10.12 Stockholm, György Tesics, Unkari
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 NORD-SERT ROP-VET VSP -> SeW-22 ja SeVW-22
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU2 VARA NORD-SERT -> NORD-SERT -> NORDIC CH
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 -> SeJW-22
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VARA NORD-SERT VSP-VET -> SeVW-22
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN3
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA ROP-JUN -> SeJW-22
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV
4.12 Helsinki KV, Anna Sofie Gothan Tanska
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> W-22 -> RYP 2 (Marta Ciborowska-Kubiak Puola)
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU2 VET-SERT VET-CACIB ROP-VET -> FI VCH -> VW-22
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU4
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI2
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN EVA
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> W-22
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VET-CACIB VSP-VET -> VW-22
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 JUN-CACIB
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO ERI1
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” AVO ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV
3.12 Helsinki NORD, Paavo Mattila
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU2 VARA NORD-SERT
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU3
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU4 VET-SERT VSP-VET -> NORD VW-22
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA JUN-ROP -> NORD JW-22
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO ERI1 SA PN2 VARA NORD-SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN3
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN4 ROP-VET -> NORD VW-22
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA JUN-SERT -> NORD JW-22
Minskuhoff´s Hope Prevails Rose “Peppi” AVO ERI1 SA SERT -> FI CH
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV
2.12 Helsinki KV, Marta Ciborowska-Kubiak Puola
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU1 NORD-SERT ROP -> HeW-22 -> RYP 1 (Gunnar Nymann Tanska)
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU3 VET-SERT VSP-VET -> HeVW-22
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU4 ROP-JUN -> HeJW-22
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO EH1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2 VARA NORD-SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET -> HeVW-22
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” JUN ERI1 SA JUN-SERT PN4 -> HeJW-22
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO EH1
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” AVO EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV
20.11 Kielce KV, Sigrid Jarmer Itävalta
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> PL W-22
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU2 VET-SERT VET-CACIB ROP-VET -> PL VW-22
Korolevskiy Dat Tedzh “Ralli” JUN EH1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP -> PL W-22
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” AVO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> CACIB -> PL CH
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO EH1
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 VET-SERT VET-CACIB VSP-VET -> PL VW-22
19.11 Kielce KV, Jelena Kruus Eesti
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VET ERI1 SA PU1 VET-SERT VET-CACIB ROP-VET ROP
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU4 SERT
Korolevskiy Dat Tedzh “Ralli” JUN ERI 1 SA PU3 JUN-SERT JUN-CACIB ROP-JUN -> PL JCH
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO ERI 1 SA PN4 SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 VET-SERT VET-CACIB VSP-VET
13.11 Riga KV, Christian Jouanchicot Ranska
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP -> BALT W-22
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET VET-CACIB -> BALT VW-22
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN3 RES-CACIB
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SA PN4
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP-> BALT W-22
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV -> BIS 5 (Tiina Taulos)
LALLI & SALLI ROP-PARI KP -> BIS 4 PARI (Dina Korna)
12.11 Jyväskylä NORD, Arja Koskelo
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 NORD-SERT VSP
6.11 Poznan KV, Petru Muntean Romania
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> PL GR CH -> RYP 4
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB -> CACIB ->PL CH
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU3 JUN-SERT ROP-JUN JUN-CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP -> PL GR CH
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO EH 1
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 VET-SERT ROP-VET VET-CACIB -> PL VCH
5.11 Poznan KV, Jaroslav Mateyas Slovenia
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RYP 3
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU3 JUN-SERT ROP-JUN JUN-CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” AVO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO ERI 1 SA PN4 SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 VET-SERT ROP-VET VET-CACIB
22.10 Seinäjoki KV, Kimmo Mustonen
Minskuhoff´s Cinderella “Sissi” KP ROP-PENTU
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO ERI1 SA PN3
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VET ERI1 SA ROP-VET VET-CACIB
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU4 JUN-SERT ROP-JUN JUN-CACIB -> FI JCH
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” palkittiin Kennelliitton kaveri koiraksi, ensimmäinen grandi Suomessa.
