29.12 Budapest, Basset Europan Clubshow, Henrietta Surjan Serbia
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI 1 SA PU1 SERT ROP -> CLUB WINNER -> BEST IN SHOW 2
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI 2 VARA-SERT
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI 1 SA SERT
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI 1 SA JUN-SERT ROP-JUN -> JUNIOR CLUB WINNER
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI 1 SA PN1 SERT VSP -> CLUB WINNER
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” JUN ERI 1 SA JUN-SERT VSP-JUN -> JUNIOR CLUB WINNER
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 SA VET-SERT ROP-VET -> VETERAN CLUB WINNER
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA -> BEST IN SHOW 1
PARI-KILPAILU LALLI & SALLI -> BEST IN SHOW 2
29.12 Budapest Europan Voittaja, judge Ozan Belkis Turkki
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 SA PN1 VET-SERT ROP-VET ROP -> HU VCH -> EUVW-21
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI 1 SA SERT CACIB -> HU CH -> EUW-21
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” JUN ERI 1
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI 1 SA PU1 SERT CACIB VSP -> HU CH -> EUW-21
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI 1 SA SERT VARA-CACIB -> HU CH
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN EH 2
Minskuhoff´s Love Me Only “Nella” KP ROP-PENTU -> HUNGARIAN PUPPY GRAND PRIX WINNER
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” PENTU 2
28.12 Budapest Ryhmä 6 erikoisnäyttely, Igor Vyguzov Venäjä
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI 1 SA PU1 SERT ROP -> CLUB WINNER
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI 2 VARA-SERT
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI 1 SA SERT
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI 1 SA JUN-SERT VSP-JUN -> JUNIOR CLUB WINNER
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI 1 SA SERT VSP -> CLUB WINNER -> BEST IN SHOW 2 VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 SA VET-SERT ROP-VET -> VETERAN CLUB WINNER -> BEST IN SHOW 3
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” JUN ERI 1 SA JUN-SERT ROP-JUN -> JUNIOR CLUB WINNER
Minskuhoff´s Love My Only “Nella” KP ROP-PENTU -> BEST IN SHOW 2
KASVATTAJA-LUOKKA -> BEST IN SHOW 1
PARI-KILPAILU LALLI&SALLI -> BEST IN SHOW 1
28.12 Budapest Grand Prix Winner, Patricia Burunkai Unkari
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI 1 SA SERT CACIB ROP -> GRAND PRIX WINNER-21
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 SA VET-SERT ROP-VET -> VETERAN GRAND PRIX WINNER -21
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” JUN ERI 1 SA JUN-SERT VSP-JUN -> JUNIOR GRAND PRIX WINNER-21
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI 1 SA SERT CACIB VSP -> GRAND PRIX WINNER-21
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI 1 SA SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI 2 VARA-SERT
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI 1 SA JUN-SERT ROP-JUN -> JUNIOR GRAND PRIX WINNER -21
Minskuhoff´s Love My Only “Nella” KP ROP-PENTU
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” PENTU 2
19.12 Helsinki Voittaja, Elina Haapaniemi
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VAL ERI 1 SA PU 2 CACIB -> C.I.E
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI 2 SA PU 3 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI 3
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI 1 VSP-VET -> FI VW-21
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI 2 SA PN 2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 SA PN 3 ROP-VET -> FI VW-21
Minskuhoff´s Lots Of Love VAL ERI 3
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP KASV
18.12 Helsinki NORD, Erja Nummi
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VAL ERI 1 SA PU 1 NORD-SERT ROP -> HeW-21
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI 2 SA PU 2 VARA NORD-SERT
Minskuhoff´s Grand San-Souci VET ERI 1 SA PU 3 VSP-VET -> HeVW-21
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” AVO ERI 1 SA PU 4
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI 3 SA
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI 2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 SA PN 1 ROP-VET VSP-> He VW-21 ja HeW-21
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI 2 SA PN 3
Minskuhoff´s Lots Of Love VAL ERI 3 SA PN 4
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP KASV
Kuvat: Jari Kunnari & Anneli
