13.12 Tukholma KV, Paula Sunebring Ruotsi
MG Wolarius “Mia” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> PMV-15
MG Xoanna “Zussi” NUO ERI1
Helsinki KV 6.12 Kresten Scheel Tanska
M You Only Live Twice “Lalli” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP -> JW-15 ja W-15
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU2 CACIB
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VET ERI1 SA PU3 VSP-VET -> VW-15
MG Xeven “Pöysti” NUO EH1
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET -> VW-15 ja W-15
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN2 CACIB
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1 -> JW-15
MG What a Wonder “Wanda” VAL EH2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV
GFdB Birte Scheel
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> W-15
Pentunäyttely Marjo Nygård
M. Chiquitita “Martta” PEK 1 KP ROP-PENTU
Helsinki KV 5.12 Anne Livo Buvik Norja
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> HeW-15
MG Xeven “Pöysti” NUO ERI1 SA PU3 VARA-SERT VARA-CACIB -> CACIB
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1 SA PN2 VARA-SERT -> HeJW-15
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1
MG What a Wonder “Wanda” VAL ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV
GFdB Marina Markio
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> HeW-15
Pentunäyttely Kirsi Honkanen
M. Chiquitita “Martta” PEK 1 KP ROP-PENTU
Geneva KV Sveitsi 22.11 Arne Foss Norja
MG Sans-Souci “Zorro” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP
Jyväskylä KV 22.11 Theo Leenen Belgia
MG Olivier “Tico” VAL ERI2
Geneva KV Sveitsi 21.11 Boris Chapiro
MG Sans-Souci “Zorro” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RYP 1 (Saija Juutilainen)
Jyväskylä KV 21.11 Rui Oliveira Portugali
MG Olivier “Tico” VAL ERI2 PU3 VARA-CACIB
MG Whiskey River “Whisky” VAL ERI3 SA PU4
Riga 15.11 Wieslawa Misterska-Kluska Puola
M You Only Live Twice “Lalli” JUN ERI1 SA PU1 ROP-JUN ROP ->
BIS2-JUNIOR ja BIS 2
MG Xeven “Pöysti” NUO ERI1 SA PU2 SERT
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1 SA PN1 VSP-JUN VSP
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN3
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN4
MG Olivienne “Oona” VAL ERI3 SA
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP -> BIS 2
MALLIN JÄLKELÄIS-LUOKKA KP 1 ROP -> BIS 1
LALLI ja LILLI PARI KP 1 ROP -> BIS 1
Riga KV 14.11 Zoran Brankovic Serbia
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> Riga´s W-15
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1 SA PN3
MG Olivienne “Oona” VAL ERI3
MG Valerie Fair “Vally” AVO ERI1
MG Xeven “Pöysti” NUO ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP
MALLIN JÄLKELÄIS-LUOKKA KP 1 ROP -> BIS 1
LALLI ja LILLI PARI KP 1 ROP
Tartu KV 9.11 Kirsi Honkanen
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT VSP-JUN
M You Only Live Twice “Lalli” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP-JUN
MG X-Presso “Jekku” NUO ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP
MALLIN JÄLKELÄIS-LUOKKA KP 1 ROP -> BIS 1 (Rade Vesic, Serbia)
LALLI ja LILLI PARI KP 1 ROP
Tartu KV 8.11 Luza Beradza, Tsekki
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT VSP-JUN
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
M You Only Live Twice “Lalli” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP-JUN
MG X-Presso “Jekku” NUO ERI1 SA PU2 SERT CACIB
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP
MALLIN JÄLKELÄIS-LUOKKA KP 1 ROP -> BIS 1 (Rune Arvid Lysgaard NO)
LALLI ja LILLI PARI KP 1 ROP
1.11 Herning, Tanska
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> DK CH ja DKW-15
31.10 Herning, Tanska
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI 1
25.10 Seinäjoki KV, Martin Johansson Ruotsi
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
MG Xeven “Pöysti” NUO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB -> CACIB
MG Valdemar “Willy” AVO ERI1
MG Whiskey River “Whisky” VAL ERI2
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG Elysion “Melli” VET EH1
25.10 Lahti Pentunäyttely, Marianne Holm
M. Super Trouper “Ransu” PEK 1 KP ROP-PENTU
M. My Dancing Queen “Love” PEK 1 KP VSP-PENTU
M. Chiquitita “Martta” PEK 2
M. Mamma Mia “Isla” PEK3
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
PARI Ransu & Isla ROP-PARI -> BIS 4 (Juha Putkonen)
25.10 Panevezys Liettua, Galina Zhuk Valko-Venäjä
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 SERT ROP -> RYP 1
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT VSP-JUN