KASVATTAJA-LUOKKA 1 KP ROP-KASV
25.9 Zwolle, Griffon vendeen erikoisnäyttely, Marie-Annick Fabre Ranska
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP -> BEST IN SHOW 1
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA ROP-JUN -> BEST IN SHOW JUNIOR 1
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VET ERI1 SA ROP-VET -> BEST IN SHOW 2 VETERAANI
24.9 Riihimäki, Sakari Poti
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO ERI1 SA PN1 VSP
24.9 Eckerö KV, Rony Doedijns Hollanti
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 SA CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET CIB-VET SERT
Minskuhoff`s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 CIB-JUN SERT
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI2
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
18.9 Riga, Dina Korna
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP -> RYP 4
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT -> LV JCH ja BALT JCH
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU2
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU3 JUN-SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BEST IN SHOW 3
LALLI & SALLI PARI KP1 ROP-PARI -> BEST IN SHOW 3 (Pirjo Aaltonen)
17.9 Riga, Amedeo Bottero Italia
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1
Korolevskiy dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU3
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN EH1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BEST IN SHOW 3
LALLI & SALLI PARI KP1 ROP-PARI -> BEST IN SHOW 2 (Natalija Borodajenko LV)
11.9 Porvoo, Perttu Ståhlberg
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP-JUN VSP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU3
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN2 VSP-JUN
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN3
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN4 ROP-VET
MInskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” AVO ERI1 SA SERT -> FI CH
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
4.9 Oulu, Katja Korhonen
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP
Kuva: Anneli
4.9 Helsinki NORD, Perttu Ståhlberg
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 PU1 SERT NORD-SERT ROP-JUN ROP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2 VARA-NORDSERT
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI2
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 NORD-SERT VSP
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN2 ROP-JUN VARA-NORDSERT-> NORD SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only NUO ERI1 SA PN4
Minskuhoff´s Hope Prevails Rose “Peppi” AVO ERI1 SA SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP
3.9 Ähtäri, Sakari Poti
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO ERI1 SA PN1 ROP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI2 SA PN3
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN4 ROP-VET
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA VSP-JUN
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s A Kind Of Magic “Eppu” VAL ERI2 SA PU3
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU4SERT JUN-SERT ROP-JUN
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BEST IN SHOW 4 (Erja Nummi)
28.8 Ruovesi, Maija Mäkinen
Minskuhoff´s A Kind Of Magic “Eppu” VAL ERI1 SA PU1 ROP
28.8 Forssa KV, Börge Espenland Norja
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERi1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN2 ROP-JUN CIB-JUN SERT -> C.I.B JCH
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 CIB-JUN SERT -> C.I.B JCH
21.8 Tallinn KV, Zaza Omarov, Georgia
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 2
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT CIB-JUN SERT -> EE JCH
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU3 SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN2 CIB-JUN SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET CIB-VET SERT
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO ERI1 SA PN4 SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
LALLI & SALLI PARI-KILPAILU KP1 ROP-PARI -> BEST IN SHOW 3 PARI ( Mari Palgi EE)
20.8 Tallinn KV, Christine Rossier Sveitsi
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 3
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB -> CACIB -> EE CH ja BALT CH
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 CIB-JUNSERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN2 CIB-JUNSERT ROP-JUN
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Liulla” VET ERI1 SA PN3 CIB-VETSERT ROP-VERT -> C.I.B VCH
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BEST IN SHOW 4 (Linda Jurgens EE)
LALLI & SALLI PARIKILPAILU KP1 ROP-PARI -> BEST IN SHOW 1 (Ewa Gorska PL)
14.8 Bornholm KV, Jose Homen De Mello PT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> BORNHOLMS W-22 -> RYP 2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VET-SERT CIB-VET SERT ROP-VET -> DK VCH -> BORNHOLMS VW-22
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN4 SERT CIB-JUN SERT JUN-SERT -> DK JCH -> BORNHOLMS JW-22
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO EH1
Minskuhoff´s Yoy Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP -> BORNHOLMS W-22
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT CIB-JUN SERT SERT -> DK JCH -> BORNHOLMS JW-22
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI2 SA PU3
