20.12 Vilna KV Liettua, Inessa Rodina Venäjä
M. Grand Kognac “Saku” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
M. Grand Indigo “Jannu” AVO ERI1 PU2 SERT CACIB
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI1 PN1 SERT CACIB VSP -> C.I.E
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN2 JUN-SERT VSP-JUN
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Saku, Jaffa, Jami)
******
19.12 Vilna KV Liettua, Jelena Kruus Eesti
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI1 PN2 SERT -> LT CH
M. Grand Indigo “Jannu” AVO ERI1 PU1 SERT CACIB -> LT CH
M. Grand Kognac “Saku” JUN ERI1 PN2 JUN-SERT VSP-JUN -> LT ja BALT JCH
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Saku, Jaffa, Jami)
******
13.12 Helsinki KV NORDIC WINNER 2009, Karl-Erik Johansson Ruotsi
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 CACIB ROP -> NORDIC WINNER 2009 ja C.I.E
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI2 PU4
Boléro van Tum-tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI3
M. Grand Indigo “Jannu” VAL ERI4
M. Grand Jouir “Justus” JUN EH1
M. Grand Jeudi “Kasper” JUN EH2
M. Grand Kognac “Saku” JUN H
Jour Aprés Jour Infini “Into” VAL EH
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN1 SERT VSP -> NORDIC JUNIOR ja NORDIC WINNER 2009
M. Grand Ideal “Cava” VAL ERI1 PN2 CACIB
M. Grand Kompere “Kate” JUN ERI2 PN3 VARA-SERT
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI2 PN4 VARA-CACIB
M. Grand Egeria “Siiri” VAL ERI3
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Jaffa, Jami, Cava, Kate)
GFDB; Kirsi Nieminen
Hovrikes Bijou “Coco” AVO ERI1 PN1 SERT CACIB VSP -> NORDIC WINNER 2009
******
12.12 Helsinki KV WINNER 2009, Barbara Muller Sveitsi
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI1 PU1 CACIB ROP -> WINNER 2009
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI2 PU3
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI2 PU4
M. Grand Jouir “Justus” JUN ERI1 VARA-SERT -> JUNIOR WINNER 2009
M. Grand Jeudi “Kasper” JUN ERI2
M. Grand Kognac “Saku” JUN ERI3
M. Grand Jacasser “Eddie” NUO EH1
M. Grand Indigo “Jannu” VAL ERI
Jour Aprés Jour Infini “Into” VAL ERI
M. Grand Ideal “Cava” VAL ERI1 PN1 CACIB VSP -> WINNER 2009
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN2 SERT -> JUNIOR WINNER 2009
M. Grand Kompere “Kate” JUN ERI2 PN3 VARA-SERT
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI2 PN4 VARA-CACIB
M. Grand Egeria “Siiri” VAL ERI3
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Justus, Kasper, Jaffa, Cava)
GFDB; Jari Fors
Hovriket´s Bijou AVO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP -> WINNER 2009
*****
6.12 Riga Latvia, Norman Deshuymere Belgia
M. Grand Kompere “Kate” JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP -> BIS 3 JUNIORI
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI1 PN2 SERT -> LV CH
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT VSP -> LV JCH ja BALT JCH
M. Grand Michael J. “Mitro” PEK1 ROP-PENTU KP -> BIS 2 PENTU
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 1 KASVATTAJA
(Koirat; Jami, Kate, Cosmos)
*****
5.12 Liepaja, Latvia G.J.W de Vries-Hoogland Hollanti
M. Grand Kompere “Kate” JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP -> RYP 2
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI1
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET EH1
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN EH1
M. Grand Michael J. “Mitro” PEK1 ROP-PENTU KP -> BIS 4 PENTU ( A.R.R. Doedijns, Hollanti)
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 1 KASVATTAJA ( Rita Reyniers, Belgia)
******
5.12 Helsinki, pentunäyttely Veli-Pekka Kumpumäki
M. Grand MinGrand “Mokka” PEK1 KP ROP-PENTU -> RYP 2
M. Grand LaQuetta “Sienna” PEK1 KP PN2
M. Grand Majesté “Mikke” PEK1 KP VSP-PENTU
******
29.11 Turku KV, Ann Carlström Ruotsi
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 CACIB ROP
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI2 PU2 VARA-CACIB
M. Grand Lexus “Leka” PEK1 KP ROP-PENTU
M. Grand Ideal “Cava” VAL ERI1 PN1 CACIB VSP
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN2 SERT
M. Grand Elysion “Melli” VAL ERI2 PN3 VARA-CACIB
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL ERI3 PN4
M. Grand Kompere “Kate” JUN EH2
M. Grand Gratitude “Helga” VAL EH
M. Grand Fameux “Fani” VAL EH
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET EH1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV ( Koirat; Cava, Jaffa, Melli, Lulu)
*****
21.11 Jyväskylä KV, Paavo Mattila
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” VAL ERI1 PU1 CACIB ROP -> RYP4 (Soile Bister)
M. Grand Kognac “Saku” JUN ERI1 PU2 SERT
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI2 VARA-CACIB
M. Grand Indiana “Viljo” AVO ERI1 PU4 VARA-SERT
M. Grand Indigo “Jannu”VAL ERI3
M. Grand Ideal “Cava” VAL ERI1 PN1 CACIB VSP
M. Grand Elysion “Melli” VAL ERI2 VARA-CACIB
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN3 SERT
KASVATTAJA-LUOKKA 1 Kp ROP-KASV (Koirat; Saku, Viljo, Cava, Jaffa)
“Kaunis tasalaatuinen ryhmä. Hyvin samantyyppisiä koiria. Hyvärakenteisiä ja mielyttävä luontoisia koiria.