-> LT JCH ja BALT JCH
M You Only Live Twice “Lalli” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP-JUN VSP
-> LT JCH ja BALT JCH -> BIS 4 JUNIOR (Jurate Butkiene LT)
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BIS 1 (Livija Zizevske LT)
PARI Lalli & Lilli ROP-PARI -> BIS 3 PARI (Jelena Kruus EE)
24.10 Panevezys, Jelena Kruus Eesti
M You Only Live Twice “Lalli” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> RYP 3 MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 SERT VSP
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT VSP-JUN
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BIS 3 (Galina Zhuk BY)
PARI Lalli & Lilli ROP-PARI -> BIS 3 PARI (Igoris Zizevske LT)
18.10 Rakvere Manola Poggesi, Italia
M You Only Live Twice “Lalli” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> EE JCH ja LV JCH -> RYP 2
M VIP at Black Majesty “Riksu” VAL ERI1 SA PU2 SERT
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 VSP
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT VSP-JUN
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BIS 2 (Galina Zhuk BY)
PARI Lalli & Lilli ROP-PARI -> BIS 2 PARI (Natalia Sedykh Venäjä)
JÄLKELÄIS-LUOKKA MALLI KP 1 ROP-JÄLK -> BIS 2 (Petrus Rosenboom Belgia)
17.10 Rakvere, Galina Zhuk, Valko-Venäjä
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 1
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT VSP-JUN
M You Only Live Twice “Lalli” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP-JUN VSP
M VIP at Black Majesty “Riksu” VAL ERI1 SA PU2 SERT -> EE CH ja BALT CH KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BIS 1 (Antonio di Lorenzo IT)
PARI Lalli & Lilli ROP-PARI -> BIS 4 PARI (Beata Petkeviva LV)
JÄLKELÄIS-LUOKKA MALLI KP 1 ROP-JÄLK -> BIS 1 (Roberto Schill Romania)
11.10 Valmiera Latvia, Piotr Krol Puola
M You Only Live Twice “Lalli” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BIS 2 (Margaret O´Gorman Irlanti )
Pari Lalli & Lilli -> BIS 3 (Zorica Salijevic)
Jälkeläisluokka Malli -> BIS 2 (Margaret O´Gorman Irlanti)
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA ROP
M. Mamma Mia “Isla” ROP BABY
10.10 Valmiera Latvia, Margaret O´Gorman Irlanti
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 4
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT
M You Only Live Twice “Lalli” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT VSP
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BIS 3 ( Valentin Ferderov Valko-Venäjä)
Pari Lalli & Lilli -> BIS 3 (Nemanja Jovanovic Serbia)
Jälkeläisluokka Malli -> BIS 2 (Viktoras Avtusko Liettua)
M. Griffon Qanette “Teela” VAL ERI1 SA ROP
M. Mamma Mia “Isla” ROP BABY
27.9 Eckerö KV, Hans Lehtinen
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN2 VARA-CACIB
MG Notre-Dame “Malli” VAL EH2
MG Wolarius “Mia” VAL H
MG Xoanna “Zussi” NUO EH2
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1
M You Only Live Twice “Lalli” JUN EH2
M VIP at Black Majesty “Riksu” VAL EH1
20.9 Tanska Basset erikoisnäyttely, Mette Aunsberg Tanska
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> BIS 3
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1
MG TipTop “Taavi” VAL ERI1
M You Only Live Twice “Lalli” JUN EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BIS 1
19.9 Tanska KV, Svend Lövenkjaer Tanska
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP -> DK CH ja KBHV-15
MG TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP -> DK CH ja KBHV-15
M You Only Live Twice “Lalli” JUN ERI 1 SA PU2 VARA-SERT -> KBHJV-15
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1
14.9 Porvoo, Rune Fagerström
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 VSP
MG Xeven “Pöysti” JUN ERI1 SA PU3 SERT
M Live and Let Die “Nico” ERI2
M Doctor No “Julle” EH3
MG Voyager “Wäinö” AVO EH1
BM Rumour Has It “Funky” VAL EH3
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN2
MG What a Wonder “Wanda” VAL ERI2 SA PN3
M For Your Eyes Only “Lilli” ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
5.9 Vantaa, Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska Puola
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 ROP
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
MG Vanity Fair “Vilma” VAL ERI2 SA PN3
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1 SA PN4 SERT
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI3 SA
MG Olivienne “Oona” VAL EH4
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 VSP
M Live and Let Die “Nico” JUN ERI1 SA PU2 SERT
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI2 SA PU3