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU4
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1ROP-KASV
13.8 Bornholm NORD, Markku Mähönen
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 NORD-SERT ROP -> DKK JUBILEE W-22
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-NORD SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 VET-SERT ROP-VET -> DKK JUBILEE VW-22
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN4 JUN-SERT -> DKK JUBILEE JW-22
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 NORD-SERT VSP -> DKK JUBILEE W-22
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT SERT -> DKK JUBILEE JW-22
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
13.8 Lappeenranta, Elena Oikkonen
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP
12.8 Bornholm KV, John Wauben NL
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> HAMMARHUS W-22 -> RYP 2 (Martin Johansson SWE)
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “LIlla” VET ERI1 SA PN3 VET-SERT ROP-VET CIB-VET SERT -> HAMMERHUS VW-22
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN4 JUN-SERT CIB-JUN SERT -> HAMMERHUS JW-22
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO EH1
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB SERT VSP -> DK CH -> HAMMERHUS W-22
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT CIB-JUN SERT -> HAMMERHUS JW-22
Minskuhoff´s You Only Live twice “Lalli” VAL EH2
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
7.8 Kuopio KV, Pirjo Aaltonen
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET C.I.B VETCAC
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 VSP-VET C.I.B VETCAC
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI3 SA PN4
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI4 SA
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP
6.8 Kuopio NORD, Hannele Jokisikta
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 NORD-SERT VSP-VET VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VARA NORD-SERT ROP-VET
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN3
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI3
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP
6.8 Vesilahti, Reino Korpela
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP -> FI CH #70 -> RYP 3(Sakari Poti)
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN1 ROP-JUN VSP
5.8 Kuopio, Annette Bystrup Tanska
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU2 VSP-VET
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI3 SA PN4
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI4 SA
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV
31.7 Pori KV, Hannu Talvi
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> RYP 3
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO HYL
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
31.7 Pihtipuhdas, Paavo Mattila
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP
30.7 Kannonkoski, Jaana Kummala
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET -> BIS 3 veteraani (Paavo Mattila)
24.7 Kalajoki KV, Kirsi Honkanen
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB -> CACIB -> C.I.E #40
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VET ERI1 SA PU3 VSP-VET
Minskuhoff´s Forever Yours VAL ERI3
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN EH1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” NUO ERI1 SA PN4
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI3
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV
23.7 Kalajoki NORD, Markku Mähönen
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU1 NORD-SERT ROP
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET VARA NORD-SERT
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI2 SA PU3
Minskuhoff´s The Love Expertes “Massi” JUN ERI1 SA ROP-JUN
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI3
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VSP-VET VARA NORD-SERT
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN EH1
Minskuhoff´s Hope Prevaile Lily “Ninni” NUO ERI2
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV
22.7 Kalajoki, basset erikoisnäyttely Celine Bottussi Jocquel Ranska
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> BIS 4 (Malgorzata Wieremiejczyk- Wierzchowska PL)
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 VSP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI 1
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” NUO HYL
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” NUO H
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI3
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL EH4
Minskuhoff´s Grand What a Wonder “Wanda” VET EH2
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 VSP ja PARAS PÄÄ
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” VAL ERI2 SA PU2
Minskuhoff´s A Kind Of Magic “Eppu” VAL ERI4
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU3 ROP-JUN JUN-SERT -> FI JCH -> BIS 3 JUNIOR (Iva Cernohubova Tsekki)
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VET ERI1 SA PU4 ROP-VET -> BIS 4 VETERAANI
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO EH1
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI3
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL H
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU -> BIS 2 PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV -> BIS 2 KASVATTAJA