Hyvä liikkeisiä koiria. Hyvälaatuiset karvapeitteet. Hyvää kasvatustyötä, josta parhaat onnittelut.”
******
8.11 Tartu KV, Jose Homem De Mello Portugali
M. Grand Kognac “Saku” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> EE, LV JCH
M. Grand Indigo “Jannu” AVO ERI1 PU2 SERT CACIB
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN1 JUN-SERT VSP-JUN VSP
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 PN2 CACIB
KASVATTAJA-LUOKKA 1 Kp ROP-KASV (Koirat; Jannu, Saku, Jaffa, Melli)
******
7.11 Tartu KV, Bjarne Sorensen Norja
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 PN1 SERT CACIB ROP -> EE CH ja BALT CH
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN H
M. Grand Indigo “Jannu” AVO ERI1 PU1 SERT CACIB VSP
M. Grand Kognac “Saku” JUN ERI1 PU2 JUN-SERT ROP-JUN
*****
1.11 Riga KV, Johannes Boelaars, Hollanti
M. Grand Kognac “Saku” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP
M. Grand Indigo “Jannu” AVO ERI1
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 PN1 CACIB VSP
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN2 JUN-SERT
M. Grand Ideal “Cava” AVO ERI1 PN3 SERT VARA-CACIB -> LV CH
KASVATTAJA-LUOKKA 1 kp ROP-KASV (Koirat; Jaffa, Cava, Saku)
*****
31.10 Riga KV, Salvatore Tripoli, Italia
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 PN1 SERT CACIB ROP -> LV CH, RYP 3
M. Grand Ideal “Cava” AVO ERI1 PN2 VARA-CACIB
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN3 JUN-SERT
M. Grand Kognac “Saku” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT VSP
M. Grand Indigo “Jannu” AVO ERI1 PU2 SERT CACIB -> LV CH
KASVATTAJA-LUOKKA 1 kp ROP-KASV (Koirat; Cava, Jaffa, Saku)
*****
25.10 Vilna KV, Stefan Stefik Slovakia
M. Grand LaQuette “Sienna” PEK1 KP ROP-PENTU
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
*****
24.10 Vilna KV, Elzbieta Sobieszczanska Puola
M. Grand LaQuette “Sienna” PEK1 KP ROP-PENTU
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> LT JCH
*****
24.10 Seinäjoki KV, Elin Normannseth Norja
Boléro van Tum-Tums Vriendjes “Bondi” AVO ERI1 PU1 SERT CACIB ROP -> FI CH
M. Grand Indigi “Jannu” VAL ERI1 PU2 VARA-CACIB
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL EH1
M. Grand Kognac “Saku” JUN EH1
M. Grand Ideal “Cava” VAL ERI1 PN1 CACIB VSP
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI2 VARA-CACIB
M. Grand Karat “Neela” JUN ERI1 PN3 SERT
M. Grand Elysion “Melli” VAL ERI3 PN4
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 ROP-VET
M. Grand Lorenzo “Topi” PEK1 KP ROP-PENTU
KASVATTALA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Cava, Jami, Neela, Melli)
*****
27.9 Karkkila, Jelena Kruus Viro
Bravo van Tum-Tums Vrindjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 ROP -> RYP 3
M. Grand Indigo “Jannu” AVO ERI1 PU2 SERT -> FI CH
M. Grand Indiana “Viljo” AVO ERI2 PU3 VARA-SERT
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN1 ROP-VET
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI1 PN2
M. Grand Ideal “Cava” AVO ERI1 PN3 SERT -> FI CH, LT CH
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 1 KASVATTAJA (Maret Kärdi Viro)
( Koirat; Jami, Jannu, Viljo, Cava)
******
20.9 Hyvinkää, Tina Sulce Latvia
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PI1 ROP -> RYP2 ( dr. Zsuzsanna Vaczi-Bologh, Unkari)
M. Grand Kognac “Saku” JUN ERI1 PU2 SERT
M. Grand Indigo “Jannu” NUO ERI1 PU3 VARA-SERT
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN ERI2 PU4
M. Grand Ideal “Cava” NUO ERI1 PN1 SERT VSP
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI1 PN2
Par Example Du Greffier Du Roi “Molly” VET EH1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV -> BIS 1 KASVATTAJA (Annamaria Tarjan, Unkari)
(Koirat; Jami, Saku, Cava, Cosmos)
*******
13.9 Porvoo, Horst Kliebenstein Saksa
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 ROP -> RYP4
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 PU2
Jour Aprés Jour Infini “Into” VAL ERI2 PU3
M. Grand Jeudi “Kasper” JUN ERI1 PU4 SERT ROP-JUNIORI
M. Grand Jouir “Justus” JUN ERI2 VARA-SERT
M. Grand Kognac “Saku” ERI3
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI1 PN1 VSP
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL ERI2 PN2
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 PN3
M. Grand Ideal “Cava” NUO ERI1 PN4 SERT
M. Grand Jacinthe “Lilo” JUN H
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN EH1
M. Grand Karamia “Kara” JUN EH2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Saku, Cava, Kasper, Jami)
*****
12.9 Tallinna, Martin Johansson Ruotsi
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
M. Grand Kognac “Saku” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT VSP-JUN VSP
Par Example du Greffier du Roi “Molly” ERI1 PN2 ROP-VET
