ROP-JUNIORI
M. Grand Fameux “Fani”
VAL ERI1 PN3
M. Grand Hallohallo “Jami”
NUO EH1
M. Grand Heritage “Haiku”
JUN H
M. Grand Indigo “Jannu”
JUN EH2
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL EH1
*****
24.8 Hämeenlinna KV, Göran Bodergård, Ruotsi
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL ERI1 PU1 CACIB ROP
M.Grand Fasciner “Lulu”
VAL ERI1 PN1 CACIB VSP
M. Grand Ideal “Cava”
JUN ERI1 PN2 SERT
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 ROP-VET PN3
M. Grand Indigo “Jannu”
JUN EH1
M. Grand Granit “Kenny”
AVO EH1
M. Grand Gratitude “Helga”
AVO EH1
KASVATTAJA lUOKKA KP 1 ROP-KASV
(Koirat: Olle, Lulu, Cava, Jannu)
*****
23.8 Valkeakoski, Harry Tast
M. Grand Ideal “Cava”
JUN ERI1 PN1 SERT ROP
M. Grand Indigo “Jannu”
JUN EH1
M. Grand Granit “Kenny”
AVO EH1
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL EH1
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET EH1
******
16.8 Tallinna KV
Un favorite van Tum-Tums vriendjes “Fafa”
VAL ERI1 PU1 CACIB ROP
M. Grand Ideal “Cava”
JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN VSP
M. Grand Indigo “Jannu”
JUN EH1
M. Grand Fasciner “Lulu”
VAL EH1
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET EH1
Linda ja Lulu hienosti JUNIOR HANDLER kisassa BIS4
*****
9.8 Saarijärvi, Arvi Ellmén
M. Grand Ideal “Cava”
JUN ERI1 PN1 SERT ROP RYP4
Kuva: Iva Raic
*****
9.8 Ristiina, Esko Nummijärvi
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN1 ROP-VET ROP
Un Favorite Van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY ERI1 PU1 VSP
M. Grand Indigo “Jannu”
JUN ERI1 PU3 SERT
M.Grand Heritage “Haiku”
NUO EH
*****
KIITOS KAIKILLE KASVATTIMME OMISTAJILLE,
KEPOILLE JA MUILLE TAUSTAJOUKOILLE
HAUSKASTA JA ONNISTUNEESTA
VIIKONLOPUSTA KUOPIOSSA!!!
3.8 Kuopio KV, Kresten Scheel Tanska
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL ERI1 PU1 CACIB ROP
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY ERI1 PU2 VARA-CACIB
Jour Aprés Jour Infini “Into”
NUO ERI1 PU3 SERT
M. Grand Granit “Kenny”
NUO ERI2 PU4 VARA-SERT
M. Grand Gratitude “Helga”
NUO ERI1 PN1 SERT CACIB VSP
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN2 ROP-VET
M. Grand Ideal “Cava”
JUN ERI1 PN3 VARA-SERT
M. Grand Fanatique “Sanni”
VAL ERI2
M. Grand Heritage “Haiku”
JUN H
M. Grand Illusion “Minni”
JUN T
M. Grand Elysion “Melli”
AVO EH1
M. Grand Eclair “Fanni”
VAL H
*****
2.8 Kuopio KV, Jose Homem de Mello Portugali
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY ERI1 PU1 CACIB ROP RYP2 (Kari Järvinen)
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL ERI1 PU2 VARA-CACIB
Jour Aprés Jour Infini “Into”
NUO ERI1 PU4 SERT
M. Grand Granit “Kenny”
NUO ERI2 VARA-SERT
M. Grand Fasciner “Lulu”
VAL ERI1 PN1 CACIB VSP
M. Grand Ideal “Cava”
JUN ERI1 PN2 SERT
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN3 ROP-VET
M. Grand Fanatique “Sanni”
VAL ERI2 PN4 VARA-CACIB