Massi & Nappi BIS 2 PARI
16.7 Tornio NORD, Perttu Ståhlberg
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 NORD-SERT ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 NORD-SERT VSP
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN2 VARA-NORD SERT -> NORD-SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja -> BIS 2 (Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)
15.7 Piteå NORD, Annika Ulliveit-Moe Ruotsi
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 NORD-SERT ROP -> RYP 2 (Eva Liljekvist Borg)
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 NORD-SERT VSP -> NORD CH
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN2 VARA-NORD SERT -> NORD-SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET VARA NORD-SERT -> BIS 2
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja -> BIS 2 (Kurt Nilsson)
3.7 Orivesi, Harry Tast
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU1 SERT VSP
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VET ERI1 SA PU2 VET-SERT VSP-VET -> FI VCH
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO HYL
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN3
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN4 ROP-JUN
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja
19.6 Riga KV, Jurgis Straume Latvia
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP -> LV W-22
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VET ERI1 SA PU2 VET-SERT VSP-VET -> LV VW-22
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” AVO ERI1 SA PU3 VARA-CACIB-> CACIB
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU4 -> LV JW-22
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT -> LV JW-22
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET -> LV VW-22
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN4
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” NUO ERI1 SA SERT -> LV CH
19.6 Kotka KV, Jessie Madsen Borregaard Tanska
Minskuhoff`s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand What A Wonder “Wanda” VET ERI1 SA PN2 VET-SERT ROP-VET -> FI VCH
18.6 Riga, Vitor Veiga Portugali
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” AVO ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI2
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN EH1
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” NUO ERI1
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2
Minskuhoff`s KP ROP kasvattaja -> BIS 2 (Tijana Konrad Venäjä)
18.6 Lappeenranta, Roberto Schill Romania
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s Grand What A Wonder “Wanda” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET VET-SERT
11.6 Alavus, Sanna Törnroos
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VET ERI1 SA PU2 VET-SERT ROP-VET
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI2 SA PU3
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN EH1
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja
4.6 Tallinn KV, Petru Muntean Romania
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> EEW-22
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU3
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> EEW-22
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET -> EEVW-22
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN3 ROP-JUN -> EEJW-22
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI2 SA PN4
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-PENTU -> BIS 3 (Sei-Ichiro Ishimaru)
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja
Lalli & Salli KP ROP-pari -> BIS 2 (Frank Whyte)
29.5 Kontiolahti, Martin Johansson
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 3
Kuva: Pipsa
29.5 Leszno KV, Tomasz Mroczek
Minskuhoff´s Queen Elsa Of Arendelle “Maya” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
Kuvat: Ewa
28.5 Riihimäki pentunäyttely, Paula Rekiranta
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-BABY -> RYP 2
28.5 Riihimäki, Tuula Savolainen
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP-> RYP 1 (Jari Fors) -> BIS 3 ( Frances Smith )
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VSP-VET
Minskuhoff´s Hopr Prevails Lily “Ninni” NUO ERI1 SA PN3
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1
Minskuhoff´s Hope Prevails Violet “Ronja” AVO EH1
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET VET-SERT VSP
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI2 SA PU3
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU4 JUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s Hope Prevcails Aidan “Vellu” NUO EH1
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja -> BIS 2 (Ann Joe Sampaio)
28.5 Lestijärvi, Sakari Poti
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI1 SA PN1 ROP
26.5 Riihimäki, Pirjo Aaltonen
Minskuhoff´s Grand San-Souci “Zorro” VET ERI1
26.5 Kangasniemi, Auli Haapiainen-Liikanen
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI2
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja
22.5 Rauma, Paula Rekiranta
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Kuva: Henna
21.5 Siilinjärvi, Marja Talvitie
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP -> FI VCH -> RYP 4 (Sakari Poti) -> BIS 4 VET (Markku Kipinä)
Kuvat: Anneli
21.5 Mynämäki, Sophie Aspholm
Minskuhoff´s Grand San-Souci “Zorro” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET
15.5 Hamina, Sanna Törnroos
Minskuhoff´s Grand San-Souci “Zorro” VET EH1