*****
6.9 Helsinki, Paula Heikkinen-Lehkonen
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 PN1 ROP
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN2 SERT
M. Grand Ideal “Cava” NUO ERI1 PN3 VARA-SERT
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 ROP-VET
M. Grand Kompere “Kate” JUN EH2
M. Grand Karamia “Kara” JUN EH3
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 VSP
M. Grand Jouir “Justus” JUN ERI1 PU2 SERT
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY EH1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Melli, Jaffa, Cava, Justus)
******
5.9 Helsinki Erikoisnäyttely, Nicole Horsten-Ceustermans, Hollanti
M. Grand LaQuetta “Sienna” PEK1 KP ROP-PENTU -> BIS2
M. Grand Lorenzo “Topi” PEK1 KP VSP-PENTU
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI2 PU2
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 PU3
M. Grand Jouir “Justus” JUN ERI1 PU4 SERT VSP-JUNIORI
M. Grand Kognac “Saku” JUN ERI2 VARA-SERT
M. Grand Kasino “Eetu” JUN EH3
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN EH4
M. Grand Indigo “Jannu” NUO EH1
M: Grand Indiana “Viljo” NUO EH2
Jour Aprés Jour Infini “Into” VAL ERI3
M. Grand Ideal “Cava” NUO ERI1 PN1 SERT VSP, paras pää
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI2 PN3
M. Grand Kompere “Kate” JUN ERI1 PN4 VARA-SERT ROP-JUNIORI -> BIS4 JUNIORI
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI2
M. Grand Karamia “Kara” JUN EH
M. Grand Heritage “Haiku” AVO EH1
M. Grand Hirondelle “Ronda” AVO H
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1
M. Grand Fameux “Fani” VAL ERI3
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL ERI4
M. Grand Eclair “Fanni” VAL EH
M. Grand Egeria “Siiri” VAL EH
M. Grand Emilia “Milli” VAL EH
M. Grand Gracieux “Nelli” VAL EH
M.Grand Gratitude “Helga” VAL EH
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 ROP-VET -> BIS2 VETERAANI
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Cava, Jaffa, Saku, Kate) -> BIS1
JÄLKELÄISLUOKKA
Jour Aprés Jour Infini “Into” Kp 1 ROP-JÄLK -> BIS2
M. Grand Emilia “Milli” Kp
M. Grand Egeria “Siiri” Kp
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” Kp
Par Example du Greffier du Roi “Molly” Kp
KOTIKOIRA Laura ja Melli -> BIS1
JUNIORHANDLER Linda ja Lulu -> BIS2
LAPSI ja KOIRA Emma ja Lulu -> BIS2
KIITOS KAIKILLE “HANDLEREILLE”, AVUSTAJILLE, KOIRIEN OMISTAJILLE JA
KOIRILLE ERITTÄIN MUKAVASTA PÄIVÄSTA,
HIENOA KUN MEILLÄ OLI ESILLÄ 27 KOIRAA (33) ERIKOISNÄYTTELYSSÄ!!!!
*****
30.8 Tervakoski KV, Jef Verrees, Belgia
M. Grand Kognac “Saku” JUN ERI1 PU1 SERT ROP
M. Grand Indigo “Jannu” NUO ERI1 PU2 CACIB VARA-SERT
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU3 VARA-CACIB
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI1 PN1 CACIB VSP
M. Grand Kompere “Kate” JUN ERI1 PN3 SERT
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN4 ROP-VET
M. Grand Elysion “Melli” KÄY H
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Kate, Saku, Jami, Jannu)
GFDB tuomari Riitta Lahtovaara
Hovriket´s Bijou “Coco” NUO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP
*******
23.8 Heinola, Taina Nygård
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 PN1 ROP
M. Grand Eclair “Fanni” VAL ERI1 PN2
M. Grand Indiana “Viljo” NUO ERI1 PU1 SERT VSP
M. Grand Jeudi “Kasper JUN EH1
KASVATTAJA LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Kasper, Viljo, Melli, Fanni)
*****
23.8 Tallinn, Ivana Bakal Kroatia
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> EE JCH
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU2 SERT
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 PU3
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL ERI1 PN1 SERT VSP
M. Grand HalloHallo “Jami” AVO ERI1 PN2
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN3 ROP-VET -> BIS 3 VET
M. Grand Emilia “Milli” VAL ERI2 PN4
M. Grand LaQuetta “Sienna” PEK 4-6 kk KP 1 ROP-PENTU -> BIS 3 PENTU
KASVATTAJA LUOKKA Kp 1 ROP-KASV – > BIS 2 KASV
(Koirat; Milli, Lulu, Jami, Cosmos)
PARI-KILPAILU Jami & Bravo Kp 1 ROP-PARI
GFDB Hovriket´s Bijou “Coco” NUO ERI1 PN1 SERT ROP
*****
22.8 Kouvola, Arvi Ellmén
M. Grand Egeria “Siiri” VAL ERI1 PN1 VSP
M. Grand Indiana “Viljo” NUO ERI1 PU2 SERT
*****
22.8 Tallinn KV, Cathy Delmar Irlanti
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN ERI1 PU1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> BALTJV-09, RYP4 (Luis Catalan, Portugali)
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU2 SERT CACIB -> BALTV-09
Un Favorite van Tum-TUms Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 PU3 VARA-CACIB
M. Grand HalloHallo “Jami” AVO ERI1 PN1 SERT CACIB VSP -> BALTV-09
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL ERI1 PN2 VARA-CACIB