M. Grand Illusion “Minni”
JUN EH2
M. Grand Heritage “Haiku”
JUN EH3
M. Grand Gratitude “Helga”
NUO EH1
M. Grand Elysion “Melli”
AVO EH1
M. Grand Eclair “Fanni”
VAL ERI3
KASVATTAJA-LUOKKA 1 KP ROP-KASV
(Koirat: Olle, Lulu, Fanni, Sanni)
*****
2.8 Vilna Liettua BALTIC-voittaja Luis Pinto Texeira
M. Grand Heros “Otto”
JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
BALTICV-O8, BALT JCH,LT JCH, LV JCH, EST JCH
*****
1.8 Kuopio KV, Dan Ericsson Ruotsi
M. Grand HalloHallo “Jami”
JUN ERI1 PN1 SERT ROP
M. Grand Eclair “Fanni”
VAL ERI1 PN2 CACIB
M. Grand Fasciner “Lulu”
VAL ERI2 PN3 VARA-CACIB
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN4 ROP-VET
M. Grand Heritage “Haiku”
JUN ERI2 VARA-SERT
M. Grand Ideal “Cava”
JUN ERI3
M. Grand Illusion “Minni”
JUN EH4
M. Grand Gratitude “Helga”
NUO EH1
M. Grand Fanatique “Sanni”
VAL ERI3
M. Grand Elysion “Melli”
AVO EH1
Jour Aprés Jour Infini “Into”
NUO ERI1 PU2 SERT VARA-CACIB
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL ERI2 PU3
Un Favorite Van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY ERI1 PU4
M. Grand Granit “Kenny”
NUO ERI2 VARA-SERT
KASVATTAJA-LUOKKA 1 KP ROP-KASV
(Koirat. Jami, Haiku, Lulu, Fanni)
*****
1.8 Kuopio ERIKOISNÄYTTELY, Kari Järvinen
M. Grand Ideal “Cava”
JUN ERI1 PN1 SERT ROP
M. Grand Fanatique “Sanni”
VAL ERI1 PN2
M. Grand Fasciner “Lulu”
VAL ERI2 PN3
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN4 ROP-VET BIS 2-VET
M. Grand Hallohallo “Jami”
JUN EH2
M. Grand Illusion “Minni”
JUN EH3
M. Grand Heritage “Haiku”
JUN H
M. Grand Idylle “Iita”
JUN H
M. Grand Gratitude “Helga”
NUO EH1
M. Grand Elysion “Melli”
AVO EH1
M. Grand Eclair “Fanni”
VAL H
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY ERI1 PU1 VSP
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL EH2
Jour Aprés Jour Infini “Into”
NUO EH1
M. Grand Granit “Kenny”
NUO H
KASVATTAJA-LUOKKA 1 KP ROP-KASV BIS2-KASV
(Koirat: Olle, Cava, Sanni, Lulu)
*****
1.8 Vilna Liettua, Laszlo Erdos Unkari
M. Grand Heros “Otto”
JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
*****
27.7 Pori KV, Theo Leenen Belgia
M. Grand Ideal “Cava”
JUN ERI1 PN1 SERT ROP
*****
26.7 Raisio, Hans Boelaars Alankomaat
M. grand Ideal “Cava”
JUN EH1
*****
19.7 Haapsalu Eesti, Gunnar Nymann Tanska
M. Grand Heros “Otto”
JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP RYP4
******
19.7 Ypäjä, Karl-Erik Johansson, Ruotsi
M. Grand Ideal “Cava”
JUN ERI1 PN1 SERT ROP
*****
13.7 Oulu, Arvi Ellmén
M. Grand Heros “Otto”
NUO ERi1 PU1 SERT ROP
******
13.7 Leivonmäki, Paavo Mattila
M. Grand Heritage “Haiku”
JUN H
******
13.7 Tartu, Lazlo Erdoz Unkaria
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN1 ROP ROP-VET
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY ERI1 PU1 VSP
M. Grand Indigo “Jannu”
JUN ERI1 PU2 JUN-SERT ROP-JUN
******
13.7 Karjaa, Paula Rekiranta
M. Grand Ideal “Cava”
JUN ERI1 PN1 SERT ROP