14.5 Helsinki KV, Kari Järvinen
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Minskuhoff´s Hope Prevails Rose “Peppi” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
14.5 Parikkala, Maija Mäkinen
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 3 (Hannu Talvi)
Minskuhoff´s Grand What a Wonder “Wanda” VET ERI1 SA PN2 VET-SERT ROP-VET
Kuvat, Pipsa
8.5 Sastamala, Riitta Lahtovaara
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 3 (Pekka Teini)
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN EH1
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja -> BIS 2 (Johan Juslin)
7.5 Loviisa, Sophie Aspholm
Minskuhoff´s Grand San-Souci “Zorro” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET
7.5 Oulu NORD, Rade Dakic Sebia
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 NORD-SERT ROP
Minskuhoff´s Hope Prevaile Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU2 VARA-NORD SERT -> NORD SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 NORD-SERT VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET VARA-NORD SERT
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN3 ROP-JUN JUN-SERT -> FI JCH
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja
1.5 Lahti pentunäyttely, Esa Ruotsalainen
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-BABY -> RYP 2
30.4 Tampere NORD, Arne Foss NO
Minskuhoff´s Grand San-Souci “Zorro” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET VET-SERT -> FI VCH
30.4 Miehikkälä, Perttu Ståhlberg
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN3 ROP-JUN
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI2
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI2 SA PU3
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja -> BIS 1 (Katja Korhonen)
24.4 Mäntsälä, Saija Juutilainen
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 1 -> BIS 2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VSP-VET
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” NUO ERI1 SA PN3 SERT
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN4 JUN-SERT VSP-JUN
Minskuhoff´s Grand San-Souci “Zorro” VET ERI1 SA PU1 VSP ROP-VET VET-SERT
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI2
Minskuhoff`s KP ROP kasvattaja -> BIS 4
Kuvat; Emma, Linda ja Seija
16.4 Lapua, Jari Fors
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1 -> BIS 2 (Pekka Teini)
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Keep On Movin “Ralf” JUN ERI1 SA PU3 VSP-JUN JUN-SERT SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI2 SA PN2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 SA PN4 JUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja -> BIS 1 (Pekka Teini)
15.4 Vesilahti, Riitta Lahtovaara
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 3
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET BOS -> BIS 3 (Reino Korpela)
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN3 ROP-JUN
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja –> BIS 2 (Satu Ylä-Mononen)
10.4 Vaasa KV, Tapio Eerola
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN2 ROP-JUN
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
9.4 Tallinn KV, Markku Mähönen
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> TLNW-22
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU2 VSP-JUN -> TLNJW-22
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” AVO ERI1 SA PU3 VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU4
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL EH2
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> TLNW-22
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI 1 SA PN2 ROP-JUN -> TLNJW-22
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET -> TLNVW-22
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” NUO ERI1 SA PN4 VARA-CACIB-> CACIB
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI2
Korolevskiy Dar Tedzh “Ralli” KP ROP-BABY
Minskuhoff´s KP ROP kasvattaja
Nallen jälkeläisluokka KP ROP -> BIS 3
Lalli & Salli KP ROP-pari
9.4 Pertunmaa,Auli Haapiainen-Liikanen
Minskuhoff´s Grand San-Souci “Zorro” VET ERI1 SA ROP-VET ROP -> RYP 2
2.4 Kajaani KV, Anneli Pukkila
Minskuhoff`s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA VET-SERT ROP-VET
Kuvat: Anneli & Pipsa
27.3 Kauhajoki, Teija Viljanmaa-Petjala
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 1 (Jari Fors) -> BIS 2 (Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VET-SERT ROP-VET -> FI VCH
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT ROP-JUN -> FI JCH
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA VSP
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1
Minskuhoff´s Keep On Movin “Ralffi” JUN EH2
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP -> BIS 3 (Markku Kipinä)
27.3 Eno, Perttu Ståhlberg
Minskuhoff´s Grand TipTop Taavi” VET ERI1 SA PU1 VET-SERT ROP-VET ROP
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Kuvat Anneli & Pipsa
26.3 Lahti KV, Aila Lehmussaari
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 VET-SERT ROP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s The Love Experts JUN EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP
MINSKUHOFF´S GRAND SAN-SOUCI “ZORRO”
20.3 Porvoo, tuomari Miira Hellsten sisäetsintä 100p, 0 virhepistettä, sijoitus 11
6.3 Loviisa, tuomari Miira Hellsten kaikki etsintämuodot 25p, 4 virhepistettä, sijoitus 28
ONNEA ONNEA ZORRO ja LINDA, ensimmäinen Grandi Suomessa kun on käynyt kokeissa.