6.12 Tampere, Juha Putkonen
Minskuhoffs´s Grand X-Presso “Jekku” VAL ERI 1 SA PU 1 ROP
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” VAL ERI 2 SA PU 2
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI 3 SA PU 3
Minskuhoff`s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI 1 SA PN1 VSP
Minskuhoff`s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 SA PN 2 ROP-VET -> BEST IN SHOW 3 (Pekka Teini)
Minskuhoff`s The Love Experts “Massi” KP ROP-PENTU
Minskuhoff`s Love My Only “Nella” KP VSP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV -> BEST IN SHOW 4 (Pekka Teini)
14.11 Poznan KV Puolan Voittaja, Leszek Salamon Puola
Minskuhoff`s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROP -> PL W-21 ja POZNAN W-21
Minskuhoff`s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI 1 SA SERT VARA-CACIB
Minskuhoff`s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI 1 SA JUN-SERT ROP-JUN -> PL JW-21 ja POZNAN JW-21
Minskuhoff`s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB VSP -> PL W-21 ja POZNAN W-21
Minskuhoff`s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 SA VET-SERT ROP-VET -> PL VW-21 ja POZNAN VW-21
Minskuhoff`s Hope Prevails Lily “Ninni” JUN ERI 1 SA JUN-SERT VSP-JUN -> PL JW-21 ja POZNAN JW-21
Minskuhoff`s Frozen Heart “Cella” KP ROP-PENTU
Minskuhoff`s Queen Elsa Of Arendelle “Maya” PENTU 2
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP
PARI-KILPAILU LALLI&SALLI KP ROP
14.11 Poznan KV Crufts, Izabella Krasowska-Salamon Puola
Minskuhoff`s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROP -> PL CH
Minskuhoff`s We Are The Champions “Rellu” AVO ERI 1 SA SERT VARA-CACIB
Minskuhoff`s Hope Prevails Aidan “Vellu” NUO ERI 1 SA SERT
Minskuhoff`s Grand Une Farandole “Lilla” VAL ERI 1 SA SERT CACIB -> PL CH
Minskuhoff`s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI 1 SA PN 1 SERT VARA-CACIB -> PL CH
Minskuhoff`s Hope Prevails Lily “Ninni” NUO ERI 1 SA SERT
Minskuhoff`s Frozen Heart “Cella” KP ROP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP
PARI-KILPAILU LALLI&SALLI KP ROP
23.10 Lahti pentunäyttely, Juha Lehtinen
Minskuhoff`s The Love Experts “Massi” KP ROP-PENTU -> RYP 3
Minskuhoff`s Love My Only “Nella” KP VSP-PENTU
3.10 Helsinki basset erioisnäyttely, Taina Nygård
Minskuhoff`s Grand X-Presso “Jekku” VAL ERI 1 SA PU 1 VSP
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI 2
Minskuhoff`s Forever Yours “Nappi” VAL EH4
Minskuhoff`s A Kind Of Magic “Eppu” VAL EH
Minskuhoff`s Hollywood Hills “Samu” AVO EH1
Minskuhoff`s Grand San-Souci “Zorro” VET ERI 1 VSP-VET
Minskuhoff`s Grand TipTop “Taavi” VET EH2
Minskuhoff`s Lots Of Love “Lola” VAL ERI 2
Minskuhoff`s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI 3
Minskuhoff`s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 SA PN 2 ROP-VET -> BEST IN SHOW 3
Minskuhoff`s The Love Experts “Massi” BABY KP PU2
Minskuhoff`s Love My Only “Nella” BABY KP VSP-PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV -> BEST IN SHOW 3 (Paula Sunebring)
2.10 Helsinki Paula Sunebring
Minskuhoff`s Hollywood Hills “Samu” AVO ERI 1 SA PU 1 SERT ROP -> RYP 3
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI 1
Minskuhoff`s Forever Yours “Nappi” VAL ERI 2
Minskuhoff`s Grand X-Presso “Jekku” VAL ERI 3
Minskuhoff`s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 SA PN 1 ROP-VET VSP
Minskuhoff`s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI 1
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV
26.9 Kotka, Maija Mäkinen
Minskuhoff´s Love My Only “Nella” PIKKU PENTU KP VSP
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” PIKKU PENTU PU 2 KP
25.9 Kotka, Maija Lehtonen
Minskuhoff´s Love My Only “Nella” PIKKU PENTU KP ROP -> RYP 3
Minskuhoff´s The Love Experts “Massi” PIKKU PENTU KP VSP
25.9 Lahti, Sanna Törnroos
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP
Kuva: Nappi
25.9 Eckerö KV, Markku Mähönen
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1
19.9 Tallinn KV, Stefan Sinko Slovenia
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” AVO ERI1 SA PN2 VARA-CACIB -> CACIB
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” KP ROP-BABY -> BIS 3 BABY
Minskuhoff´s ROP kasvattaja
Lalli & Salli ROP pari
18.9 Tallinn KV, Irina Poletaeva
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 4
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” AVO ERI1 SA PN2 SERT VARA-CACIB -> CACIB -> EE CH, BALT CH, C.I E
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” KP ROP-BABY –
Minskuhoff´s ROP kasvattaja