******
12.7 Oulu KV, Rouli Kantzou Kreikka
M. Grand Heros “Otto”
NUO ERI1 PU2 SERT VARA-CACIB
******
12.7 Räpinä, Aleksei Belkin Venäjä
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY ERI1 PU1 ROP RYP4
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN1 VSP ROP-VET
M. Grand Indigo “Jannu”
JUN ERI1 PU2 JUN-SERT ROP-JUN
******
6.7 Stockholm, WORLD DOG SHOW 2008 Jaques Jean Dupas, Ranska
M. Grand Indigo “Jannu”
JUN ERI1WORLD JUNIOR WINNER 2008
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY ERI1
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL ERI1
M. Grand HalloHallo “Jami”
JUN EH2
M. Grand Fanatique “Sanni”
VAL ERI2
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 ROP-VET WORLD VETERAN WINNER 2008
******
29.6 Järvenpää, Leni Finni
M. Grand Gratitude “Helga”
NUO ERI1 PN1 SERT ROP
M. Grand Fanatique “Sanni”
VAL ERI1 PN2
M. Grand Hirondelle “Ronda”
JUN EH2
M. Grand Ideal “Cava”
JUN EH3
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL ERI1 PU1 VSP
M. Grand Indigo “Jannu”
JUN EH1
KASVATTAJA LUOKKA 1 KP ROP-KASV
(Koirat: Olle, Sanni, Jannu, Helga)
******
28.6 Järvenpää. Esko Nummijärvi
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL ERI1 PU1 ROP RYP 3 (Jari Fors)
M. Grand Indigo “Jannu”
JUN ERI1 PU2 SERT
M. Grand Fanatique “Sanni”
VAL ERI1 PN1 VSP
M. Grand Fasciner “Lulu”
VAL ERI2 PN2
M. Grand Gratitude “Helga”
NUO ERI1 PN3 SERT
M. Grand HalloHallo “Jami”
JUN ERI1 PN4 VARA-SERT
M. Grand Ideal “Cava”
JUN EH2
KASVATTAJA LUOKKA 1 KP ROP-KASV
(Koirat: Helga, Sanni, Lulu, Olle)
“Ryhmä poikkeuksellisen tasainen ja hyvin korkealuokkainen. Koirien rotutyypit
ja rakenteet erinomaiset, luonteet ja liikkeet hyvät. KAUNEIN BASSET-RYHMÄ,
MINKÄ OLEN KOSKAAN ARVOSTELLUT!!!!”
******
22.6 Rovaniemi KV, Blaz Kavcic Slovakia
M. Grand Heros “Otto”
JUN ERI1 PU2
*****
15.6 Forssa KV, Evgeny Kuplyauskas Venäjä
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL ERI1 PU1 CACIB ROP
M. Grand Granit “Kenny”
NUO ERI1 PU2 SERT
M. Grand Fameux “Fani”
VAL ERI1 PN1 CACIB VSP
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN2 ROP-VET
M. Grand Heritage “Haiku”
JUN ERI1 PN3 SERT
M. Grand Indigo “Jannu”
PEK1 KP ROP-PENTU
M. Grand Gratitude “Helga”
NUO EH1
*****
14.6 Kotka KV, Anatoli Zhuk, Valko-Venäjä
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL ERI1 PU1 CACIB ROP
Jour Aprés Jour Infini “Into”
JUN ERI1 PU2 SERT
M. Grand Fasciner “Lulu”
VAL ERI1 PN1 CACIB VSP
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN2 ROP-VET
*****
7.6 Toijala, Riitta Lahtovaara
Silvamoon Skylark “Sky”
AVO ERI1 PN1 SERT ROP FIN MVA RYP2
Un favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY ERI1 PU1 VSP
M. Grand Indigo “Jannu”
PEK1 KP ROP-PENTU
*****
7.6 Tuuri, Harry Tast
M. Grand HalloHallo
JUN ERI1 PN1 SERT ROP
M. Grand Ideal
PEK1 KP ROP-PENTU
*****
1.6 Tallinna, Stefan Stefik, Slovakia
M. Grand HalloHallo “Jami”
JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP-JUNIORI ROP BIS 2 JUNIORI
Jour Aprés Jour Infini “Into”
JUN ERI1 PU1 JUN-SERT VSP-JUNIORI VSP
EST JMVA, LV JMVA, LT JMVA, BALT JMVA
*****
31.5 Tallinna KV, Horst Klibenstein, Saksa
M. Grand HalloHallo “Jami”
JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP-JUNIORI ROP
EST JMVA, LV JMVA, LT JMVA, BALT JMVA, ESTV-08, ESTJV-08
Jour Aprés Jour Infini “Into”
JUN ERI1 PU1 JUN-SERT VSP-JUNIORI VSP
ESTV-08, ESTJV-08
*****
25.5 Helsinki KV, Dorota Witkowska Puola
M. Grand Fanatique “Sanni”
VAL ERI1 PN1 CACIB ROP
M.Grand Fasciner “Lulu”
VAL ERI2 PN2 VARA-CACIB
M. Grand Hallohallo “Jami”
JUN ERI1 PN3 SERT
M.Grand Heritage “Haiku”
JUN ERI2 VARA-SERT
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 VET-ROP
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY ERI1 PU1 CACIB VSP
Jour Aprés Jour Infini “Into”
JUN ERI1 PU2 SERT ROP-JUNIORI
KASVATTAJA LUOKKA KP ROP-KASV
(Koirat: Sanni, Lulu, Jami, Haiku)
******
25.5 Panelia, Arvi Ellmén
M. Grand Ideal “Cava”
PEK1 KP ROP-PENTU
M. Grand Idylle “Iita”
PEK2
*****
24.5 Maalahti, Juhani Lappi
M. Grand Harmonie “Iifa”
JUN ERI1 PN1 SERT ROP
*****
24.5 Hamina KV, Paula Rekiranta
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL ERI1 PU1 CACIB ROP RYP2
M. Grand Fasciner “Lulu”
VAL ERI1 PN1 CACIB VSP
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN2 ROP-VET
M. Grand Fameux “Fani”
VAL ERI2 PN3 VARA-CACIB
M. Grand Gracieux “Nelli”
NUO H
M. Grand Indigo “Jannu”
PEK1 KP ROP-PENTU
******
18.5 Valka Latvia, Barbara Larska Puola
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN1 VET-SERT ROP
M. Grand Emilia “Milli”
VAL ERI1 PN2
Jour Aprés Jour Infini “Into”
JUN ERI1 PU1 JUN-SERT VSP
******
17.5 Alytus Liettua, Nijole Zieniene Liettua
Jour Aprés Jour Infini “Into”
JUN ERI1 JUN-SERT ROP JUNIOR SHOW WINNER, RYP1
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 ROP-VET VETERAN SHOW WINNER, BIS 1 VET (Jurate Butkiene, Liettua)
M. Grand Emilia “Milli”
VAL ERI1 SHOW WINNER
******
17.5 Tampere pentunäyttely, Olli Kokkonen
M. Grand Ideal “Cava”
PEK 1 KP ROP-PENTU RYP1
******
11.5 Turenki, Juha Lehtinen
M. Grand Fasciner “Lulu”
AVO ERI1 PN1 SERT ROP FIN MVA
M. Grand Fameux “Fani”
VAL ERI1 PN2
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN3 ROP-VET
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL ERI1 PU1 VSP
Jour Aprés Jour Infini “Into”
JUN ERI1 PU3 SERT
M. Grand Heritage “Haiku”
JUN EH1
M. Grand Gratitude “Helga”
NUO EH1
M. Grand Indigo “Jannu”
PEK 1 KP ROP-PENTU
M. Grand Ideal “Cava”
PEK 1
KASVATTAJA LUOKKA 1 KP ROP-KASV BIS2 (Tapio Eerola)
(Olle, Lulu, Fani, Haiku)
*****
10.5 Rauma, Roberto Schill Romania
M. Grand Gratitude “Helga”
NUO ERI1 PN1 SERT ROP
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VER ERI1 PN2 ROP-VET
Jour Aprés Jour Infini “Into”
JUN ERI1 PU1 SERT VSP
M. Grand Hallohallo “Jami”
JUN EH1
M. Grand Emilia “Milli”