M. Grand Jade “Jade” JUN ERI1 PN3 JUN-SERT VSP-JUN -> EE JCH, BALTJV-09
M. Grand Emilia “Milli” VAL ERI2 PN4
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 ROP-VET -> BALTVV-09
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Jade, Cosmos, Jami, Lulu)
PARI-KILPAILU Jami & Bravo Kp 1 ROP-PARI -> BIS 4 PARI (Anne Sume, Eesti)
GFDB Hovriket´s Bijou “Coco” NUO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP -> BALTV-09
*****
16.8 2009 Joensuu KV, Hans Lehtinen
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 PN1 CACIB ROP
M. Grand Egeria “Siiri” VAL ERI1 PN2 VARA-CACIB
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN3 ROP-VET
M. Grand Jacasser “Eddie” JUN H
M. Grand Kognac “Saku” JUN EH1
M. Grand Indigo “Jannu” NUO EH1
Un favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY EH1
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN EH1
M. Grand Gracieux “Nelli” VAL EH2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Jaffa, Melli, Siiri, Saku)
*****
15.8 Joensuu, Paula Rekiranta
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 PN1 VSP
M. Grand Egeria “Siiri” VAL ERI1 PN2
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN3 SERT
M. Grand Gracieux “Nelli” VAL ERI2
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 ROP-VET
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 PU2
M. Grand Kognac “Saku” JUN ERI1 PU3 SERT
M. Grand Indigo “Jannu” NUO ERI1 PU4 VARA-SERT
M. Grand Jacasser “Eddie” JUN EH2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Jaffa, Saku, Siiri, Melli)
*****
9.8 Helsinki pentunäyttely, Päivi Eerola
M. Grand LaQuetta “Sienna” PEK 5-7 kk KP ROP-PENTU -> RYP 3
*****
9.8 Turku, Marina Markio
M. Grand Gratitude “Helga” VAL ERI1 PN1 ROP
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN2 SERT
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET EH1
M. Grand Indigo “Jannu” NUO ERI1 PU1 SERT VSP
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN ERI1 PU2 VARA-SERT
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes KÄY ERI1 PU3
*****
2.8 Pori KV, Manuel Borges, Portugali
Un Favorite van Tum-Yums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 PU1 CACIB ROP
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN EH1
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN1 SERT VSP
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 PN2 CACIB
M. Grand Emilia “Milli” VAL ERI1 PN3 VARA-CACIB
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Cosmos, Jaffa, Melli, Milli)
GFDB Tuomari Arvi Ellmén
Hovriket´s Bijou “Coco” NUO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP
*****
1.8 Iisalmi KV, Pekka Teini
M. Grand Egeria “Siiri” VAL ERI1 PN1 CACIB VSP
****
26.7 Mikkeli KV, Ricky Lochs-Romans, Holland
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 PN1 CACIB ROP -> RYP 2
M. Grand Egeria “Siiri” VAL ERI1 PN2 VARA-CACIB
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN3 ROP-VET
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL ERI2 PN4
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 SERT
M. Grand Indigo “Jannu” NUO ERI1 PU1 SERT CACIB VSP
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN ERI1 PU2 VARA-SERT
Un Favorite van Tum-TUMs Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 PU3 VARA-CACIB
M. Grand Jeudi “Kasper” JUN EH3
M. Grand Indiana “Viljo” NUO EH2
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Melli, Siiri, Lulu, Jannu)
*****
26.7 Mikkeli KV, Tapani Pukkila
GFDB Hovriket´s Bijou NUO EH1
*****
25.7 Haapsalu, Viktor Shiyan, Ukraina
M. Grand Jade “Jade” JUN ERI1 PN1 ROP-JUN JUN-SERT ROP
*****
25.7 Vantaa, Pekka Teini
M. Grand Jouir “Justus” JUN ERI1 PU1 SERT ROP
Jour Aprés Jour Infini “Into” VAL ERI1 PU2
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN ERI2 VARA-SERT
M. Grand Karamia “Kara” JUN ERI1 PN1 SERT VSP
*****
19.7 Oulu KV, Anatoli Zhuk, Valko-Venäjä
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 PN1 CACIB ROP -> RYP 3
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN2 ROP-VET
M. Grand Karat “Neela” JUN ERI1 PN3 SERT
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 PU1 CACIB VSP
M. Grand Kognac “Saku” JUN ERI1 PU2 SERT
*****
19.7 Oulu KV, Manuel Loureiro Borges, Portugali
GFDB Hovriket´s Bijou “Coco” NUO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP
*****
18.7 Lammi, Maret Kärdi, Viro
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN ERI1 PU1 SERT VSP
M. Grand Hirondelle “Ronda” AVO EH1
*****
18.7 Oulu KV, Harri Lehkonen
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 PN1 CACIB ROP
M. Grand Karat “Neela” JUN EH1
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET EH1
M. Grand Kognac “Saku” JUN ERI1 PU1 SERT VSP
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 PU2 CACIB