MG Valdemar “Willy” AVO ERI1 SA PU4 VARA-SERT
M Doctor No “Julle” JUN ERI2
MG Voyager “Wäinö” AVO EH2
M VIP at Black Majesty “Riksu” VAL ERI3 SA
BM Rumour Has It “Funky” VAL ERI4 SA
Boléro vttv “Bondi” VET ERI1 SA VSP-VET
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
GGV, Harto Stockmari
Gyanne “Lilli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 3
GFdB Barbara Müller, Sveitsi
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 PU1 CACIB ROP -> EUV-15
GBGV, Niels Brandstrup Norja
MG Wolarius “Mia” AVO ERI2
4.9 Oslo, Gavin Robertson Iso-Britania
MG Wolarius “Mia” AVO EH2
30.8 Visby KV, Annika Ulliveit-Moe Ruotsi
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1 SA PN2
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI2 SA PN3 RES-CACIB
M VIP at Black Majesty “Riksu” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
M You Only Live Twice “Lalli” JUN ERI1 SA PU2
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
30.8 Eksjö, Ann-Cathryn Almstedt
MG Xoanna “Zuzzi” JUN ERI1 -> BIS 2 JUNIORI
30.8 Tervakoski KV, Juha Lehtinen
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 2 (Lars Widén)
MG Elyison “Melli” VET ERI1 ROP-VET
GGV, Gyanne “Lilli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
29.8 Norberg, Annelie Karlsson
M Bond James Bond “Messi” PEK1 KP ROP-PENTU -> RYP1 -> BIS 2 ( Susanne Swedjebrink)
29.8 Visby, Bo Wallin Ruotsi
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 ROP
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1 SA PN2
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN3
M VIP at Black Majesty “Riksu” VAL ERI1 SA PU1 VSP
M You Only Live Twice “Lalli” JUN ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
23.8 Heinola, Massimiliano Mannucci, Italia
MG Sans-Souci “Zorro” VVAL ERI1 SA PU1 ROP
M You Only Live Twice “Lalli” JUN ERI1
MG Voyager “Wäinö” AVO ERI1
MG TipTop “Taavi” VAL ERI2
MG Michael J “Mitro” VAL ERI3
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 VSP
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI1 SA PN2 SERT
M Casino Royale “Wiiwi” JUN ERI2 SA PN3 VARA-SERT
MG Vanity Fair “Vilma” VAL ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP
22.8 Kouvola, Juha Putkonen
MG TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 ROP
M You Only Live Twice “Lalli” JUN ERI1 SA PU2 SERT
MG Voyager “Wäinö” AVO EH1
M Casino Royale “Wiiwi” JUN ERI1 SA PN2 SERT VSP
MG Vanity Fair “Vilma” VAL ERI1 SA PN2
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI2 SA PN3
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI2 SA PN4 VARA-SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP
22.8 Tallinna KV, Claudio De Giuliani Italia
MG Wings of Love “Wenla” AVO ERI1
21.8 Tallinna, Siret Lepasaar
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI SA PN2
MG Notre-dame “Malli” VAL ERI2 SA PN3
M For Your Eyes Only “Lilli” JUN ERI2
M You Only Live Twice “Lalli” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT VSP-JUN
MG TipTop “Taavi” VAL ERI2 SA PU4
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP -> BIS 2 (Jelena Kruus EE)
JÄLKELÄIS-LUOKKA “Malli” KP ROP -> BIS 1 (Jelena Kruus EE)
PARI-KILPAILU LALLI & LILLI KP ROP -> BIS 1 (Jelena Kruus)
16.8 Kotka KV, Ekaterina Senashenko Venäjä
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP1 -> BIS 4 (Irina Poletaeva)
MG TipTop “Taavi” VAL ERI3
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1
M You Only Liver Twice “Lalli” PEK 1 KP ROP-PENTU
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK 1 KP VSP-PENTU
Kuvat: Linda Holopainen
Kuvat: Jari Kunnari ja Pawdium
16.8 Bornholm KV, Hanne Laine Jensen
MG Wolarius “Mia” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP -> DK CH
15.8 Bornholm KV Aase Jakobsen
MG Wolarius “Mia” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP
9.8 Askersund, Per-Harald Nymark Norja
MG Xoanna “Zuzzi” JUN ERI1 SA PN1 ROP
9.8 Joensuu, Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
MG TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 2
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI2 SA PU2
M VIP at Black Majesty “Riksu” VAL ERI3 SA PU3
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2
MG What a Wonder “Wanda” VAL ERI3 SA PN3
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK1 KP ROP-PENTU
M You Only Live Twice “Lalli” PEK1 KP VSP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
8.8 Joensuu KV, Elizabeth Gonzalez, Gibraltar
MG Xeven “Pöysti” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP ROP-JUNIOR
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI2