VAL EH1
M. Grand Granit “Kenny”
NUO EH1
M. Grand Indigo “Jannu”
PEK 1 KP ROP-PENTU
M. Grand Ideal “Cava”
PEK 1 KP VSP-PENTU
KASVATTAJA LUOKKA 1 KP ROP-KASV
(Milli, Kenny, Jami, Helga)
*****
4.5 Hollola pentunäyttely, Juha Putkonen
M. Grand Indigo “Jannu”
PEK1 KP ROP-PENTU RYP3
M. Grand Ideal “Cava”
PEK1 KP VSP-PENTU
******
3.5 Koski TL, Paavo Mattila
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL ERI1 PU1 ROP
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY ERI1 PU2
M. Grand Granit “Kenny”
NUO ERI1 PU3 SERT
M. Grand Gratitude “Helga”
NUO ERI1 PN1 SERT VSP
M. Grand Fanatique “Sanni”
VAL ERI1 PN2
M. Grand Heritage “Haiku”
JUN ERI1 PN3 VARA-SERT
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN4 ROP-VET
M. Grand Indigo “Jannu”
PEK1 KP ROP-PENTU
M. Grand Ideal “Cava”
PEK1
KASVATTAJA LUOKKA KP1 ROP-KASV BIS3
(Olle, Sanni, Haiku, Helga)
*****
1.5 Hollola, Harry Tast
M. Grand Indigo “Jannu”
PEK1 KP ROP-PENTU
Un favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY ERI1 ROP
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN1 VSP ROP-VET BIS VET4
M. Grand Fasciner “Lulu”
AVO ERI1 PN2 SERT
M. Grand Hirondelle “Ronda”
JUN EH1
******
27.4 Lahti KV, Gunnar Nymann Tanska
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL ERI1 PU1 CACIB VSP
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY EH1
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN2 ROP-VET
M. Grand Egeria “Siiri”
VAL ERI1 PN3 CACIB
M. Grand Fameux “Fani”
VAL ERI1 PN4 VARA-CACIB
M. Grand HalloHallo “Jami”
JUN H
M. Grand Heritage “Haiku”
JUN H
M. Grand Hirondelle “Ronda”
JUN H
M. Grand Fasciner “Lulu”
AVO H
*****
26.4 Vaasa KV, Juha Lehtinen
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY ERI1 PU1 CACIB ROP
M. Grand Heros “Otto”
JUN ERI1 PU2 SERT
M. Grand Fameux “Fani”
VAL ERI1 ON1 CACIB VSP
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN2 ROP-VET
M. Grand HalloHallo “Jami”
JUN ERI1 PN3 SERT
M. Grand Harmonie “Iifa”
JUN EH2
M. Grand Indigo “Jannu”
PEK1 KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA 1 KP ROP-KASV
(Koirat: Otto, Fani, Iifa, Jami)
*****
19.4 Jyväskylä KV, Paula Suneberg Ruotsi
M. Grand Egeria “Siiri”
VAL ERI1 PN1 CACIB ROP
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN2 ROP-VET
M. Grand Eclair “Fanni”
VAL ERI2 PN3 VARA -CACIB
M. Grand HalloHallo “Jami”
JUN EH1
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY ERI1 PU1 CACIB VSP
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL ERI1 PU2 VARA-CACIB
Jour Aprés Jour Infini “Into”
JUN EH1
*******
5.4 Rakvere Eesti, Natalya Sedyh Venäjä
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
VAL ERI1 PU1 ROP RYP3 (Ramune Kazlauskaite, Liettua)
Jour Aprés Jour Infini “Into”
JUN ERI1 PU2 JUN-SERT VSP-JUN
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN1 ROP-VET EST VET CH
M. Grand HalloHallo “Jami”
JUN ERI1 PN2 JUN-SERT ROP-JUN