M. Grand Evergreen “Nuutti” VAL ERI1 PU3 VARA-CACIB
KASVATTAJA-LUOKKA 1 Kp ROP-KASV (Koirat; Neela, Saku, Melli, Nuutti)
GFDB Hovriket´s Bijou “Coco” NUO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP
******
12.7 Laukaa, Harry Tast
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 ROP -> RYP 2 (Tanya Alhman-Stockmari)
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN ERI1 PU2 SERT
M. Grand Indiana “Viljo” NUO H
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN1 VSP ROP-VET
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI1 PN2
*****
5.7 Hyvinkää, Riitta Lahtovaara
M. Grand Karamia “Kara” JUN ERI1 PN1 SERT ROP
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN2 ROP-VET
Jour Aprés Jour Infini “Into” VAL ERI1 PU1 VSP
M. Grand Hirondelle “Ronda” AVO EH1
GFDB Hovriket´s Bijou “Coco” NUO EH1
*****
4.7 Tuusula, Annukka Paloheimo
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 ROP
M. Grand Kognac “Saku” JUN ERI1 PU2 SERT
M. Grand Indigo “Jannu” NUO ERI1 PU3 VARA-SERT
M. Grand Indiana “Viljo” NUO EH2
M. Grand Elysion “Melli” KÄY ERI1 PN1 SERT VSP -> FI, LT CH
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN2 VARA-SERT
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL ERI1 PN3
M. Grand HalloHallo “Jami” VAL ERI2 PN4
KASVATTAJA LUOKKA 1 Kp ROP-KASV (Koirat; Melli, Jaffa, Lulu,Jami)
GFDB Hovriketé Bijou “Coco” NUO ERI1 PN1 SERT ROP
****
27.6 Hämeenlinna, Paula Rekiranta
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 ROP
M. Grand HalloHallo “Jami” AVO ERI1 PN1 SERT VSP -> FI CH
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN2 VARA-SERT
Par Example du greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN3 ROP-VET
M. Grand Kognac “Saku” JUN EH1
M. Grand Indigo “Jannu” NUO EH1
KASVATTAJA-LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Jami, Jaffa, Saku, Jannu)
******
14.6 Kotka KV, Tapio Eerola
Jour Aprés Jour Infini “Into” VAL ERI1 PU1 CACIB ROP
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN EH1
M. Grand Gracieux “Nelli” VAL ERI1 PN1 CACIB VSP
M. Grand Kompere “Kate” JUN ERI1 PN2 SERT
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL ERI2 PN3 VARA-CACIB
M. Grand Fameux “Fani” VAL ERI3 PN4
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN EH2
M. Grand Elysion “Melli” AVO EH1
KASVATTAJA LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Nelli, Kate, Lulu, Fani)
******
13.6 Kemiö, Juhani Lappi
M. Grand Gratitude “Helga” VAL ERI1 PN1 ROP -> RYP3
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN ERI1 PU1 SERT VSP
*****
13.6 Riiga KV, Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska Puola
M. Grand Heros “Otto” VAL ERI1 PU1 SERT CACIB ROP -> LV CH
******
7.6 Salo, Paula Rekiranta
M. Grand Gratitude “Helga” AVO ERI1 PN1 SERT ROP -> RYP4 (Riitta Lahtovaara)
M. Grand Jaguar “Tito” JUN H
*****
6.6 Tallinna KV, John Wauber Hollanti
M. Grand HalloHallo “Jami” AVO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP -> EEV-09
M. Grand Elysion “Melli” AVO ERI2 VARA-CACIB
M. Grand Jade “Jade” JUN ERI1 PN3 JUN-SERT VSP-JUN -> EEJV-09
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN4 ROP-VET -> EEVV-09
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 SERT CACIB VSP -> EEV-09
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN ERI1 PU2 JUN-SERT ROP-JUN -> EEJV-09
KASVATTAJA LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Jami, Cosmos, Jade, Melli)
PARIKILPAILU BRAVO ja JAMI -> BIS4
GFDB Hovriket´s Bijou “Coco” JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP -> EEJCH, LTJCH, EEJV-09, EEV-09
*****
24.5 Helsinki KV, Lisbeth Mach Sveitsi
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 CACIB ROP
M. Grand Indigo “Jannu” NUO ERI1 PU2 SERT VARA-CACIB
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 PU3
M. Grand Jouir “Justus” JUN ERI1 PU4 VARA-SERT ROP-JUNIORI
M. Grand Ideal “Cava” NUO ERI1 PN1 SERT CACIB VSP
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL ERI1 PN2 VARA-CACIB
M. Grand HalloHallo “Jami” AVO ERI1 PN3 VARA-SERT
M. Grand Karamia “Kara” JUN EH1
KASVATTAJA LUOKKA Kp 1 ROP-KASV (Koirat; Jami, Cava, Lulu, Justus)
*****
M. Grand Elysion “Melli” MEJÄ AVO1 48 pistettä
24.5.2009
Koepaikka: Karvia
Tuomari: Kai Ylikoski
Koeselostus:
Melli merkkaa alkumakuun ja ohjataan jäljelle. Jälkeä edetään rauhallisesti ja määrätietoisesti, ilman turhia liikkeitä. 1. makuu merkataan ja kulma jäljen mukaisesti. 2. makuu merkataan, sitten kulmasta yli ja laajahko lenkki mutakuoppaan vilvoittelemaan jatkaa sitten uudelle osuudelle. 3. osuudella yksi pidempi pisto pois jäljeltä, mutta palaa itsenäisesti. Kaadolle takaa ilmavainulla, sorkan osoittaa nuuhkien ja sille jääden. Jäljestämisen osaava koira, joka käyttää maa- ja ilmavainua annetun tehtävän suorittamiseen.