M VIP at Black Majesty “Riksu” VAL ERI1 SA PU2 CACIB
MG Sibelius “Jimmy” VAL EH2
MG TipTop “Taavi” VAL EH3
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG What a Wonder “Wanda” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB
MG Olivienne “Oona” VAL ERI3
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI4
M You Only Live Twice “Lalli” PEK1 KP ROP-PENTU
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK1 KP VSP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
8.8 Pälkäne, Paula Heikkinen-Lehkonen
Bolero van TumTums Vriendjes “Bondi” VET ERI1 ROP-VET
MG Wings of Love “Wenla” VAL ERI1
MG Elysion “Melli” VET EH1
2.8 Pori KV, Boris Spoljaric Kroatia
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG Xeven “Pöysti” JUN ERI1 SA PU2 SERT
Kuva: Sirpa Koivulaakso
1.8 Iisalmi KV, Riitta Lahtovaara
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> RYP 1
MG What a Wonder “Wanda” VAL ERI2 SA PN2 VARA-CACIB -> CACIB
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI3 SA PN3
MG Michael J “Mitro” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI1 ROP-JUNIORI
M You Only Live Twice “Lalli” PEK 1 KP ROP-PENTU
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK 1 KP VSP-PENTU
KASVATTAJ-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
Kuvat: Pipsa Spaak
26.7 Adazi ryhmä 6, Tanya Arangelova Bulgaria
MG Xeven “Pöysti” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP -> LV JCH -> BIS 2 JUNIORI -> BIS 2
M VIP at Black Majesty “Riksu” VAL ERI1 SA PU2
MG Whiskey River “Whisky” AVO ERI1 SA PU3 SERT
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Olivienne “Oona” VAL ERI2 SA PN2
MG What a Wonder “Wanda” AVO ERI1 SA PN3 SERT
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI3 SA PN4
M You Only Live Twice “Lalli” PEK 1 KP ROP-PENTU -> BIS 1 PENTU
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK 1 KP VSP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BIS 1 KASVATTAJA
PARI-KILPAILU WHISKY & WANDA -> BIS 1 PARI
Ja minä sain kunniapalkinnon koska olen aktiivinen kävijä.
26.7 Adazi, Renate Petkeviciene, Liettua
MG Xeven “Pöysti” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT ROP -> RYP 4
MG Whiskey River “Whisky” AVO ERI1 SA PU2 SERT
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2
MG What a Wonder “Wanda” AVO ERI1 SA PN3 SERT
M You Only Live Twice “Lalli” PEK 1 KP ROP-PENTU
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK 1 KP VSP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BIS 5 KASVATTAJA (Natalia Sedykh Venäjä)
PARI-KILPAILU WHISKY & WANDA ROP-PARI
25.7 Adazi KV, Elena Kuleshova Venäjä
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> RYP 2
MG What a Wonder “Wanda” AVO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> CACIB -> LV CH
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN3
MG Xeven “Pöysti” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT VSP
MG Whiskey River “Whisky” AVO ERI1 SA PU2 SERT CACIB
M You Only Live Twice “Lalli” PEK 1 KP ROP-PENTU -> BIS 5 PENTU (Natalia Sedykh Venäjä)
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK 1 KP VSP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
PARI-KILPAILU WHISKY & WANDA -> BIS 3 PARI
25.7 Mikkeli KV, Hannu Talvi
MG TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
MG Wings of Love “Wenla” AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP -> FI CH ja LV CH
24.7 Helsinki KV, Arja Koskelo
MG Elysion “Melli” VET ERI1 ROP-VET
MG Sans-Souci “Zorro” VAL H
19.7 Ylivieska KV, Juhani Lappi
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
18.7 Kemi KV, Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 1 (Dusan Paunovic, Serbia)
MG Octavius “Pablo” VAL ERI3 PU 3
Kuva: Jari Kunnari
18.7 Iitti pentunäyttely, Hannele Jokisilta
M You Only Live Twice “Lalli” PEK1 KP ROP-PENTU -> RYP 4
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK1 KP VSP-PENTU
M Casino Royale “Wiiwi” PEK2
18.7 Hyvinkää, Paavo Mattila
MG Xeven “Pöysti” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET
MG Sans-Souci “Zorro” VAL ERI1 SA PU3
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 VSP-VET VSP
MG Wings of Love “Wenla” AVO ERI1
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV
12.7 Oulu KV, Ruiz Rodriquez Francisco, Espanja
MG Octavius “Pablo” VAL ERI2 PU2 VARA-CACIB
MG Wings of Love “Wenla” AVO ERI1 SA PN2 VARA-SERT VARA-CACIB
11.7 Laukaa, Jari Fors
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 2
MG Whiskey River “Whisky” AVO ERI1 SA PU2 SERT -> FI CH
MG Xeven “Pöysti” JUN ERI1 SA PU3 VARA-SERT
M VIP at Black Majesty “Riksu” VAL ERI2 SA PU4