Lalli & Salli ROP pari
12.9 Tallinn KV, Kalvo Kriisk, Eesti
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> EE W-21
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Mnskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI2 SA PU3
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” AVO ERI2 SA PU4
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 SA VSP-JUN -> EE JW-21
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET -> EE W-21, EE VW-21
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2 CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” JUN ERI1 SA PN3 ROP-JUN -> EE JW-21
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” KP ROP-BABY
Minskuhoff´s Love My Only “Nella” KP
Minskuhoff´s ROP kasvattaja
Rellu & Salli ROP pari
11.9 Tallinn KV, Vilmos Kardos Unkari
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> TLN W-21
Mnskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” AVO ERI1 SA PU4
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI2 SA PU4
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 SA ROP-JUN -> TLN JW-21
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> TLN W-21
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET -> TLN VW-21
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” JUN ERI1 SA PN3 VSP-JUN -> TLN JW-21
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” KP ROP-BABY
Minskuhoff´s Love My Only “Nella” KP
Minskuhoff´s ROP kasvattaja
Rellu & Salli ROP pari
10.9 Tallinn KV, Carsten Birk Tanska
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” AVO ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 3
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI2
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” KP ROP-BABY
Minskuhoff´s Love My Only “Nella” KP
Minskuhoff´s ROP kasvattaja
5.9 Lahti, Reia Leikola-Walden
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” KP ROP-BABY -> RYP 2
22.8 Heinola, Perttu Ståhlberg
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Hope Prevails Rose “Peppi” JUN ERI1 SA PN3 SERT
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” JUN ERI2 SA VARA-SERT
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 SA PU2 SERT
Minskuhoff´s ROP kasvattaja
21.8 Karttula, Teija Viljanmaa
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 ROP ROP-VET
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Kuva: Pipsa
21.8 Tallinn KV, Ilaria Biondi de Ciabatti, Peru
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> BALT W-21
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU2 VARA-CACIB -> CACIB -> C.I.E
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI2 SA PU3
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” AVO ERI2 SA PU4
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 SA JUN-SERT VSP-JUN -> EE JCH, BALT JCH -> BALT JW-21
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP -> BALT W-21
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” JUN ERI1 SA PN2 JUN-SERT ROP-JUN -> EE JCH, BALT JCH -> BALT JW-21
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET -> BALT VW-21
Minskuhoff´s Hope Prevails Rose “Peppi” JUN ERI2
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” AVO ERI1
Minskuhoff´s Frozen Heart “Cella” KP ROP-BABY
Minskuhoff´s Love My Only “Nella” KP
Minskuhoff´s ROP kasvattaja
Rellu & Salli ROP-pari
14.8 Riihimäki, Dina Korna EE
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1 (Sakari Poti) -> BIS 3 (Marja Talvitie)
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI2 SA PU2
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU3
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 SA PU4 SERT
Minskuhoff´s Hope Prevails Duncan “Pino” JUN HYL
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” AVO ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP –BIS 1 (Dina Korna
13.8 Ikaalinen, Jari Fors
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” AVO ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET -> BIS 4 VET (Hilkka Salohalla)
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 SA PU3 SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP -> BIS 4 (Juha Putkonen)
13.8 Lapinlahti, Erja Nummi
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 4
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET VSP
Kuva: Pipsa
8.8 Espoo, Tarja Kolkka
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s Hope Prevails Rose “Peppi” JUN EH1
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” JUN H
MInskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” AVO EH!