*****
23.5 Keminmaa, Juhani Lappi
M. Grand Karat “Neela” JUN EH1
*****
23.5 Juuka, Harto Stockmari
M. Grand Heros “Otto” VAL ERI1 PU1 ROP
*****
23.5 Rauma, Theo Leenen Belgia
M. Grand Ideal “Cava” NUO ERI1 PN1 SERT ROP
M. Grand Jaguar “Tito” JUN EH1
*****
23.5 Tampere, Paula Rekiranta
M. Grand Elysion “Melli” AVO ERI1 PN1 SERT ROP -> RYP4 (Matti Palojärvi)
*****
21.5 Lappeenranta, Soile Bister
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 ROP -> RYP1 -> BIS2 (Igor Selimovich,Kroatia)
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN ERI1 PU2 SERT
M. Grand Indigo “Jannu” NUO ERI1 PU3 VARA-SERT
M. Grand Gracieux “Nelli” AVO ERI1 PN1 SERT VSP -> FI CH
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN2 VARA-SERT
KASVATTAJA LUOKKA 1 Kp ROP-KASV (Koirat; Nelli, Jannu, Cosmos, Jaffa)
******
16.5.2009 Metsästyskoirien jäljestämiskoe
Koepaikka: Himanka
Tuomari: Heikki Kulo
M. Grand Elysion “Melli” Tulos: AVO2, 35 pistettä
Koeselostus:
Rauhallisesti liikkeelle. Melli etenee mukavaa vauhtia jäljen yli risteillen. 1. osuudella ollut tie ei vaikuta, hyvin kulmalle. Makaus pysähdytään nuuskimaan. Tarkistaa takana olevan ojan ja palaa jäljelle. Alkupuolella seurataan 50m jäljen suuntaista polkua, palataan jäljelle, mutta samainen polku risteää jäljen kanssa ja vie Mellin pellon reunaan, mistä lähtee myös tie. Ne pyörittävät hetken, mutta muistaa tehtävänsä ja jatkaa. 2. kulmalla makaus merkataan tarkasti ja jatketaan pienen tarkastuksen jälkeen. 3. osuuden alkupuolella risteävä polku ja sen suuntaiset riistan jäljet vievät mielenkiinnon, eikä jälkeä enää löydy useista sen ylityksistä huolimatta. Ja joudutaan palauttamaan. Jatkaa ryteikössä hyvin jälkeä myöden, mutta heti aukeammalla tuuli vetää sivuun ja kaadolle takakautta ilmavainulla. Kaadon jää tutkimaan tarkasti. Harmittava hukka pilasi Mellin muuten hienon suorituksen.
17.5.2009 Metsästyskoirien jäljestämiskoe
Koepaikka: Himanka
Tuomari: Sakari Kankaanpää
M. Grand Elysion “Melli” Tulos: AVO2, 38 pistettä
Koeselostus:
Koira lähti rauhallista kävelyvauhtia. Ensimmäisen osuuden alussa tarkistuslenkki. Kulmalla laaja tarkistuslenkki. Toisen osuuden puolivälissä tuli hukka. Koira palautettiin jäljelle. Kulmalla laaja tarkistuslenkki. Kolmannen osuuden alussa tarkistuslenkki. Loppuosuus suoraan kaadolle. Nuuski sen.
******
17.5 Hamina, Hassi Assenmacher-Feyler Saksa
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 ROP
M. Grand Kalvados “Cosmos” JUN ERI1 PU2 SERT
M. Grand Ideal “Cava” NUO ERI1 PN1 SERT VSP
M. Grand HalloHallo “Jami” AVO ERI1 PN2 VARA-SERT
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN3 ROP-VET
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN4
KASVATTAJALUOKKA 1 kp ROP-KASV (Koirat; Cosmos, Jami, Cava, Jaffa)
******
16.5 Varkaus, Ligita Zake Latvia
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 ROP -> RYP2 (Jari Forss)
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 PU2
M. Grand Egerie “Siiri” VAL ERI1 PN1 VSP
M. Grand Ideal “Cava” NUO ERI1 PN2 SERT
M. Grand Karamia “Kara” JUN ERI1 PN3 VARA-SERT
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN4 ROP-VET
M. Grand HalloHallo “Jami” AVO ERI1
M. Grand Kognac “Saku” JUN EH2
M. Grand Jeudi ” Kasper” JUN EH3
KASVATTAJALUOKKA 1 kp ROP-KASV (Koirat; Jami, Siiri, Cava, Kara)
*****
16.5 Ristijärvi, Maret Kärdi Eesti
M. Grand Heros “Otto” AVO ERI1 PU1 SERT ROP -> FI CH
*****
9.5 2009 Ruovesi, Riitta Lahtovaara
M. Grand Ideal “Cava” NUO EH1
*****
3.5 Tohmajärvi, Leni Finne
M. Grand Egeria “Siiri” VAL ERI1 PN1 VSP
*****
3.5 Turenki, Taina Nygård
M. Grand Ideal “Cava” NUO ERI1 PN1 SERT ROP
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN2 ROP-VET
M. Grand Elysion “Melli” AVO ERI1 PN3 VARA-SERT
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN EH1
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 VSP
M. Grand Indigo “Jannu” NUO EH1
M. Grand Kalvados “Cosmos” PEK1 KP ROP-PENTU