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Olivienne “Oona” VAL ERI2 SA PN2
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI3 SA PN3
MG What a Wonder “Wanda” AVO ERI1 SA PN4 SERT -> FI CH ja EE CH
MG Egeria “Siiri” VET ERI1 SA ROP-VET
M You Only Live Twive “Lalli” PEK1 KP ROP-PENTU
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK1 KP VSP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BIS 3 (Markku Kipinä)
Gyanne “Lilli” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Kuvat: Jari Kunnari
11.7 Oulu KV, Igor Selimovic Kroatia
MG Octavius “Pablo” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
MG Wings of Love “Wenla” AVO ERI1
5.7 Tuusula, Basset erikoisnäyttely Jan Ryk Puola
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> BIS 3 (David R Miller USA)
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET
MG Xeven “Pöysti” JUN ERI1 SA PU4 SERT VSP-JUNIOR
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI2
MG Voyager “Wäinö” AVO ERI1
MG Michael J “Mitro” VAL ERI4
MG TipTop “Taavi” VAL ERI MG Sans-Souci “Zorro” VAL EH
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN3 VSP-VET
MG Wings of Love “Wenla” AVO ERI1
MG Wolarius “Mia” VAL ERI3
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI4
MG Notre-Dame “Malli” VAL EH
M You Only Live Twice “Lalli” PEK 1 KP ROP-PENTU -> BIS 1 PENTU
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK 1 KP VSP-PENTU
M Casino Royale “Wiiwi” PEK 2 KP
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV -> BIS 2
BONDI JÄLKELÄIS-LUOKKA -> BIS 2
KOTI-KOIRA KISA MG Ulysseys “Puppe” -> BIS 1
PARI-PARIKISAT MELLI ja BONDI -> BIS 2
WENLA ja PUPPE -> BIS 4
LILLI ja LALLI -> BIS 5
GGV Gyanne “Lilli” VAL ERI1 SA PN1 ROP
GFDB M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 ROP
5.7 Alfta, Harto Stockmari
M Bond James Bond “Messi” PEK1 KP ROP-PENTU
MG Silmarillion “Mille” AVO H
5.7 Pärnu KV, Sumiko Ikeda Japani
MG Wolfgang “Wolf” AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RYP 2
MG Whiskey River “Whisky” AVO ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
MG What a Wonder “Wanda” AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
PARI-KISA Wanda ja Whisky ROP-PARI
4.7 Pärnu KV, Jelena Kruus Eesti
MG Whiskey River “Whisky” AVO ERI1
MG What a Wonder “Wanda” AVO ERI1
PARI-KISA Wanda ja KISA Wanda ja Whisky ROP-PARI -> BIS 2
4.7 Tuusula, Krystyna Opara Puola
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 2 (Pekka Teini)
MG TipTop “Taavi” VAL ERI2 SA PU2
MG Voyager “Wäinö” AVO ERI1 SA PU3 SERT
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI1 SA PU4 VARA-SERT ROP-JUNIOR
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI2 SA PN2
MG Wolarius “Mia” AVO ERI1 SA PN3 SERT -> FI ja DK CH
MG Wings of Love “Wenla” AVO ERI2 SA VARA-SERT
M You Only Live Twice “Lalli” PEK 1 KP ROP-PENTU
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK 1 KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BIS 2
GGV Gyanne “Lilli” VAL ERI1 SA PN1 ROP
27.6 Pieksamäki Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP1 -> BIS 2 (Markku Kipinä)
27.6 Riga KV, Grzegorz Weron Puola
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> LVW-15
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI1 SA PU1 VSP -> LVJW-15
MG Vanity Fair “Vilma” AVO EH1
MG Xanadu “Gilda” JUN ERI1
BM Rumour Has It “Funky” AVO EH1
M You Only Live Twice “Lalli” PEK 1 KP ROP-PENTU -> BIS 6 (Nina Kharatishvili Venäjä)
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK1 KP VSP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BIS 4 (Olga Kosareva Venäjä)
21.6 Tromsa KV, Anne-Marit Olsen Norja
MG Xeven “Pöysti” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
MG Olivienne “Oona” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
20.6 Rovaniemi KV, Esko Nummijärvi
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 ROP ROP-VET
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN2 CACIB
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN3 RES-CACIB
M VIP at Black Majesty “Riksu” VAL ERI1 SA PU1 CACIB VSP
M You Only Live Twive “Lalli” PEK 1 KP ROP-PENTU
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK 1 KP VSP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV -> BIS 2 (Marjatta Pylvänäinen-Suorsa)
14.6 Salo Kirsi Honkanen
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP1 ( Stephen O´Brian IRL) -> BIS2 (Noreen Clark IRL)
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI2 SA PU2
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI1