6.3 Vilna KV, Ramune Kazlauskaile LT
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 PU1 SERT CACIB ROP
Minskuhofff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB-> CACIB
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN -> LT JCH ja EE JCH
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI 2
5.3 Vilna KV, Julija Aidietiene LT
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> LT JW-22
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB -> LT W-22
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB -> LT CH
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 VET-SERT ROP-VET -> LT VW-22
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI2
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SERT CACIB -> LT W-22
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SERT
4.3 Vilna KV, Ligita Zake LV
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI2
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP
DEbucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SERET VARA-CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SERT
26.2 Jämijärvi, Leila Kärkäs
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET VET-SERT
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU2
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP -> BEST IN SHOW 1
20.2 Tallinn, Saija Juutilainen
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT ROP-JUN -> EE JCH -> BALT JCH
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI 2
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU2 SERT
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU 3
Lalli & Salli KP1 ROP-pari -> BEST IN SHOW 4 (Igoris Zizevskis LT)
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP
19.2 Tallinn KV, Jelena Kruus EE
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU 2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU3
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” JUN ERI 1 SA JUN-SERT ROP-JUN VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN3
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI2 SA PN4
Lalli & Salli KP1 ROP-pari
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP
13.2 Valmiera, Pedro Delerue PT
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1 (Rade Dakic Serbia)
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU3 SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT
Lalli & Salli ROP-pari
KASVATTAJA-LUOKKA ROP -> BEST IN SHOW 1 (Leos Jancik Tsekki)
12.2 Valmiera, Leos Jancik Tsekki
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP Valmiera W-22-> RYP 1 -> BEST IN SHOW 4 (Zdenka Jilkova, Tsekki)
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT -> Valmiera JW-22 -> LV JCH -> BALT JCH
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SA PU3 SERT -> LV CH
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP -> Valmiera VW-22 -> BEST IN SHOW 5 ( Zdenka Jilkova)
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2 -> Valmiera W-22
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT -> Valmiera JW-22 -> LV JCH
Lalli & Salli ROP-pari
KASVATTAJA-LUOKKA ROP -> BEST IN SHOW 2 (Beta Petkevica LV)
30.1 Kaunas KV, Renata Petreviciene Liettua
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP -> RYP 1 (Irina Poletaeva)
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 KUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 VET-SERT ROP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 JUN-SERT VSP-JUN
29.1 Kaunas KV, Viktoras Avtusko Liettua
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP -> Kaunas W-22 -> RYP 1 -> BEST IN SHOW 4 (Gerard Cox)
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB -> LT CH
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 KUN-SERT ROP-JUN -> Kaunas JW-22 -> LT JCH
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP -> Kaunas W-22
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 VET-SERT ROP-VET -> Kaunas VW-22
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 JUN-SERT VSP-JUN -> Kaunas JW-22 -> LT JCH
28.1 Kaunas KV, Gerard Cox Irlanti
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP -> RYP 1 -> BEST IN SHOW 2 ( Ramune Kazlauskaile LT)
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 KUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 VET-SERT ROP-VET
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” JUN ERI1 JUN-SERT VSP-JUN
9.1 Tarto, Manola Poggesi Italia
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> EE JCH -> RYP 4
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU2 SERT
8.1 Tarto, Nina Karlsdotter Ruotsi
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI1 SA PU1 SERT ROP -> EE CH -> RYP 2
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT ROP-JUN