M. Grand Karamia “Kara” PEK1
KASVATTAJA LUOKKA KP ROP-KASV
*****
1.5 Hollola, Harri Lehkonen
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL ERI1 PN1 ROP
M. Grand Ideal “Cava” NUO ERI1 PN2 SERT
M. Grand Elysion “Melli” AVO ERI1 PN3 VARA-SERT
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN4
M. Grand Hirondelle “Ronda” AVO ERI2
M. Grand Heritage “Haiku” AVO EH3
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 ROP-VET -> BIS 4
M. Grand Indiana “Viljo” NUO ERI1 PU1 SERT VSP
Un Favorite van Tunm-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 PU2
Jour Aprés Jour Infini “Into” VAL ERI1 PU3
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI2 PU4
M. Grand Jouir “Justus” JUN EH1
M. Grand Indigo “Jannu” NUO EH2
M. Grand Kompere “Kate” PEK1 KP ROP-PENTU
M. Grand Kasino “Eetu” PEK1 KP ROP-PENTU
M. Grand Karamia “Kara” PEK2 KP
KASVATTAJA LUOKKA KP ROP-KASV -> BIS 2 (Paavo Mattila)
(Koirat; Jaffa, Cava, Ronda, Viljo)
*****
25.4 Lahti KV, Marina Markio
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 CACIB ROP
M. Grand Indigo “Jannu” NUO ERI1 PU2 SERT VARA-CACIB
M. Grand Indiana “Viljo” NUO EH4
M. Grand Ideal “Cava” NUO ERI2 PN3 VARA-SERT
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN4
M. Grand Hirondelle “Ronda” AVO H
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL EH1
KASVATTAJA LUOKKA KP ROP-KASV (Koirat; Jaffa, Viljo, Cava, Jannu)
*****
25.4 Lahti KV, Hassi Assenmacher Saksa
GFDB Hovriket´s Bijou “Coco” JUN ERI1 PN1 SERT ROP
*****
19.4 Jämsä, Paula Heikkinen-Lehkonen
M. Grand Ideal “Cava” NUO ERI1 PN1 SERT ROP
M. Grand Indiana “Viljo” NUO ERI1 PU1 SERT VSP
******
19.4 Sipoo, Saija Juutilainen
GFDB Hovriket´s Bijou “Coco” JUN ERI1 PN1 SERT ROP -> RYP2
******
18.4 Ilmajoki, Esko Nummijärvi
Jour Aprés Jour Infini “Into” AVO ERI1 PU1 SERT ROP -> FI CH
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU2
M. Grand Indigo “Jannu” NUO ERI1 PU3 VARA-SERT
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN1 ROP-VET VSP
M. Grand Ideal “Cava” NUO ERI1 PN2 SERT
M. Grand Harmonie “Iifa” AVO EH1
*****
11.4 Lappeenranta KV, Eeva Resko
M. Grand Jouir “Justus” JUN ERI1 PU1 SERT ROP
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes VAL ERI1 PU2
Jour Aprés Jour Infini “Into” AVO H
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN1 ROP-VET VSP
M. Grand Ideal “Cava” NUO ERI1 PN2 SERT CACIB
M. Grand Joyau “Jaffa” JUN ERI1 PN3 VARA-SERT
M. Grand Egeria “Siiri” VAL EH1
M. Grand Karamia “Kara” PEK1 KP ROP-PENTU
M. Grand Kalvados “Cosmos” PEK1
KASVATTAJA-LUOKKA KP ROP-KASV (Koirat; Justus, Cava, Jaffa, Siiri)
******
11.4 Lappenranta KV, Agnes Ganami Kertes, Israel
Hovriket´s Bijou “Coco” JUN ERI1 PN1 SERT ROP
*****
11.4 Tallinna, Tapio Eerola
M. Grand Jade “Jade” JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP ROP-JUNIOR
******
5.4 Mäntsälä ryhmänäyttely, Esko Nummijärvi
GFDB Hovriket´s Bijou “Coco” JUN ERI1 PN1 SERT ROP RYP2
*****
4.4 Helsinki pentunäyttely, Matti Luoso
M. Grand Kompere “Kate” PEK1 KP ROP RYP2
M. Grand Kognac “Saku” PEK1 KP VSP
M. Grand Karamia “Kara” PEK2 KP PN2
*****
21.3 Riga KV Per Iversen, Norja
M. Grand Ideal “Cava” NUO ERI1 PN1 SERT CACIB ROP -> LVW-09 RYP5 (Boris Spoljaric Kroatia)
Bravo Van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 SERT CACIB VSP -> LV CH LVW-09
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET EH1
GFDB Hovriket´s Bijou “Coco” JUN EH1
*****
15.3 Vilna KV Liliane dr Ridder-Onghena, Belgia
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 SERT CACIB ROP
M. Grand Ideal “Cava” NUO ERI1 CACIB SERT
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 ROP-VET
M. Grand Kognac “Saku” KP ROP-PENTU
M. Grand Indigo “Jannu” NUO EH1
M. Grand Elysion “Melli” AVO EH1
GFDB Hovriket´s Bijou “Coco” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
KASVATTAJA LUOKKA KP ROP-KASV ( Koirat; Jannu, Melli, Cava) BIS 3 (Irina Azen Valkovenäjä)
*****
14.3 Vilna KV Voittaja-09 Paula Rekiranta