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Vanity Fair “Vilma” VAL ERI2 SA PN2
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI3 SA PN3
MG Gratitude “Helga” VET ERI1 ROP-VET
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
13.6 Tuuri, Jari Fors
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP3
M VIP at Black Majesty “Riksu” AVO ERI1 SA PU2 SERT -> FI, RU, LT, LV CH
MG Uner Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Vanity Fair “Vilma” AVO ERI1 SA PN2 SERT -> FI, RU CH
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN3
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
7.6 Riihimäki, Maija Mäkinen
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Bolero vttv “Bondi” VET ERI1 SA PU2 ROP-VET
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI1 SA PU3 SERT
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN2
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN3
MG Elysion “Melli” VET ERI1 VSP-VET
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV
6.6 Haapajärvi, Erja Nummi
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 ROP
31.5 Mänttä-Vilppula, Hannele Jokisilta
BM Rumour Has It “Funky” VAL ERI1 SA PU1 ROP
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI1 SA PU2 SERT
M VIP at Black Majesty “Riksu” AVO ERI1 SA PU3 VARA-SERT
MG Olivier “Tico” VAL ERI2 SA PU4
MG Marcello “Veeti” AVO H
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN4 ROP-VET
MG Wings of Love “Wenla” NUO ERI1 SA PN4 SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV
31.5 Tallinn ryhmänäyttely, Eli-Marie Klepp Norja
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 ROP
31.5 Lieksa ryhmänäyttely, Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
MG TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 ROP
MG What a Wonder “Wanda” AVO ERI1 SA PN1 SERT VSP
MG Whiskey River “Whisky” AVO EH1
30.5 Tallinn Winner, Dianne Besoff, Itävalta
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> ESTW-15
MG MinGrand “Mokka” VAL ERI1 Liliane de Ridder Belgia
24.5 Helsinki KV, Wim Wellens, Alankomaat
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
MG Xeven “Pöysti” JUN ERI1 SA PU3 SERT ROP-JUNIOR
MG Sans-Souci “Zorro” VAL ERI2 KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV
Hamina KV, Paula Heikkinen-Lehkonen
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
M VIP at Black Majesty “Riksu” AVO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB-> CACIB
BM Rumour Has It “Funky” VAL ERI2 SA PU3
MG Xeven “Pöysti” JUN H
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG Notre-Dame “Malli” VAL EH2
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV
Helsinki 17.5 pentunäyttely, Rune Fagerström
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK 1 KP ROP -> RYP2
M You Only Live Twice “Lalli” PEK 1 KP VSP
Kuvat: Carita Servin-Honkasalo
Varkaus KV 17.5 Paula Sunebring Ruotsi
MG Whiskey River “Whisky” AVO ERI1
MG Sibelius “Jimmy” VAL EH1 MG TipTop “Taavi” VAL EH2
MG Sans-Souci “Zorro” VAL HYL
MG What a Wonder “Wanda” AVO EH1
MG Fasciner “Lulu” VET T
16.5 Jäderfors Ruotsi, Basset special Göran Hallberger
MG Silmarillon “Mille” AVO ERI1 SA PU1 ROP -> BIS2
MG Bond James Bond “Messi” PEK1
Rauma 16.5 Esko Nummijärvi
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI1 SA PU2 SERT ROP-JUNIOR
M VIP at Black Majesty “Riksu” AVO ERI1 SA PU3 VARA-SERT
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN2
MG Vanity Fair “Vilma” NUO ERI1 SA PN3 SERT
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN4
MG Xanadu “Gilda” JUN ERI1 VSP-JUNIOR
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
GGV Gyanne “Lilli” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Vantaa 14.5 pentunäyttely, Harto Stockmari
M You Omly Live Twice “Lalli” PEK1 KP ROP -> RYP 1 -> BIS 3
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK1 KP VSP
PARI-KILPAILU -> BIS 1 Nina Janger
Kuvat: Carita Servin-Honkasalo
Lahti 10.5 pentu-näyttely, Eeva Resko
M You Only Live Twice “Lalli” PEK 1 KP ROP -> RYP 1 -> BIS 3 Juha Putkonen
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK 1 KP VSP
M Skyfall “Tosca” PEK 2 KP
Ödeshög 9.5 Ruotsi Linda Bergqvist
MG Xoanna “Zuzzi” JUN ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 2
Rakvere 3.5 Nenad Matejevic, Serbia
M VIP at Black Majesty “Riksu” AVO ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI2 PN2
MG Xanadu “Gilda” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT ROP-JUN -> EE JCH ja BALT JCH M You Only Live Twice “Lalli” PEK1 KP ROP-PENTU -> BIS 3 PENTU (Panos Demetriou Kypros)