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP
8.8 Riga KV, Vita Jurgone LV
Minskuhoff´s Holywood Hills “Samu” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> LVW-21 -> RYP 2 (Rita Kadike-Skadine)
7.8 Iisalmi KV, Sakari Poti
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 3
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI2 SA PU2 VARA-CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU3
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU4 VSP-VET
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI2 SA PN3 VARA-CACIB
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” AVO ERI1 SA PN4
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 ROP-JUNIORI
1.8 Luumäki, Perttu Ståhlberg
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 1-> BIS 1 (Hilkka Sallohalla)
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” AVO ERI1 SA PN3
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI2 SA PU2
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 SA PU4 SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP -> BIS 3 (Hilkka Salohalla)
1.8 Pori KV, Paula Rekiranta
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI1 SA PN1 CACIB ROP -> C.I.E
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB VSP -> FI CH ja LV CH
Minskuhoff´s Grand X-Presso “Jekku” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
1.8 Kajaani, Jaana Hartus
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP
Kuva: Anneli
1.8 Luige Viro, Annika Ulltveit-Moe SWE
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” AVO ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 1 -> BIS 4
31.7 Luumäki, Juha Putkonen
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1 SA PU1 ROP-VET ROP
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 SA PU3 SERT
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI1 SA PU4
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VSP-VET
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” AVO EH1
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP -> BIS 2 (Paavo Mattila)
31.7 Luige Viro, Harto Stockmari
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” AVO ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 2
24.7 Suonenjoki, Tuula Savolainen
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET ERI1SA PU1 ROP-VET ROP -> BIS 2 VET
Kuvat: Anneli
24.7 Kalajoki KV, Jari Fors
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP -> RYP 1
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI2 SA VARA-CACIB PU2
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU3
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 PU4 SA SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 CACIB VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP
23.7 Kalajoki, Dina Korna EE
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU1 ROP
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI2 SA PU3
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU4
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 SA SERT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 VSP-VET
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP
18.7 Ogre, Rita Kadike-Skadina LV
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET ROP
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” AVO ERI1 SA PN2
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN3
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” JUN ERI1 SA PN4 JUN-SERT
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” AVO ERI1 SA PU1 VSP
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” AVO ERI1 SA PU2 SERT
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU3
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 SA PU4 JUN-SERT
17.7 Ogre, Julija Aidietiene LT
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> OGRE W-21
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” AVO ERI1 SA PN2 SERT -> LV CH
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET -> OGRE VW-21
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” JUN ERI1 SA PN4 JUN-SERT -> LV JCH -> OGRE JW-21
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 VSP -> OGRE W-21
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” AVO ERI2 SA PU2 SERT -> LV CH -> BALT CH
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” AVO ERI1 SA PU3
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 SA PU4 JUN-SERT -> OGRE JW-21
17.7 Lieksa, Tanya Ahlman-Stockmari
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP
Minskuhoff´s Grand TipTop “Taavi” VET EH1
Kuva: Pipsa
16.7 Riga, Jurgis Straume LV
Debucher Notre Choix “Nalle” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> BIS 4
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” AVO ERI1 SA PU2 SERT
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 SA PU3 JUN-SERT -> LV JCH -> BIS 5 JUNIORI
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” AVO EH2
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET -> BIS 2 VET
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” AVO EH1
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” JUN EH1 -> BIS 1 näyttelyn paras liike
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP -> BIS 2
NALLE & SALLI PARI -> BIS 1
11.7 Laukaa, Arja Koskelo
Minskuhoff´s A Kind Of Magic “Eppu” VAL ERI1 SA PU1 ROP
11.7 Pärnu KV, Vladimir Vukosvljevic
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” AVO ERI1 SA PU1 CACIB ROP
11.7 Oulu NORD, Valentinas Stiklius LT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 NORD-SERT ROP-VET ROP