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 SERT CACIB ROP-> LT CH + LTV-09
M. Grand Indigo “Jannu” JUN ERI1 JUN-SERT VSP-JUN -> LTJV-09
M. Grand Kognac “Saku” KP ROP-PENTU
M. Grand Ideal “Cava” JUN ERI1 JJUN-SERT ROP-JUN -> LTJV-09
M. Grand Elysion “Melli” AVO ERI1 CACIB SERT -> LTV-09
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 ROP-VET -> LTVV-09
GFDB Hovriket´s Bijou “”Coco” JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> LTJV-09
KASVATTAJA LUOKKA KP ROP-KASV (Koirat; Jannu, Cava, Melli)
*****
14.3 Tampere KV Peter Beyersdorf, Saksa
M. Grand HalloHallo “Jami” NUO ERI1 PN1 SERT CACIB VSP
M. Grand Egeria “Siiri” VAL ERI1 PN2 VARA-CACIB
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL ERI2 PN3
M. Grand Jeudi “Kasper” KP ROP-PENTU
Un Favorite van Tum-Tums Vriendjes “Fafa” KÄY ERI1 PU2 VARA-CACIB
*****
21.2 Rauma, Ligita Zake Latvia
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 ROP
M. Grand Granit “Kenny” AVO ERI1 PU2 SERT -> FI CH
M. Grand Ideal “Cava” JUN ERI1 PN1 SERT VSP
M. Grand Gratitude “Helga” AVO ERI1 PN2 VARA-SERT
M. Grand HalloHallo “Jami” NUO ERI1 PN3
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN4 ROP-VET -> BIS-VET1
M. Grand Elysion “Melli” AVO EH2
M. Grand Jaguar “Tito” PEK1 KP ROP-PENTU
M. Grand Joyau “Jaffa” PEK1 KP VSP-PENTU
KASVATTAJA LUOKKA KP ROP-KASV(Koirat; Jami, Cava, Helga, Kenny) -> BIS-KASV2
GFDB Paula Heikkonen-Lehkonen
Hovriket´s Bijou “Coco” JUN ERI1 PN1 SERT ROP
*****
14.2 Tallinn KV, Harry Tast
M. Grand Ideal “Cava” JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP -> EE, LT, LV, BALT JCH ja RYP3
M. Grand HalloHallo “Jami” NUO ERI1 PN2 CACIB
Bravo Van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 SERT CACIB ROP
M. Grand Jade “Jade” PEK1 KP ROP-PENTU
GFDB Hovriket´s Bijou “Coco” JUN ERI1 PN1 JUN-SERT ROP-JUN ROP
******
8.2 Helsinki pentunäyttely, Eeva Resko
M. Grand Jouir “Justus” PEK1 7-9 kk KP PU1 ROP-PENTU RYP2
M. Grand Kalvados “Cosmos” PEK1 5-7 kk KP PU2
M. Grand Kompere “Kate” PEK1 5-7 kk KP PN1 VSP
M. Grand Joyau “Jaffa” PEK1 7-9 kk KP PN2
M. Grand Karamia “Kara” PEK2 5-7 kk KP PN3
M. Grand Jacinthe “Lilo” PEK2 7-9 kk
KASVATTAJA LUOKKA KP ROP-KASV (Koirat: Cosmos, Jaffa, Kara, Kate)
******
1.2 Nivala, Dreeverien ajokoe Ylituomari: Jukka Tiirikainen
M. Grand Elysion “Melli” DRAJ AVO 2 (Melli oli päivän paras koira)
“Määrätietoiset haut kaukaa. Ylösotto erinomainen muutamalla haukahduksella. Ajo katkonainen
kokemuksen puutteesta johtuen. Haukku erittäin kuuluva, kertova yksiääninen. Saisi olla
herkkähaukkuisempi. Tottelevainen koira. MI-normaali.”
*******
24.1 Turku KV, Per Knudsen Tanska
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PI1 CACIB ROP
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN1 VSP ROP-VET
M. Grand Indigo “Jannu” JUN EH1
M. Grand Ideal “Cava” JUN EH1
M. Grand HalloHallo “Jami” NUO EH1
M. Grand Gratitude “Helga” AVO EH1
M. Grand Elysion “Melli” AVO T
M. Grand Fasciner “Lulu” VAL H
KASVATTAJA LUOKKA KP ROP-KASV (Koirat; Jannu, Jami, Cava, Helga)
*******
24.1 Turku KV, Karl-Erik Johansson, Ruotsi
GFDB Hovriket´s Bijou “Coco” JUN ERI1 PN1 SERT ROP
*******
11.1 Dreeverin ajokoe Karvialla
M. Grand Elysion “Melli” DRAJ AVO-0
Tuomari: Jukka Tiirikainen Ylituomari: Timo Nurmiluoto
“Ensimmäisen erän alussa haku hieman vaimea, parani loppua kohden, ei ylösottoa.
Toisen erän haku hyvä. Hyvä yhteistyö. MI(metsästysinnokkuus)=normaali.”
Onnea Marialle ja Mellille hienosta tuloksesta, vaikka takana on vasta muutaman kuukauden treeni,
ja olette samalla Minskuhoff´s historian ensimmäinen pari ajokokeessa.
******
10.1 Tarto, Eesti Bo Wallin, Ruotsi
Bravo van Tum-Tums Vriendjes “Bravo” VAL ERI1 PU1 SERT ROP RYP3
M. Grand Indigo “Jannu” JUN ERI1 PU2 JUN-SERT ROP-JUN EST, LV, LT, BALT JCH
Par Example du Greffier du Roi “Molly” VET ERI1 PN1 VSP ROP-VET
GFDB Hovriket´s Bijou “Coco” JUN ERI1 PN1 ROP JUN-SERT ROP-JUN