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK1 KP VSP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 1 (Tatyana Romanovskaya Valko-Venäjä)
Rakvere 2.5 Gerard Cox, Irlanti
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 PN1 ROP -> RYP 1
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2
M VIP at Black Majesty “Riksu” AVO ERI1 SA PU1 VSP
MG Xanadu “Gilda” JUN EH1
M You Only Live Twice “Lalli” PEK1 KP ROP-PENTU
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK1 KP VSP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 3
Tohmajärvi 2.5 Sakari Poti
MG TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 ROP
MG What a Wonder “Wanda” NUO ERI1 SA PN1 SERT VSP MG Whiskey River “Whisky” NUO ERI1 SA PU2 SERT
Tampere KV 2.5 Kurt Nilsson, Ruotsi
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 2
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 ROP-VET
MG Elysion “Melli” VET EH2
Jönköping 1.5 Bengt Åke Bogren
MG Wolarius “Mia” NUO ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 1
Lahti 1.5 Taina Nygård
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 VSP
MG Notre-Dame “Malli” VAL ERI2 SA PN2
MG Wings of Love “Wenla” NUO EH1
MG Fasciner “Lulu” VET ERI1 ROP-VET
MG Hirondelle “Ronda” VET EH2
MG Sans-Souci “Zorro” VAL ERI1 SA PU2
MG Sibelis “Jimmy” VAL ERI2 SA PU3
MG Xeven “Pöysti” JUN ERI1
MG X-Presso “Jekku” JUN EH2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV
Roskilde KV 26.4 John Finnich Pedersen Tanska
MG Wolarius “Mia” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP -> Crufts
Talsi 26.4 Leos Jancik Tsekki
MG Valerie Fair “Vally” NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP -> RYP 4 (Elvira Romanenkova RU)
Talsi 25.4 Zlatko Kraljic, Slovenia
MG Valerie Fair “Vally” NUO ERI1 SA PN1 SERT ROP -> RYP 3
Roskilde KV 25.4 Tino Pehar Kroatia
MG Wolarius “Mia” NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP
Kouvola pentunäyttely 19.4, Marja Talvitie
M You Only Live Twice “Lalli” PEK 1 KP ROP-PENTU -> RYP 1
M For Your Eyes Only “Lilli” PEK 1 KP VSP-PENTU
PARIKILPAILU Lalli & Lilli -> BIS 3
Vaasa KV 12.4 Tanya Ahlman-Stockmari
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP
MG Vanity Fair “Vilma” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> CACIB
MG Xeven “Pöysti” JUN ERI1 SA PU1 SERT VSP
M VIP at Black Majesty “Riksu” AVO ERI1 SA PU2 VARA-SERT CACIB
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI2 SA PU3
KASVATTAJA-LUOKKA KP 1 ROP-KASV
Tallinn KV 11.4 Tiina Illukka
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> TLN W-15 -> RYP 2 (Jelena Kruus) MG X-Presso “Jekku” JUN ERI1 SA PU2 ROP-JUN -> TLN JW-15
MG Whiskey River “Whisky” NUO ERI1 SA PU3 VARA-CACIB -> CACIB
M VIP at Black Majesty “Riksu” AVO EH1
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> TLN W-15
MG What a Wonder “Wanda” NUO ERI1 SA PN2 VARA-CACIB -> CACIB
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV
M Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> TLN W-15
Imatra 5.4 Auli Haapiainen-Liikanen
MG TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 3
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI2 SA PU2
MG Sans-Souci “Zorro” VAL ERI3 SA PU3
BM Rumour Has It “Funky” AVO ERI1 SA PU4 SERT -> FI CH
M VIP at Black Majesty “Riksu” NUO ERI1 SA VARA-SERT
MG Whiskey River “Whisky” NUO ERI2 SA
MG Voyager “Wäinö” NUO EH3
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI1 SA ROP-JUNIOR
MG Xeven “Pöysti” JUN ERI2 SA
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 VSP ROP-VET
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN2
MG Vanity Fair “Vilma” NUO ERI1
MG What a Wonder “Wanda” NUO ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA 1 KP ROP-KASV
Stockholm KV 4.4 Sigrid Jarmer, Itävalta
MG Sibelius “Jimmy” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> SeW-15
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI1 SA PU2 -> SeJW-15
M VIP at Black Majesty “Riksu” NUO ERI1
MG Wolarius “Mia” NUO ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> SeW-15
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN2 VARA-CACIB
MG Vanity Fair “Vilma” NUO ERI1 SA PN3
MG Xoanna “Zussi” JUN ERI1 SA PN4 -> SeJW-15
KASVATTAJA-LUOKKA 1 KP ROP-KASV
Turku KV 28.3 Stefan Sinko, Slovenia
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI1 SA PU1 SERT ROP
Boléro vttv “Bondi” VET ERI1 SA PU2 VSP-VET
M VIP at Black Majesty “Riksu” AVO ERI1 SA PU3 VARA-SERT CACIB
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI2 SA PN3 VARA-CACIB
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN4 ROP-VET
KASVATTAJA-LUOKKA 1 KP ROP-KASV