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2 VARA NORD-SERT
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” AVO ERI1 SA PN3
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI1 SA PU1 NORD-SERT VSP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI2 SA PU2 VARA NORD-SERT
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 SA PU3 SERT
Debucher Notre Chooix “Nalle” AVO ERI1 SA PU4
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP
10.7 Pärnu KV, Maija Lehtonen
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” AVO ERI1 SA PU1 CACIB ROP
10.7 Oulu KV, Jose Homem de Mello PT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP ROP-VET
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN2 CACIB
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” AVO ERI1 SA PN3 VARA-CACIB-> CACIB
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU1 CACIB VSP
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SA PU2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERi1 SA PU3 SERT
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI2 SA PU4
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP
4.7 Moletai, Liettua. Ramune Kazlauskaite LT
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” AVO ERI1 SERT CACIB ROP -> LT CH, EE CH, LV CH, BALT CH -> RYP 1
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI 2
Minskuhoff´s Hope Prevaile Lily “Ninni” JUN ERI1 JUN-SERT VSP-JUN
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s Love In The Air “Aada” VAL ERI1 SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 ROP-VET
3.7 Moletai, Liettuan Voittaja-21. Renate Petkeviciene LT
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” AVO ERI1 SERT
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI2
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN -> LT JCH ja LT JW-21
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI1 SERT CACIB ROP -> LT W-21 -> RYP 1
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI 2 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevaile Lily “Ninni” JUN ERI1 JUN-SERT VSP-JUN -> LT JCH ja LT JW-21
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SERT CACIB -> LT W-21
Minskuhoff´s Love In The Air “Aada” VAL ERI1 SERT VARA-CACIB
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 ROP-VET VSP -> LT VW-21
2.7 Moletai Liettua. Julija Aidietiene LT
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” AVO ERI1 SERT CACIB ROP
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI2
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN
Minskuhoff´s You Only Live Twice “Lalli” VAL ERI 2
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI 1 VARA-CACIB
Minskuhoff´s Hope Prevaile Lily “Ninni” JUN ERI1 JUN-SERT VSP-JUN
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” AVO ERI1 SERT CACIB VSP
Minskuhoff´s Love In The Air “Aada” VAL ERI1 SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI 1 ROP-VET
4.7 Mustasaari, Sofia Aspholm
Minskuhoff´s A Kind Of Magic “Eppu” VAL ERI1 SA PU1 ROP
3.7 Kurikka, Sakari Poti
Minskuhoff´s Cotton Candy “Candy” VAL ERI1 SA PN1 ROP
20.6 Tallinna, Branislav Rajic SLO
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” AVO ERI1 SA PU1 SERT ROP -> RYP 2
19.6 Tallinna KV, Jelena Kruus EE
Minskuhoff´s Hollywood Hills “Samu” AVO ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP -> RYP 1 -> BIS 4 (Branislav Raijc )
19.6 Kuhmo, Jari Fors
Minskuhoff´s Lots Of Love “Lola” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s All Because Of You “Sansa” AVO ERI1 SA PN2 SERT
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN3 ROP-VET
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” AVO ERI1 SA PU1 SERT VSP
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI1 SA PU2
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA PU3
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VAL ERI2 SA PU4
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” JUN ERI1 SA VARA-SERT
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP -> BIS 2 (Markku Kipinä)
12.6 Tuuri, Leni Finne
Debucher Notre Choix “Nalle” AVPO ERI1 SA PU1 SERT ROP -> FI CH
Minskuhoff´s Grand X-presso “Jekku” VAL ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Forever Yours “Nappi” AVO EH2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN1 ROP-VET VSP
Minskuhoff´s Hope Prevails Lily “Ninni” JUN ERI1 SA PN2 SERT
Minskuhoff´s Hope Prevails Rose “Peppi” JUN ERI2
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP
17.1 Pärnu, Helen Tonkson EE
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI1 SA PU1 ROP -> RYP 3
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA SERT PU2
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 VSP
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET -> BIS 1 VET (Helen Tonkson EE)
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” BABY KP ROP-BABY
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BIS 2 KASV (Kerli Liivand EE)
RELLU & SALLI KP1 ROP-PARI -> BIS 1 PARI (Kerli Liivand EE)
16.1 Pärnu, Jelena Kruus EE
Minskuhoff´s The Show Must Go On “Salli” VAL ERI1 SA PN1 ROP -> RYP 2
Minskuhoff´s Grand Une Farandole “Lilla” VET ERI1 SA PN2 ROP-VET -> BIS 1 VET (Jelena Kruus EE)
Debucher Notre Choix “Nalle” AVO ERI1 SA SERT PU1 VSP -> EE CH ja BALT CH
Minskuhoff´s We Are The Champions “Rellu” VAL ERI1 SA PU2
Minskuhoff´s Hope Prevails Aidan “Vellu” BABY KP ROP-BABY
KASVATTAJA-LUOKKA KP1 ROP-KASV -> BIS 1 KASV (Alar Muurisepp EE)
RELLU & SALLI KP1 ROP-PARI -> BIS 1 PARI (Alar Muurisepp EE)