*****
30.3 Kokemäki, Riitta Lahtovaara
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
VAL ERI1 PU1 ROP RYP4
Jour Aprés Jour Infini “Into”
JUN ERI1 PU2 SERT
M. Grand Gratitude “Helga”
NUO ERI1 PN1 SERT VSP
Silvamoon Skylark “Sky”
AVO ERI1 PN2 VARA-SERT
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN3 ROP-VET BIS-VET3 (Paula Rekiranta)
M. Grand Heritage “Haiku”
JUN EH1
M. Grand Fameux “Fani”
VAL EH1
******
24.3 Lappeenranta KV, Tapio Eerola
Jour Aprés Jour Infini “Into”
JUN ERI1 PU1 SERT ROP RYP1 (Esko Nummijärvi)
Un favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
VAL ERI1 PU2 CACIB
M. Grand Emilia “Milli”
VAL ERI1 PN1 CACIB VSP
M. Grand Egeria “Siiri”
VAL ERI2 PN2 VARA-CACIB
Par Example du Greffier du Roi “Molly”
VET ERI1 PN3 ROP-VET
M. Grand Heritage “Haiku”
JUN ERI1 PN4 SERT
M. Grand Hirondelle “Ronda”
JUN EH2
Silvamoon Skylark “Sky”
AVO EH1
******
22.3 Kokemäki pentunäyttely, Esko Nummijärvi
M. Grand Indigo “Jannu”
PEK 1 KP ROP-PENTU RYP2
M. Grand Ideal “Cava”
PEK 1 KP VSP-PENTU
******
16.3 Riiga KV Latvian voittaja 2008, Dubravka Reicher Kroatia
M. Grand Heros “Otto”
JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP LATVIAN VOITTAJA 2008 ja RYP4
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY ERI1 PU2 CACIB
M. Grand Fameux “Fani”
VAL ERI1 PN1 CACIB LATVIAN VOITTAJA 2008
M. Grand HalloHallo “Jami”
JUN ERI1 PN2 JUN-SERT
*****
15.3 Tampere KV, Paula Heikkinen-Lehkonen
M. Grand Heritage “Haiku”
JUN EH2
*****
15.3 Vilna KV Liettuan Voittaja 2008, Rita Reyniers Belgia
M. Grand Fameux “Fani”
VAL ERI1 PN1 SERT CACIB ROP
LT MVA ja BALT MVA ja LIETTUAN VOITTAJA 2008
M. Grand HalloHallo “Jami”
JUN ERI1 PN2 JUN-SERT LIETTUAN JUNIORI VOITTAJA 2008
M. Grand Heros “Otto”
JUN ERI1 PU1 JUN-SERT VSP LIETTUAN JUNIORI VOITTAJA 2008
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY ERI1 PU2 CACIB LIETTUAN VOITTAJA 2008
*****
9.2 Tallinn KV, Wilfried Peper Saksa
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” RYP2
KÄY ERI1 PU1 CACIB ROP
Jour Apres Jour Infini “Into”
JUN EH1
M. Grand Hallohallo “Jami”
JUN ERI1 PN1 VSP JUN-SERT ROP-JUN
M. Grand Emilia “Milli”
VAL EH1
******
27.1 Turku KV, Manola Poggesi Arnetoli Italia
M. Grand Fanatique “Sanni”
VAL ERI1 PN1 CACIB ROP
Silvamoon Skylark “Sky”
AVO ERI1 PN2 SERT VARA-CACIB
M. Grand Fameux “Fani”
VAL ERI2 PN3
M. Grand Heritage “Haiku”
JUN ERI1 PN4 VARA-SERT
M. Grand Gratitude “Helga”
NUO EH1
M. Grand Fasciner “Lulu”
AVO EH2
M. Grand Finlandais “Olle”
VAL ERI1 PU1 CACIB VSP
M. Grand Granit “Kenny”
JUN ERI1 PU2 SERT
Jour Apres Jour Infini “Into”
JUN ERI2 PU3 VARA-SERT
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa”
KÄY EH1
KASVATTAJA LUOKKA KP ROP-KASV
“Good type. Very near standard. Homogenous. Correct coats.
Breeder works very well!!!”
(Koirat; Olle, Sanni, Fani, Kenny)
******
6.1 Kajaani KV, Harri Lehkonen
M. Grand Heros “Otto”
JUN ERI1 PU1 SERT ROP