Lahti KV 22.3 Leif Herman-Wilberg, Norja
MG Xeven “Pöysti” JUN ERI1 SA PU1 SERT VSP ROP-JUNIOR
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU2 CACIB
MG Whiskey River “Whisky” NUO ERI1
Riga KV 22.3, Viera Staviarska, Slovakia
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> RYP 1 (Luis Manuel Calado Catalan PT)
MG Xanadu “Gilda” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT
MG Wings of Love “Wenla” NUO ERI1 SA PN3 SERT VARA-CACIB -> CACIB
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI1 SA PU1 JUN-SERT VSP
M VIP at Black Majesty “Riksu” NUO ERI1 SA PU2 SERT CACIB
KASVATTAJA-LUOKKA 1 KP ROP-KASV
Riga KV 21.3, Luis Manuel Calado Catalan, Portugali
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> Crufts ->RYP 4 (Viera Staviarska, Slovakia)
MG Wings of Love “Wenla” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> CACIB
MG Xanadu “Gilda” JUN ERI1 SA PN3 JUN-SERT -> Crufts -> LV JCH
M VIP at Black Majesty “Riksu” NUO ERI1 SA PU1 SERT CACIB -> Crufts
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI1 SA PU2 JUN-SERT -> Crufts -> LV JCH ja BALT JCH KASVATTAJA-LUOKKA 1 KP ROP-KASV
Vilna KV 8.3 Tanya Ahlman-Stockmari
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SERT CACIB ROP
MG Elysion “Melli” VET ERI1 VET-SERT VSP-VET
MG Xanadu “Gilda” JUN ERI1 VSP-JUN JUN-SERT -> LT JCH
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VET ERI1 ROP-VET VET-SERT -> LT VCH
M VIP at Black Majesty “Riksu” NUO ERI1 SERT CACIB
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI1 ROP-JUN JUN-SERT -> EE JCH ja LT JCH
Vilna KV 7.3 Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska Puola
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VET ERI1 ROP-VET VET-SERT ROP -> LTVW-15
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SERT CACIB -> LTW-15
M VIP at Black Majesty “Riksu” NUO ERI1 SERT VARA-CACIB -> CACIB
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN -> LT JW-15
MG Elysion “Melli” VET ERI1 VSP-VET VET-SERT VSP -> LT VW-15
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SERT CACIB -> LTW-15
MG Xanadu “Gilda” JUN ERI1 VSP-JUN JUN-SERT -> LT JW-15
Motala 22. 2 pentu-näyttely, Lena Rollmar
MG Xoanna “Zoe” PEK1 KP ROP-PENTU -> RYP 1
Tallinn KV 14.2, Kari Järvinen
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP -> TWCupVW-15, TWCupW-15 -> RYP 4 (George School, Georgia)
MG X-Presso “Jekku” JUN ERI1 SA PU2 ROP-JUNIOR -> TWCupJW-15
M VIP at Black Majesty “Riksu” EH1
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN1 VSP-VET VSP -> TWCupVW-15, TWCupW-15 MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN2 CACIB
Bondi & Melli ROP-pari
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV
M. Griffon Qadir “Kalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> TWCupW-15
Lahti 31.1 pentunäyttely, Juha Putkonen
MG X-Presso Jekku” PEK1 KP ROP-PENTU -> RYP 3 “
Kaunas KV 25.1 Manuel L Borges Portugali
MG TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RYP 4 (Natalija Skallin Ruotsi)
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP
MG Wings of Love “Wenla” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> CACIB
MG Xanadu “Gilda” PEK1 KP ROP-PENTU
Kaunas KV 24.1 Jose Homem de Mello Portugali
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP -> RYP 2
MG Wings of Love “Wenla” NUO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> CACIB
MG TipTop “Taavi” VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP -> LT CH, BALT CH ja C.I.E MG Xanadu “Gilda” PEK 1 KP ROP-PENTU
Tarto 11.1 Markku Kipinä
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1 -> BIS 4 (Anthony Kelly Irlanti) Tarto 10.1 Jose Vidal Monten Espanja
MG Olivier “Tico” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1 -> BIS 4 Kuvat: Jari Kunnari
Kajaani KV 10.1 Markku Mähönen
MG Octavius “Pablo” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
MG Une Farandole “Lilla” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG Elysion “Melli” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
MG What a Wonder “Wanda” NUO ERI1 SA PN4 VARA-SERT
MG Wings of Love “Wenla” NUO ERI3
M VIP at Black Majesty “Riksu” NUO ERI1
MG TipTop “Taavi” VAL ERI2
BM Rumour Has It “Funky” AVO ERI1 SA PU2 SERT VARA-CACIB -> CACIB
MG X-presso “Jekku” PEK 1 KP ROP-PENTU
MG Xanadu “Gilda” PEK 1 KP VSP-PENTU
Göteborg KV 6.1 Åke Croander Ruotsi
MG Wolarius “Mia” NUO ERI1 SA PN1 CACIB VSP
MG Xoanna “Zoe” PEK 1 KP ROP-PENTU
Göteborg KV 5.1 Karl-Erik Johansson Ruotsi
MG Wolarius “Mia” NUO ERI1 SA PN2 VARA-CACIB
MG Xoanna “Zoe” PEK 1 KP ROP-PENTU